Veidai

2021.03.23 07:05

Į Jungtinės Karalystės istoriją įsirašiusi Meghan Markle – amerikietė, sudrebinusi britų monarchiją

LRT.lt2021.03.23 07:05

Buvusi aktorė, princo Harry žmona Meghan Markle ir toliau išlieka pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre, toliau aptarinėjami jos santykiai su karališkąja šeima, jos kilmė ir odos spalva, buvusios skyrybos. O kadenciją baigęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas netgi svarsto, kad hercogienės titulo atsisakiusi Meghan sieks JAV prezidento posto.

Po to, kai kovo pradžioje pasirodė princo Harry ir M. Markle interviu su Oprah Winfrey, buvusi aktorė vėl atsidūrė žiniasklaidos dėmesio centre, išaugo susidomėjimas jos biografija. Taigi, kas toji moteris, pavergusi Harry širdį, kas jos tėvai?

M. Markle gimė 1981 m. rugpjūčio 4 dieną psichoterapeutės ir televizijos apšvietimo režisieriaus šeimoje, augo Los Andžele. Meghan – mišrios rasės atstovė – jos motina afroamerikietė, tėvas – baltasis. Taigi Markle tapus Harry sužadėtine, nemažai žiniasklaidos dėmesio sulaukė ir jos odos spalva.

Meghan tėvai išsiskyrė, kai jai buvo vos keleri metai. Meghan turi brolį Thomą ir seserį Smanthą iš ankstesnių tėvo santykių, su kuriais vaikystėje kurį laiką augo kartu. Tačiau Meghan su jais nebendrauja jau daugelį metų, nė vienas iš jų nebuvo pakviestas į jos vestuves.

Beje, po žymiojo interviu O. Winfrey pasisakyti panoro ir ilgus metus su seserimi nekalbėjusi Samantha, kuri TMZ teigė, kad Harry turbūt jau galvoja apie skyrybas ir žalą, kurią Meghan padarė jo šeimai.

Santykius, pasak jos, išgelbėti galėtų tik tarpusavio atvirumas ir apsilankymai pas porų psichologą. Beje, praėjusį mėnesį dėl išsėtine skleroze judumo negalią turinti Samantha išleido memuarų knygą „The Diary of Princess Pushy’s Sister“, kurioje sakosi išklojusi tiesą apie Meghan.

Anot jos sesers, kai tėvo uždarbis augo, Meghan atsirado galimybė mokytis toliau – Šiaurės Vakarų universitete Ilinojuje ji studijavo teatrą ir tarptautinius santykius. Tiesa, sesuo pasakojo, kad vėliau asmeninį bankrotą paskelbusiam tėvui, M. Markle net nepadėkojo, vengė paminėti, kad studijas baigė tik tėvų dėka.

Jau daugelį metų nesiklosto ir Meghan santykiai su tėvu. Būtent apšvietimo režisieriumi dirbęs T. Markle supažindino dukrą su televizijos užkulisiais – jis kadaise dar mažą Meghan vedėsi į serialo „Vedęs ir turi vaikų“ filmavimus.

M. Markle gyveno tai su vienu, tai su kitu tėvu. Tiesa, „Vanity Fair“ ji pasakojo, kad gyvendama pas tėvą jautėsi vieniša ir pasimetusi. „Lankiau visas įmanomas popamokines veiklas. Ne todėl, kad to norėjau. Tiesiog nenorėjau pietauti viena. Taip kovojau su savo pasimetimu“, – prisiminė ji. Pastaraisiais metais visus kontaktus su tėvu ji yra nutraukusi.

Be to, interviu Oprah aktorė sakė, kad jaučiasi išduota, nes tėvas prieš vestuves galimai bendradarbiavo su tabloidais ir jo nuotraukos paparacams buvo surežisuotos. Tačiau kalbėdamas su ITV T. Markle kaltinimus neigė ir sakė, kad vestuvėse nedalyvavo dėl širdies operacijos.

Tiesa, princas Harry – antrasis Meghan sutuoktinis. Maždaug 2004 m. Meghan užmezgė romantiškus santykius su kino prodiuseriu Trevoru Engelsonu, su kuriuo 2011-aisiais susituokė. Mažiau nei po dvejų santuokos metų pora pranešė apie skyrybas. Kaip buvo skelbiama independent.co.uk, pora išsiskyrė dėl nesuderinamų charakterių.

Ir nors asmeninis gyvenimas griuvo, M. Markle kaip tik tuo metu kilo karjeros laiptais. 2011-aisiais ekranuose pasirodė serialas aktorę išgarsinęs serialas „Kostiumuotieji“, kuriame ji vaidino 8 sezonus.

Su Didžiosios Britanijos princu Harry aktorė pradėjo susitikinėti 2016-aisiais. „Mus supažindino bendra draugė, kurios vardo neatskleisime. Ji surengė mums aklą pasimatymą. Po pirmojo susitikimo iškart sutarėme susitikti kitą dieną. Tiesa, aš tada mažai ką žinojau apie Harry, neturėjau suvokimo, kas yra karališkoji britų šeima, nors dabar suvokiu, kad viso pasaulio susidomėjimas ja – milžiniškas“, – sužadėtuvių proga BBC duotame interviu kalbėjo Meghan.

Harry tada prisipažino, kad nieko nežinojo apie Meghan, nebuvo matęs jos televizijos ekranuose. Būtent tai, kad vienas apie kitą žinojo mažai įnešė jų santykiams daugiau romantikos.

Tiesa, iš pradžių poros santykiai klostėsi per atstumą – Meghan filmavosi, princas Harry vykdė savo karališkąsias pareigas. Taigi norėdami susitikti turėjo įveikti nemažai iššūkių, suplanuoti ir surasti laiko pabūti kartu.

2017-ųjų rugsėjį pora pirmąkart viešai pasirodė per Kanadoje vykusių „Invictus“ žaidynių, kuriose dalyvauja neįgalūs ar sužeisti buvę kariai bei veteranai, atidarymo ceremoniją. Prieš tai interviu žurnalui „Vanity Fair“ M. Markle teigė, kad jiedu vienas kitą myli ir jos nesutrikdė dėmesys jos romanui su karališkosios šeimos nariu: „Vis dar esu tas pats žmogus ir niekada neapibrėždavau savęs savo santykiais. Man artimi žmonės padeda nepamiršti, kas esu. Visa kita – triukšmas.“ Tiesa, lapkritį savo santykius su M. Markle patvirtinęs princas Harry, skundėsi įkyriu žiniasklaidos dėmesiu.

Tais pačiais metais pranešta ir apie poros sužadėtuves. „Buvo tiesiog eilinis vakaras mūsų namuose. Gaminome vištieną. Jis priklaupė ir paklausė, ar būsiu jo žmona. Buvo labai miela ir labai romantiška. Aš net neleidusi jam pabaigti kalbos, sutikau“, – BBC duotame interviu prisiminė Meghan.

Būtent tada žiniasklaidoje pasirodė publikacijų apie Meghan kilmę ir jos odos spalvą. „Gaila, kad pasaulis vis dar tai taip sureikšmina. Didžiuojuosi savo kilme ir tuo, kas esu. Mes su Harry tam niekada neteikėme dėmesio – svarbiausia, kad mums gera būti kartu“, – kalbėjo Markle. Kai kuriuos leidinius pora kaltino užgaulių rasinių stereotipų ir nesąžiningos kritikos skleidimu.

Harry savo išrinktajai sužadėtuvių proga įteikė žiedą, inkrustuotą dviem jo velionei motinai princesei Dianai priklausiusiais deimantais. Pasak rūmų pareigūnų, princas pats sukūrė žiedo dizainą. Žiedą taip pat puošia dar vienas deimantas iš Botsvanos. Šioje Afrikos šalyje Harry lankėsi daugybę kartų, taip pat ir drauge su M. Markle.

„Karalienė ir Edinburgo kunigaikštis labai džiaugiasi šia pora ir linki jai visokeriopos laimės“, – buvo sakoma žinutėje, paskelbtoje monarchės oficialiojoje „Twitter“ paskyroje, porą sveikino ir kiti šeimos nariai, tarp jų – princo brolis Williamas ir Kate Middleton.

Kadangi M. Markle tėvas – episkopalinės bažnyčios, kuri yra amerikietiška Anglijos Bažnyčios atšaka, narys, o motina priklausė kitai protestantų denominacijai, katalikų mokyklą lankiusi M. Markle buvo pakrikštyta ir tapo Anglijos bažnyčios nare likus porai mėnesių iki vestuvių. Ceremoniją atliko Kenterberio arkivyskupas Londono karališkoje koplyčioje, o joje dalyvavo ir princas Charlesas, skelbė „Daily Mail“.

Anot leidinio, M. Markle nusprendė pasikrikštyti ir tapti Anglijos Bažnyčios nare, parodydama pagarbą karalienei Elžbietai II, kuri yra šios religinės bendruomenės oficialioji vadovė.

2018-ųjų gegužės 19 d. pasaulis tapo istorinio įvykio liudininku – pirmą kartą Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos nare tapo moteris, turinti afroamerikiečių kraujo. Dievo ir milijardų žmonių akivaizdoje Holivudo numylėtinė tapo britų princo Harry žmona ir Sasekso hercogiene.

Nors įprasta, kad karališkosios poros tuokiasi Londone esančioje Vestminsterio abatijoje, princo Harry ir M. Markle šventei pasirinkta 30 km į vakarus nuo Londono esanti Vindzoro pilies Šv. Jurgio koplyčia. Čia 1984 m. buvo prakrikštytas princas Harry.

Iki altoriaus jai reikėjo nueiti 77 m, nemažą dalį šios atkarpos M. Markle ėjo viena, nes buvo pranešta, kad jos tėvui buvo atlikta širdies operacija ir į vestuves jis atvykti negalėjo. Pusiaukelėje ją pasitiko Velso princas Charlesas ir palydėjo iki altoriaus, kur sužadėtinės laukė princas Harry. Vestuvėse dalyvavusi nuotakos mama Doria Ragland – buvo vienintelis šeimos narys iš M. Markle pusės.

Tiesa, tai nebuvo pirmas kartas, kai britų karališkosios šeimos narys vedė amerikietę ar išsiskyrusią moterį. 1936 m. Edwardas VIII, priverstas rinktis arba monarchiją, arba savo santykius su dukart išsiskyrusia amerikiete Wallis Simpson, atsisakė sosto.

Vis dėlto prieš porą metų buvo kalbama, kad monarchija pastaraisiais laikais gerokai pasikeitė – romanas tarp M. Markle ir princo Harry, ne kartą sakiusių, kad stengsis gyventi „kuo normaliau“, neabejotinai turėjo sustiprinti modernesnį karališkosios šeimos įvaizdį.

2018 m. spalį Kensingtono rūmai išplatino Sasekso hercogų pranešimą apie tai, kad pora laukia pirmagimio. Dar tada britų žiniasklaidoje buvo svarstoma, ar jų pirmagimis gaus princo/princesės titulą. „The Mirror“ paskelbė, esą dėl apribojimų, kuriuos 1917 m. nustatė karalius George`as V, naujajam karališkosios šeimos nariui gali netekti mėgautis aukščiausio rango titulu.

Kaip pranešė MSN, situaciją pakeisti galėjo karalienė Elžbieta II. Specialiu įsaku (angl. Letters Patent) ji galėjo kilstelėti būsimo šeimos palikuonio titulą iki Jo (Jos) Karališkosios Aukštenybės arba princo ar princesės. Procedūra nebūtų buvusi nauja – tai karalienė jau yra padariusi dėl princo Williamo ir K. Middleton vaikų prieš gimstant princui George`ui. Jei ne minėtas karalienės įsakas, jo sesė ir brolis princesė Charlotte ir princas Louisas tebūtų tik ledi ir lordas. Princas George`as, būdamas vyriausiu vyriausiojo Velso princo sūnumi, Jo Karališkosios Aukštenybės princo titulą įgijo automatiškai.

2019 m. gegužės 6-ąją, Karalienei Elžbietai II, o po to ir visiems kitiems Sasekso hercogai pranešė, kad pasaulį išvydo jų pirmagimis sūnus Archie Harrisonas Mountbattenas Windsoras. M. Markle susidūrė su vis piktesnėmis bulvarinės spaudos antraštėmis, kuriose buvo aptariama jos šeima Jungtinėse Valstijose ir skleidžiami gandai apie nesutarimus britų karališkojoje šeimoje.

Taigi, anot poros, jų džiaugsmą auginant mažylį kartino žiniasklaida. „Deja, bet mano žmona tapo viena iš naujausių britų bulvarinės žiniasklaidos aukų. Jungtinės Karalystės bulvarinis leidinys vykdė negailestingą kampaniją, visiškai negalvodamas apie pasekmes – per visą nėštumo laikotarpį ir auginant mūsų naujagimį“, – princą Harry citavo BBC, po to, kai 2019 rudenį Sasekso hercogai pateikė ieškinį „Associated Newspapers“ – motininei įmonei „Mail“ – dėl piktnaudžiavimo privačia informacija, autorių teisių ir JK 2018 m. duomenų apsaugos įstatymo pažeidimų.

„The Mail on Sunday“ išspausdino straipsnį apie ranka rašytą laišką, kurį Meghan nusiuntė savo susvetimėjusiam tėvui Thomas Markle`ui. Princas Harry ėmėsi teisinių veiksmų ir prieš laikraščius „The Sun“ ir „The Mirror“.

Dar tada jis sakė, kad spauda jo žmoną persekioja taip pat kaip jo velionę motiną princesę Dianą prieš šios žūtį automobilio katastrofoje Paryžiuje 1997 m. „Mano didžiausia baimė – kad istorija kartojasi, – buvo sakoma paskelbtame princo pareiškime. – Praradau motiną, o dabar matau, kaip žmona tampa tų pačių galingų jėgų auka.“ Tą patį princas pakartojo ir per interviu Oprah Winfrey šių metų kovo pradžioje.

„Kai pirmą kartą sutikau savo dabartinį vyrą, mano draugai buvo labai laimingi, nes aš buvau laiminga, bet mano draugai britai man sakė: „Jis tikrai puikus, bet tau nereikėtų to daryti, nes britų bulvarinė spauda sunaikins tavo gyvenimą“, – ITV sakė M. Markle.

2020-ųjų sausio 8 d. pasaulį apskriejo netikėta žinia – Princas Harry ir Sasekso kunigaikštienė Meghan Markle atsitraukia nuo savo oficialių pareigų Didžiosios Britanijos karališkoje šeimoje. Tai jie paskelbė socialiniame tinkle. Kaip pranešė BBC, princas Harry ir M. Markle šį sprendimą priėmė vieni – nesikonsultavo nei su Harry`io broliu princu Williamu, nei su karaliene.

Buvo teigiama, kad Bakingamo rūmų atstovai jautėsi nusivylę ir įskaudinti dėl šio pareiškimo. Juolab kad netikėta žinia buvo paskelbta po karališkajai šeimai neramių metų. Princas Harry ir Meghan, turintys Sasekso kunigaikščių titulą, Kalėdas sutiko Kanadoje. Poros atsitraukimas nuo karališkųjų pareigų pradėtas vadinti „Megxitu“.

Sakydamas kalbą viename labdaros renginyje Harry teigė, kad šį sprendimą iš dalies lėmė ir žiniasklaidos dėmesys, ir pabrėžė, kad „žiniasklaida yra galinga jėga“. Taip pat dar anksčiau buvo skelbta, kad Meghan labai slėgė gyvenimas laikantis griežtų šimtmečius gyvuojančios institucijos taisyklių.

Pora pradėjo gyventi naują gyvenimą – kaip eiliniai žmonės, turintys finansinių problemų ir nuogąstavimų dėl saugumo, po to, kai Britanijos karalienė Elžbieta II atėmė iš jų karališkuosius titulus ir valstybinį finansavimą. Harry taip pat prarado visus karinius titulus ir globojamas organizacijas po to, kai dukart tarnavo Afganistane ir jam buvo suteiktas kapitono rangas.

Princas sakė, kad nebuvo lengva priimti sprendimą trauktis, ir gyrė savo močiutę karalienę Elzbietą II bei kitus šeimos narius, kad pirmaisiais mėnesiais po atsitraukimo palaikė jį ir jo žmoną. Sprendimą atsisakyti karališkųjų pareigų Harry taip pat pavadino „šuoliu į nežinomybę“ ir sakė besitikintis, kad tai leis jam su šeima gyventi „ramesnį gyvenimą“.

Prieš metus, kovo 31 d., pora oficialiai pradėjo naują gyvenimą JAV ir persikėlė gyventi į Kaliforniją. Anot people.com, praėjusių metų liepą šeima įsikūrė Santa Barbaroje, kuri nuo Los Andželo nutolusi maždaug 160 km., o gyventojų skaičius kurorte nesiekia nė 100 tūkst.

Beje, vasarą, po Harry ir Meghan pasivaikščiojimo prie savo namų, visų dėmesys nukrypo į lietuvių kūrėjų drabužį, kurį vilkėjo buvusi aktorė.

People.com pasidalijo nuotrauka, kurioje Meghan dėvi balto lino suknelę, sulaukusią ir daugiau užsienio žiniasklaidos dėmesio – apie ją taip pat rašė „Elle“, „Hellomagazine“, „Cosmopolitan“, „The Daily Mail“, „The Washington Post“ ir kt. . Suknelės kūrėjai – lietuviai. Tai vilniečių Vitos ir Justino Murauskų prekės ženklo „Magic Linen“ kurta suknelė.

Rugsėjį CNN pranešė, jog Meghan ir Harry pasirašė ilgametę bendradarbiavimo sutartį su kino milžine „Netflix“ ir kurs išskirtinį turinį: serialus, meninius ir dokumentinius filmus, rašys kino scenarijus, rūpinsis programa vaikams, kai kuriuos kūrinius įgarsins. Tiesa, tąkart M. Markle patikino, kad prie aktorystės grįžti neketina.

Šiuo metu Harry ir Meghan gyvena antrojo vaikelio laukimu. Vasarą jiems gims dukra. Apie tai pora atvirai prakalbo garsiajame interviu Oprah. Tiesa, dar praėjusiais metais žiniasklaidoje buvo svarstoma, kad M. Markle laukiasi antrojo vaikelio, bet pora naujienos nepatvirtino. Lapkritį „The New York Times“ duotame interviu atskleidė, kad vasarą ji patyrė persileidimą.

„Tas liepos rytas prasidėjo įprastai – pagaminau pusryčius, pašėriau šunis, išgėriau vitaminų, surinkau ant žemės besivoliojančias kreideles, susirišau plaukus ir ėjau žadinti vyresnėlio“, – Markle pasakojo apie dieną, kai pajuto aštrų skausmą, sukėlusį besilaukiančiai moteriai nesuvaldomą nerimą. „Su Archie rankose parkritau ant žemės. Pradėjau dainuoti lopšinę, norėjau mus abu nuraminti, nes nusmelkė jausmas, kad kažkas negerai“, – tęsė ji.

Netrukus ji išskubėjo į ligoninę, kur išgirdo, kad vaikelio nebėra. „Mačiau, kaip sudūžta mano vyro širdis, – pasakojo ji. – Po kelių valandų gulėjau ligoninės lovoje, laikiau sudrėkusią nuo ašarų savo vyro ranką. Žiūrėjau į baltas palatos sienas ir bandžiau suvokti, kaip turėsime tai išgyventi.“

„Vaiko netektis yra nepakeliamas skausmas, kurį patiria daugelis, bet apie tai prabyla vienetai“, – M. Markle cituoja „The Guardian“. Anot jos, dažna šeima užsisklendžia ir savo skausmą pasilieka savyje, nes persileidimas vis dar gali būti palaikytas tam tikra stigma. „Galėdamos kalbėti apie savo skausmą ir juo dalytis, žengiame žingsnį link sveikimo“, – sakė ji. Kad ir vėl laukiasi Meghan ir Harry pranešė šių metų vasarį.

Kovo pradžioje O. Winfrey duotame interviu pora ne tik atskleidė antrojo vaikelio lytį, bet ir pažėrė daugybę atvirų prisipažinimų: apie slaptą vestuvių ceremoniją, kurioje dalyvavo dviese prieš tai, kai prisiekė vienas kitam viso pasaulio akivaizdoje; apie sunkią emocinę būseną, kurią išgyveno Meghan besilaukdama pirmagimio, apie nenorą gyventi ir tai, kad jai nebuvo suteikta profesionali psichologinė pagalba.

Meghan prakalbo ir apie tai, kad vienas karališkosios šeimos narių svarstė, kokia bus Harry ir Meghan vaikelio odos spalva (vėliau Harry patikino, kad susirūpinimą odos spalva išreiškė tikrai ne jo seneliai karalienė Elžbieta II ar princas Philipas). Galiausiai Meghan apgailestavo, kad jos sūnui nebuvo norima suteikti princo titulo ir apsaugos.

„Nesuprantu, kaip jie gali tikėtis, kad po viso šito laiko mes vis tiek tylėsime, jei Firma (kartais pašaipiai taip vadinama britų karališkoji šeima – LRT.lt) vaidina aktyvų vaidmenį leidžiant toliau gyvuoti melui apie mus. Net jei mes rizikuojame kažko netekti... Iš tiesų mes jau daug ko netekome“, – interviu sakė M. Markle.

JAV televizijos karaliene tituluojamai O. Winfrey yra vienas iš atviriausių pasakojimų apie karališkosios šeimos gyvenimo užkulisius. Jis atvirumu lyginamas su 1995 m. Harry motinos, princesės Dianos, interviu apie byrančią santuoką su princu Charlesu.

Dar prieš pasirodant interviu su Oprah, „Time“ pasirodė straipsnis, kuriame – dar vienas kirtis M. Markle. Leidinyje rašoma, kad prieš patyčias pasisakanti hercogienė galimai ir pati netinkamai elgėsi su savo darbuotojais – dėl M. Markle elgesio du su ja dirbę asmenys buvo priversti išeiti, likęs personalas jautėsi pažemintas.

M. Markle ir princo Harry atstovas teigė, kad kaltinimai yra tiesiog bandymas sumenkinti porą prieš pasirodant jų interviu ir patikino, kad pora tokius kaltinimus neigia: „Kunigaikštienę nuliūdino šis naujausias išpuolis prieš jos reputaciją, ypač kaip žmogų, kuris pats buvo ujimo taikinys. Ji pasiryžusi tęsti savo darbą dėl užuojautos skatinimo visame pasaulyje ir toliau sieks rodyti pavyzdį darydama gerus darbus.“

Beje, po kaltinimų britų karališkajai šeimai rasizmu kadenciją baigęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas nepalankiai atsiliepė apie hercogienę Meghan. „Nesu jos fanas“, – pareiškė jis stočiai „Fox News“.

Laidos vedėjai jo paklausus, ką jis mano apie spėliojimus, kad JAV pilietybę turinti Meghan gali mėginti siekti prezidento posto nuo Demokratų partijos, D. Trumpas sakė: „Manau, kad taip bus“. Jei ji kandidatuos, jis pats bus „dar labiau“ linkęs dar kartą dalyvauti prezidento rinkimuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt