Veidai

2021.04.06 08:30

Geros savijautos receptu pasidalijusi Katerina Voropaj: judėjimas ir įdomi veikla – jaunystės paslaptis

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.04.06 08:30

Net ir dabar, kai per karantiną uždarytos šokių studijos ir sporto klubai, šokėja Katerina Voropaj savo dienos neįsivaizduoja be aktyvios veiklos – treniruotes ji iškeitė į žaidimus su sūnumi ar tvarkymąsi namuose. „Namai dabar tiesiog blizga“, – portalui LRT.lt sako šokėja.

Įsibėgėjant pavasariui LRT.lt tęsia straipsnių ciklą, kuriame daugelio pamilti eterio veidai ir kūrėjai dalijasi geros savijautos receptais.

Šokėja įsitikinusi, kad judėjimas ar įdomi veikla – raktas į gerą savijautą, o gal net ir jaunystės paslaptis. „Kad ir kaip tingėtume, kad ir kaip savęs gailėtume, savo laisvalaikį vis tiek turėtume užpildyti miela veikla. Vienam galbūt tai bus ilgi pasivaikščiojimai, kitam – siuvinėjimas kryželiu. Kuo daugiau“, – svarsto K. Voropaj. Ji savo dienos neįsivaizduoja be fizinio aktyvumo, kuris padeda palaikyti gerą fizinę ir emocinę savijautą.

„Prieš karantiną mano diena būdavo ganėtinai intensyvi: 8–9 valandas aktyviai šokdavau, vesdama šokių pamokas, vėliau apie 2 valandas praleisdavau sporto klube – bokso treniruotėje ar grupinėje mankštoje. Sporto klubų pasiilgau ir dabar – man tai ne tik fizinė veikla, bet ir pasilepinimas, padedantis pailsėti po darbų ir namų buities rūpesčių. Tai labai atgaivindavo“, – pasakojo Katerina.

Pastaraisiais metais, kai šalyje karantinas, ir jos dienotvarkė gerokai pasikeitė, fizinis krūvis gerokai sumažėjo, galimybių nueiti į sporto salę ar padirbėti su mokiniais nebeliko.

„Mane gelbsti mokiniai, kurie prašo mankštos gyvai! Taigi susisiekiame per programėlę „Zoom“ ir pasimankštiname. Žinoma, dar viena aktyvumo bomba – sūnus. Su juo drauge einame pasivaikščioti, žaidžiame slėpynes, gaudynes. Tai taip pat padeda šiuo laikotarpiu“, – vardija pašnekovė.

Katerina šypsosi esanti didelė švaros mėgėja, tad pastaruoju metu kiekvienas namų kampelis tiesiog spindi. „Netvarka tikrai neprisideda prie geros savijautos. Esu iš tų, kuriuos erzina apdulkėję paviršiai, ne vietoje palikti daiktai, negaliu išeiti iš namų, jei juose pora neišplautų puodelių. Kam gadintis nuotaiką, jei gali tiesiog susitvarkyti?“ – pasakoja šokėja apie dar vieną dalyką, prisidedantį prie geros savijautos.

Moteris svarsto, kad su laiku jos laisvalaikis darosi vis aktyvesnis, o gimus sūnui ir knygą į rankas paima rečiau. „Žinoma, to trūksta, tačiau užmigdžiusi vaiką dažniausiai nebeturiu jėgų knygai. Kai tik mano mažylis užmiega, užmiegu ir aš“, – juokiasi K. Voropaj.

Beje, nusprendusi susistyguoti mitybą ir gyvenimo būdą, Katerina nuo balandžio vidurio užsirašė į vieną programą, kur turės savo konsultantą ir lankys paskaitas. „Laukiu naujos pradžios! Esu linkusi priaugti svorio, o karantinas namuose tikrai nepadeda palaikyti stabilaus kūno svorio.

Kai esi įpratęs daug judėti, vien pasivaikščiojimai, žaidimai, trumpos mankštos ar namų ruoša nėra pakankamas krūvis. Labai noriu susidėlioti mitybos ir sporto režimą, tikiuosi, kad netrukus duris atvers ir sporto klubai“, – vardija Katerina, ne sykį pabrėžusi, kad aktyvi veikla jai – geriausias poilsis ir užsiėmimas.

Beje, dar praėjusią vasarą šokėja pasakojo, kad labai pamėgo tailandietišką boksą. „Ši veikla mane labai įtraukė. Iš tiesų daug ką išbandžiau – nuo jogos iki svarmenų, bet supratau, kad meditacija, kvėpavimo pratimai šiame gyvenimo etape man yra per rami veikla. Pastebėjau, kad vos ištverdavau iki treniruotės pabaigos, nes man reikia veiksmo.

Boksas – ganėtinai aktyvi sporto šaka, reikalaujanti kitokios koordinacijos nei šokių aikštelėje. Be to, pratimai padeda išlieti įtampą ir prastas emocijas. Taigi po sunkios darbo savaitės boksas man yra puiki iškrova“, – apie pomėgį, kurį karantinas laikinai pristabdė, tąkart pasakojo Katerina.