Veidai

2021.03.21 22:16

Scenos karalienė Beyonce – apie gyvenimo pamokas, patirtus persileidimus ir vyro neištikimybę

LRT.lt2021.03.21 22:16

Milijonų klausytojų širdis pasaulyje užkariavusi scenos karalienė Beyonce patikina, kad už visus apdovanojimus ir titulus svarbesnės jai mamos pareigos. Ne vieną persileidimą patyrusi atlikėja sako, kad skaudžios pamokos išmokė kitaip žiūrėti į darbą ir vertinti šeimą, kurią ji stengėsi išsaugoti ir sužinojusi apie vyro neištikimybę.

63-ieji „Grammy“ muzikos apdovanojimai atlikėjai Beyonce buvo itin sėkmingi – jų metu pelniusi keturias apdovanojimų statulėles, ji įsirašė į istoriją – iš viso ji yra pelniusi 28 auksinius „Grammy“ gramofonus.

Lyg vyšnia ant torto buvo ir tai, kad devynerių jos ir reperio Jay Z dukra Blue Ivy pelnė savo pirmąjį apdovanojimą. Jis mergaitei skirtas už bendradarbiavimą kuriant geriausią metų vaizdo klipą dainai „Brown Skin Girl.“ Blue Ivy buvo viena iš kūrinio teksto autorių.

Iš viso per savo karjerą Beyonce pelnė per 400 įvairių apdovanojimų (nominuota iš viso buvo daugiau nei 800). Išgarsėjo ji su 1990 m. susikūrusia grupe „Destiny`s Child“, o nuo 2002-ųjų pradėjo solinę karjerą. Tiesa, grupei sustabdžius savo veiklą, atlikėja prisipažino išgyvenusi depresiją ir turėjusi iš naujo atrasti savo gyvenimo kelią.

Scenos karaliene tituluojama superžvaigždė sako, kad savo darbą ji be galo myli, tačiau svarbiausias titulas ir pareiga jai – buvimas Blue Ivy, Rumi ir Siro mama.

Trijų vaikų atlikėja susilaukė su reperiu Jay Z, su kuriuo ją suvedė muzika. Apie tai, kad jie pora, pradėta kalbėti dar 2002 m., kai pasirodė jų bendras darbas „03 Bonnie & Clyde“. Iš pradžių savo santykius pora kruopščiai saugojo nuo žiniasklaidos, patyliukais susituokė 2008 m.

Tiesa, svajonės turėti vaikelį apkarto. Prieš susilaukdama pirmagimės dukters, moteris buvo patyrusi persileidimą. Atlikėja prisipažino, kad netekties skausmą ištverti padėjo kūryba. 2011 m. MTV muzikos apdovanojimuose po savo pasirodymo Beyonce prisipažino esanti nėščia. Apdovanojimai tapo žiūrimiausia visų laikų MTV transliacija, kurią stebėjo 12.4 mln. žiūrovų, o ši žinia mušė susidomėjimo rekordus socialiniuose tinkluose.

Atlikėja su vyru svajojo ir apie antrąjį vaikelį, tačiau jiems ir vėl teko patirti praradimo skausmą. Jiedu jau buvo praradę viltį vėl tapti tėvais ir svarstė apie galimybę samdyti surogatinę motiną ar įsivaikinimą. Ir kai jau buvo benuleidžianti rankas, moteris pastojo bei susilaukė dvynių Rumi ir Siro.

Prieš metus „Elle“ duotame interviu Beyonce prisipažino, kad persileidimai privertė kitaip pažvelgti į sceną ir jos darbą: „Prasmės ieškoti pradėjau tada, kai gyvenimas ėmė siųsti man pamokas. Net nežinojau, kad man jų reikia. Dabar sėkmė man atrodo kitokia. Supratau, kad skausmas ir netektis taip pat gali būti dovana.

Persileidimai išmokė, kad norėdama pasirūpinti kitu (vaiku), pirmiausia turiu pasirūpinti savimi. Gimus Blue Ivy ėmiau giliau siekti tikslų. Rodos, miriau ir atgimiau savo santykiuose, o savęs paieškos tapo tik dar stipresnės. Būti pirma nebėra mano prioritetas, mano siekis – kurti meną, savotišką palikimą, kuris gyvuos ilgiau už mane.“

Vis tik ji prisipažino, kad iki šiol daugiausia įtampos jai kelia noras išlaviruoti tarp darbo ir asmeninio gyvenimo. „Noriu būti tikra, kad galėsiu savo vaikus nuvežti į mokyklą ar būrelius, rasiu laiko pasimatymams su vyru, būsiu namuose, kai reikės sėsti su šeima prie vakarienės stalo. Kai turi darbą, viską suderinti sunku, tačiau su tuo susiduria visos dirbančios mamos“, – svarstė atlikėja.

Tiesa, Jay Z ir Beyonce santuokai teko ir daugiau išbandymų. Nuo 2014 m. sklandė kalbos apie tai, kad reperis buvo neištikimas žmonai. Gandus dar labiau kurstė 2016 m. pasirodęs albumas „Lemonade“ ir jame esanti daina „Sorry“. Gerbėjai svarstė, kai kurie dainos žodžiai tarsi sufleravo apie reperio neištikimybę.

Galiausiai interviu „New York Times“ reperis prisipažino, kad tai nebuvo gandai. Kalbėdamas su Davidu Lettermanu reperis teigė, kad augęs be tėvo jis tiesiog neturi emocinių įrankių, reikalingų santuokai, tačiau su savo žmonos ir psichologo pagalba dirba, kad juos įgytų. Jis dėkingas savo žmonai už tai, kad ši surado stiprybės jam atleisti.

„Patyriau ir nuoskaudų, ir išdavysčių. Būta ir nusivylimų darbe ar asmeniniame gyvenime. Visa tai privertė mane jaustis apleista, atstumta, pažeidžiama ir pasimetusia. Tačiau tai mane augino. Dabar prisimenu save 20-ies ir matau jauną merginą, kuri vis labiau savimi pasitiki, bet tik siekia įtikti visiems aplink. Dabar jaučiuosi daug gražesnė, seksualesnė, įdomesnė ir stipresnė“, – Beyonce svarstė interviu duotame variety.com.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt