Veidai

2021.03.18 19:43

Po pertraukos vėl nusidriekė raudonasis kilimas: „Kino pavasario“ atidarymo svečiai rinkosi viešbutyje

atnaujinta 23.00
LRT.lt2021.03.18 19:43

Iškilmingoje ceremonijoje viename iš sostinės viešbučių kiemų atidarytas 26-asis „Kino pavasaris“. Nors festivalis vyksta virtualiai, atidarymo svečiai turėjo progą gyvai žingsniuoti raudonuoju ceremonijos kilimu ir pozuoti fotografams.

Jau kurį laiką dėl karantino renginiai vyksta virtualioje erdvėje, tad ir progų išsitraukti puošnias sukneles bei kostiumus seniai jau nebuvo. Tačiau „Kino pavasario“ organizatoriai rado išeitį – svečius pakvietė į viešbutį, kur kiekvienam suteikta galimybė ceremoniją stebėti atskirame kambaryje.

Toks sprendimas priimtas siekiant užtikrinti lankytojų saugumą bei išvengti būriavimosi. Būtent viešbučio kieme surengta ir oficialioji dalis, kurioje – sveikinimo žodį susirinkusiems tarė festivalio siela Vida Ramaškienė, generalinis festivalio direktorius Algirdas Ramaška, miesto meras Remigijus Šimašius.

Renginio nepraleido gausus būrys kino industrijos atstovų, aktorių, režisierių, prodiuserių, influencerių. Į šventę užsuko Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys, Aušra Štukytė, Aldona Vilutytė, Emilija Latėnaitė, Gytis Ivanauskas, Gabija Siurbytė, Ernestas Jankauskas ir kt.

Tie, kurie atvykti negalėjo, ceremonijos transliaciją buvo kviečiami stebėti iš savo namų ir dalytis nuotraukomis socialiniuose tinkluose, kaip buvo praėjusiais metais. Prieš metus kovo viduryje buvo paskelbtas visuotinis karantinas, tad „Kino pavasario“ komandai teko skubiai keisti įprastą festivalio formatą ir perkelti jį į virtualią erdvę. Nebuvo ir atidarymo ceremonijai įprasto raudonojo kilimo, kuriuo žingsniavo pasipuošę svečiai. Tąkart festivalio svečiai dalijosi nuotraukomis iš savo namų.

„Praėjusiais metais buvome pirmasis pasaulyje festivalis įvykęs virtualiai, šiemet esame pirmas pasaulyje festivalis virtualiai vykstantis antrąjį kartą,“ – atidarymo dieną laidai „Labas rytas, Lietuva“ sakė „Kino pavasario“ generalinis direktorius Algirdas Ramaška.

Šių metų festivaliui organizatoriai buvo parengę net penkis scenarijus. „Nuspėti, kokiomis aplinkybėmis teks rengti festivalį, niekaip negalėjome, taigi komanda ieškojo būdų, kaip atrasti tinkamiausią formą, kuri sujungtų ir elektronines patirtis interneto tinkle, ir realias, jausmines patirtis. Rodos, esame užprogramuoti veikti“, ⎯ festivalio atidarymo dienos sulaukusi džiaugiasi „Kino pavasario“ vykdomoji direktorė Agnesta Filatovė.

Taigi organizatoriams gimė idėja įtraukti į festivalį šešis viešbučius Vilniuje bei vieną viešbutį Kaune ir taip praplėsti virtualaus kino festivalio ribas.

„Dabar, kai esame apriboti judėjimo ir keliavimo galimybių, „Atostogos su Kino pavasariu“ bus paprastas būdas bent vienai nakčiai, savaitgaliui ar net savaitei pakeisti namų aplinką į tikrą kino šventę bei padovanoti sau ir artimiesiems įsimintinų akimirkų, kurių dabar taip trūksta“, – pristatydamas šių metų festivalį kiek anksčiau kalbėjo A. Ramaška.

Kaip jis sakė atidarymo dieną, gyvename tam tikrame neapibrėžtume ir nežinioje, tačiau norisi, kad kai kurie dalykai užtikrintų tam tikrą tęstinumą, tradicijos puoselėjimą.

„Taigi, kaip ir kiekvienais metais, kviečiame mėgautis puikiais mūsų komandos atrinktais filmais. Nors metai nebuvo lengvi, sudarėme stiprią programą, praturtinsiančią, pradžiuginsiančią, padėsiančią ištverti karantiną ir išsklaidyti niūrias nuotaikas“, – patikino jis ir pažadėjo kad kovo 18 –balandžio 5 dienomis virtualioje erdvėje vyksiantis 26-asis „Kino pavasaris“ kino gerbėjams pasiūlys unikalių patirčių. Kino festivalis šiais metais užduoda kiekvienam ypač svarbų klausimą ⎯ „Veikti ar / ir būti?“.

Pastarųjų mėnesių iššūkius įveikusi „Kino pavasario“ komanda žada įspūdingą ir įsimintiną 26-ąjį festivalį. „Jis bus geriausias, koks tik gali būti šiuo sudėtingu metu. Tikimės, kad žiūrovai tai įvertins, žiūrėdami mūsų filmus“, ⎯ tikisi „Kino pavasario“ sumanytoja Vida Ramaškienė. Jos mintį tęsia Algirdas Ramaška: „Svajojame apie atidarytas kino sales, joms saugome dalį programos filmų, kurių negalime parodyti virtualiai per festivalį. Esame labai pasiilgę kino jausmo.“

Vakaro akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt