Veidai

2016.05.16 14:08

Atkastas Utenos milžinas – Biliakiemio Puntukas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.05.16 14:08

Utenos rajone atkastas Biliakiemio Puntukas, kuris, manoma, turėtų patekti į didžiausių Lietuvos riedulių sąrašą. Gamtos saugomą objektą Lietuvos geologų tarnyba tiria nuo praėjusių metų.

Specialistai teigia, kad atkastą akmenį bus lengviau tirti, daugiau sužinoti apie kraštą dengusį ledynmetį. Lietuvos geologų tarnybos direktorius Jonas Satkūnas teigia, kad akmuo turėtų patekti į didžiausių Lietuvos riedulių dvidešimtuką.

„Biliakiemio Puntukas – seniai žinomas riedulys, bet iki šiol buvo matyti tik jo viršūnė kalvelės šlaite. <...> Buvo bandoma iš pradžių nustatyti šio riedulio parametrus geologiniais, dirbtiniais metodais, vėliau nutarta atkasti ir pažiūrėti, kokie yra tikrieji parametrai. <...> Akmuo galėtų pakliūti į [didžiausių Lietuvos riedulių – LRT.lt] dvidešimtuką ar trečiąjį dešimtuką“, – teigia Lietuvos geologų tarnybos direktorius.

Kaip skelbia Aplinkos ministerija, atkasus riedulį paaiškėjo žemėje slypėjusios jo masyviosios dalies tikrasis storis – 1,9 m – ir sudėtinga erdvinė forma. Išmatuotas didžiausias Biliakiemio Puntuko ilgis – 6,2 m, plotis – 4,1 m, aukštis – 3,5 m, horizontali apimtis – 16 m.