Veidai

2021.03.18 09:57

Kad šoktų visa Europa – speciali grupės „The Roop“ šokio pamoka

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.03.18 09:57

Jei prie „Discoteque“ šokio prisijungs Lietuva, prie jo prisijungs ir visa Europa, neabejoja grupės „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius. Grupė parengė ir specialią pamokėlę, kurioje demonstruoja, kaip atlikti šokį, kurį šių metų „Eurovizijos“ metu išvys milijonai žiūrovų.

„Mačiau, kad kai kurie mūsų „Discoteque“ šokį jau moka, tačiau dar ne visi. Neretai sulaukiame užklausų su prašymais padaryti nedidelę pamokėlę, kur pademonstruotume, kaip atliekamas kiekvienas judesys“, – laidai „Labas rytas, Lietuva“ sakė grupės lyderis Vaidotas Valiukevičius.

Jam antrino ir šokėja Miglė Praniauskaitė, teigianti, kad mažieji jos mokiniai vis prašosi būti pamokomi ir „Discoteque“ judesių. „Vaikams sekasi puikiai. Pirštų judesys jiems pavyksta geriau nei man“, – šypsojosi ji. Tiesa, šokėjas Marijanas Staniulėnas taip pat juokėsi, kad ir jam sudėtingiausias būtent pirštų judesys.

„Eurovizijai“ ruoškimės kartu: „The Roop“ kviečia išmokti „Discoteque“ žingsnelių

„Labiausiai visi prisimena judesį, kai bėgama vietoje iškeltomis virš galvos rankomis. Man pačiam labiausiai patinka Sabonio judesys ir tas, kur mosuojame rankomis aplink taip, tarsi ištirpsta pirštai“, – pridūrė šokėjas.

Ir praėjusiais metais nacionalinę atranką laimėjusios dainos „On Fire“, ir šiemet į „Euroviziją“ keliaujančios dainos „Discoteque“ choreografija – išskirtinė, įsimenanti. „Su Marijanu maivėmės prieš veidrodį, kol tie žingsniai atsirado. Marijanas išties nestandartinis choreografas tuo, kad jis siūlo daryti judesį, kuris yra visai neįprastas, kuris galbūt vizualiai neatrodo nuostabus. Smagu, kad jis nepaiso taisyklių ir kuria jas pats. Mūsų požiūris šiuo klausimu sutampa“, – džiaugėsi Vaidotas.

Marijanas sako, kad daugiausia šokių žingsnių – iš grupės narių vaikystės. „Mano manymu, tai yra nerealus šokis, kurį šoks visa Europa“, – neabejojo Marijanas, o Miglė pridūrė, kad net ir pradedančiam šokėjui šis šokis bus paprastai išmokstamas.

„Galbūt ne viskas pavyks taip tiksliai kaip mums, tačiau visi pajunta šokio nuotaiką, emociją ir pasidaro nesvarbu, ar ranka pakelta tiek, kiek reikia. Ta emocija užveda ir žadiną norą šokti“, – sake ji.

„Per šokį, kūno judesį išeiname iš stagnacijos, depresyvių nuotaikų. Šokis kuria gerą chemiją smegenyse ir padeda neįkristi į niūrias nuotaikas. Dabar, kai neiname į klubus ar diskotekas, uždarytos sporto salės, žmogui nėra kur išjudėti. Todėl ir darome šią pamoką, kad žmonės pajudėtų. Be to, jei prie šio šokio prisijungs Lietuva, prie jo prisijungs ir Europa. Galiu pasakyti, kad kaip tik dabar prasideda kova dėl to, kas „Eurovizijoje“ bus geriau matomas“, – kalbėjo Vaidotas.

„Discoteque“ šokio pamoka – vaizdo įraše.

Labas rytas, Lietuva II d. Prasideda „Kino pavasaris“: žiūrovus kviečia į virtualias sales
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.