Veidai

2016.05.19 13:26

„Eurovizijos“ laimėtoja turėtų būti diskvalifikuota?

LRT.lt2016.05.19 13:26

Užsienio naujienų portale pasirodė peticija, kurioje Ukrainos atstovė Jamala kaltinama grubiu „Eurovizijos“ konkurso taisyklių pažeidimu. Čia prašoma diskvalifikuoti ją iš konkurso, o laimėtoju paskelbti Australijos, Rusijos ar kitos šalies atstovą.   

Peticijoje nemažai priekaištaujama dėl pasikeitusios balsų skaičiavimo tvarkos,  kritikuojama tai, kad pusę konkurso balų lemia suburtos užsienio komisijos. 

Tačiau plačiausiai čia kalbama apie šių metų laimėtoją Jamalą. Teigiama, kad Ukrainos atstovė pati pripažino, jog daina turi politinį kontekstą, kuris šiame dainų konkurse uždraustas. 

Taip pat pateikiami įrodymai, kad nugalėjusios dainos „1944“ pirmasis pavadinimas buvo „Mūsų Krymas“ (Our Crimea).

Svarbus ir tas faktas, kad savo kūrinį Jamala internete paviešino 2015-ųjų gegužės 19 dieną. Tai, pasak peticijos rengėjų, grubus konkurso taisyklių pažeidimas, dėl kurio atlikėjas gali būti diskvalifikuotas.

Tačiau pavyzdžiu pateiktas video „Youtube“ sveainėje šiuo metu – nepasiekiamas. 

Vis dėlto konkurso rengėjai oficialiai pareiškė, kad Ukraina yra ir liks konkurso nugalėtoja, o rezultatai peržiūrimi nebus. EBU (Europos transliuotojų sąjungos) teigimu, taisyklė, kad eurovizinis kūrinys negali būti paviešintas anksčiau nei rugsėjo 1 d., sukurta tik tam, kad visos dainos turėtų vienodas galimybes varžytis. 

Jamalos atliekama daina, jų teigimu, „Youtube“ paskyroje buvo peržiūrėta tik kelis šimtus kartų ir tai ukrainietei nesuteikia nesąžiningos persvaros prieš kitus dalyvius. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt