Veidai

2016.05.19 11:35

Mėlynas deimantas nupirktas už rekordinius 51 mln. eurų

BNS2016.05.19 11:35

Įstabus mėlynas deimantas, kažkada priklausęs kasybos magnatui Philipui Oppenheimeriui, trečiadienį aukcione Ženevoje buvo parduotas už rekordinius 45 mln. eurų, paskelbė „Christie`s“.

14,62 karato „Oppenheimer Blue“ yra didžiausias kada nors aukcionui pasiūlytas deimantas itin retų „prašmatnios“ ryškios mėlynos spalvos deimantų kategorijoje, nurodo „Christie`s“.

Anoniminis pirkėjas turės atsisveikinti iš viso su 51 mln. eurų – priskaičiavus visus mokesčius ir komisinius, sakė aukciono atstovas.

Prieš aukcioną, kuris vyko vienuose Ženevos rūmuose ir kuriame dalyvavo šimtai žmonių, ekspertai sakė, jog yra galimybė viršyti ankstesnį 43 mln. eurų rekordą, kuris lapkričio mėnesį buvo pasiektas aukcione „Sotheby`s“, Honkongo milijardieriui Josephui Lau nusipirkus 12,03 karato „Blue Moon of Josephine“.

Taip ir įvyko po kiek daugiau nei 20-ies minučių varžymosi: „Oppenheimer Blue“, kuris prieš aukcioną buvo vertinamas 34–40 mln. eurų, tapo brangiausiu kada nors aukcione parduotu šlifuotu deimantu.

Antradienį aukcionas „Sotheby`s“ gavo rekordinę sumą „prašmatnios“ ryškiai rožinės spalvos deimantų kategorijoje: privatus pirkėjas iš Azijos už 15,38 karato briliantą „Unique Pink“ paklojo 27,88 mln. eurų.

Šį briliantą pardavusios kompanijos „Cora International“ prezidentas Ehudas Laniado sakė, jog „labai džiaugiasi pardavimo kaina“, ir išreiškė įsitikinimą, kad brangakmenio vertė su laiku tik kils.

„Kai nusiperki (Pablo) Picasso paveikslą, sumoki daug, bet žinai, kad parduosi jį dar brangiau“ – sakė jis.

„Sotheby`s“ antradienį taip pat pardavė mėlyną 7,32 karato deimantą už 15,15 mln. eurų.

Pastarojo meto įspūdingos sumos kas pusmetį Ženevoje rengiamuose puikių brangakmenių aukcionuose akcentavo kylančią jų vertę. Kai kurie pasaulio ultraturtuoliai vis dažniau investuoja į tokias patikimas vertybes siekdami apsisaugoti nuo akcijų rinkos nepastovumo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.