Veidai

2021.04.06 10:45

M.A.M.A. apdovanojimų organizatoriai aiškinasi situaciją dėl užsikrėtimų COVID-19: tikrai nieko nesikratome

Ignas Jačauskas, BNS, Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.04.06 10:45

COVID-19 prieš M.A.M.A. apdovanojimus nustatytas vienam asmeniui, aiškinamasi, ar nustatyti kiti užsikrėtimai susiję, sako asociacijos „Metų muzikos apdovanojimai“ pirmininkas Martynas Tyla.

Jis tvirtino, kad prieš renginį koronavirusas buvo nustatytas vienam „pagalbiniam darbuotojui“, nesusijusiam su renginio dalyviais – anot M. Tylos, asmuo deklaravo, jog atvyko automobiliu vienas, jis į salę nebuvo įleistas.

„Čia, išeina, gali būti, viena kompanija kažkokia. Negaliu komentuoti, bet tikimybė visą laiką kažkokia yra (...) Bet mes negalime žinoti – galbūt jis su savo bendradarbiais galėjo dirbti dieną prieš kažkur“, – dėstė jis.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) antradienį pranešė, kad koronavirusas nustatytas keturiems M.A.M.A. apdovanojimų dalyviams. Pasak NVSC, nenustatyta aplinkybių, kad užsikrėtusieji galėjo kartu dalyvauti kituose susibūrimuose.

„Renginyje užsikrėtė ar dalyvavo renginyje – čia du skirtingi dalykai. Neturiu duomenų, kas užsikrėtė kol kas, manau, galėsiu po pietų pasakyti, kai turėsiu daugiau duomenų. Bandysime išsiaiškinti, kurie čia, ir kur galėjo būti“, – pridūrė M. Tyla.

Antradienio rytą LRT.lt susisiekus su vienu iš renginio organizatorių Rolandu Skaisgiriu, šis taip pat teigė, kad situacijos išsamiau pakomentuoti kol kas negali. „Kad galėčiau pakomentuoti reikėtų daugiau informacijos. Nežinau, nei kas užsikrėtė, nei kuris dalyvis, kaip teigiama, dalyvavo užkrečiamuoju periodu. Kai bus pateikta tiksli informacija, galbūt galėsiu kažką pasakyti“, – sakė jis.

Apdovanojimų vadovas M. Tyla tikino, kad organizatoriai laikėsi Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų – visi dalyviai prieš renginį buvo patikrinti dėl koronaviruso, viso renginio metu buvo su kaukėmis, jas nusiėmė tik lipdami ant scenos.

„Mes tikrai nieko nesikratome, toliau aiškinsimės, žiūrėsime, yra kažkas ar ne (...) Buvo pateikta informacija policijai – rašte buvo nurodyta, kada kaukes dėvėti ir kada jas nusiimti. Reiškia, raudonojo kilimo metu, kada vyko transliacija, ir ant scenos arba atsiimant statulėles – tai aiškiai užfiksuota ir gal nedarykime prielaidų“, – sakė M. Tyla.

Jis taip pat žadėjo pagalbą užsikrėtusiems žmonėms, „jei reikės“.

M.A.M.A. apdovanojimai vyko kovo 27-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje, juos transliavo televizija TV3.

Renginys vyko be žiūrovų, organizatoriai skelbė, kad visiems dalyviams prieš renginį buvo atlikti COVID-19 testai, tačiau viešojoje erdvėje kilo pasipiktinimas, jog nesilaikoma karantino taisyklių, nedėvima kaukių, nėra saugių atstumų.

Kauno policija dėl galimo karantino taisyklių nesilaikymo pradėjo 42 administracines teisenas pavieniams asmenims ir patiems transliacijos organizatoriams.