Naujienų srautas

Veidai2016.05.15 02:18

N. Kazlaus: tai buvo geriausias D. Montvydo pasirodymas

Miglė Talalytė, LRT.lt 2016.05.15 02:18

Prieš pat didįjį „Eurovizijos“ finalą į LRT klube vykusį tradicinį „Valanda prieš „Euroviziją“ filmavimą susirinko  būrys Lietuvos atstovą palaikančių gerbėjų, keli nacionalinėje atrankoje dalyvavę atlikėjai – Rūta Ščiogolevaitė, Aistė Pilvelytė, nacionalinės atrankos komisijos narė, operos solistė Nomeda Kazlaus.

Pirmoji mūsų šiųmetinės eurovizinės vilties talentą pastebėjusi Rosita Čivilytė tikino, kad D. Montvydas yra padaręs milžinišką pažangą bei teigė palaikanti mūsų šalies atstovą iš visos širdies.

„Eurovizijos“ finalo į LRT klubą stebėti atvykusi A. Pilvelytė, paklausta, ką nacionalinės atrankos metu ji turėjo į sceną atsineštame lagamine, juokais patikino, kad jau buvo susikrovusi daiktus į „Euroviziją“. „O D. Montvydo sėkmės konkurse prognozuoti aš nenorėčiau. Manau, kad didelis laimėjimas yra tai, kad pusfinalyje mes jau aplenkėme kur kas didesnes šalis, nei Lietuva“, – tikino ji.

Nacionalinėje atrankoje su D. Montvydu konkuravusi R. Ščiogolevaitė teigė, jog didžiuojasi D. Montvydo profesionalumu, tačiau vietos penketuke jam nežada.

„Iš D. Montvydo tikiuosi to, ką jis padaro visuomet – aukščiausio lygio pasirodymo, profesionalumo, įtaigumo – visko, ką jis turi. Jis šiais metais turi labai daug konkurentų vaikinų, tad aš tikiuosi, kad jis atlaikys šią konkurenciją ir išsiskirs iš jų.

Mano supratimu, šiemet yra tikrai daug gerų dainų ir pasirodymų, nesutinku su tais skeptikais, kurie gana prastai vertina šiųmetines eurovizines dainas. Tad man būtų labai sunku įvardinti pirmą penketuką. Galbūt pasirodysiu nelabai patriotiška, bet aš nelabai tikiu, kad mes pateksime į pirmąjį penketuką.

Bet kuriuo atveju, man svarbiausia yra ne užimama vieta, o rezultatas, kuriuo galima didžiuotis. Užimta vieta nevisada atspindi, kas buvo verčiausias. Kur kas svarbiau žiūrint į savo šalies atstovą, juo didžiuotis. Šį jausmą Donatas sukelia“, – tikino atlikėja.

Komplimentų D. Montvydui iškart po jo pasirodymo negailėjo ir operos solistė N. Kazlaus.

„Aš, kaip atlikėja, puikiai žinau, ką reiškia susikaupti toms kelioms labai svarbioms minutėms. Manau, kad Donatas padarė viską, ir tai yra labai džiugu. Matėsi jo didžiulis susikaupimas ir atsipalaidavimas tuo pačiu – tai ir yra ta energija, kuri reikalinga, kad klausytojui perteiktum savo žinią.

Aš pastebiu labai daug dalykų, kurių galbūt nepastebi kiti žiūrovai – kaip jis padainavo, kaip jam sekėsi intonuoti, kaip viskas buvo nufilmuota. Nesvarbu, kad D. Montvydas yra ne mano srities – operinio dainavimo – atstovas, yra daug bendrų techninių dalykų, kuriuos labai sunku įgyvendinti. Ir aš manau, kad šiandien viskas pavyko gerai.

Manau, kad šiandien buvo geriausias jo pasirodymas. Donatas yra šaunuolis, jis puikiai susitvarkė su jauduliu ir padarė geriausiai, ką galėjo. Šis pasirodymas yra sunkus ta prasme, kad nepriklausomai nuo to, kas tai bebūtų – repeticija, ar filmavimas, atlikėjus kažkas vertina – arba žiūrovai, ar nacionalinės komisijos. Tai reiškia, kad generalinių repeticijų, pusfinalio ir finalo metu atlikėjas turi dainuoti labai gerai“, – teigė ji.

N. Kazlaus favoritė šiųmetiniame konkurse – australė Dami Im, kuri yra ne tik dainininkė, bet ir  diplomuota pianistė. Operos solistės manymu, jos pasirodymas scenoje buvo labai profesionalus, parodytas šou – neperkrautas, ypatingai elegantiškas ir skoningas.  Tuo tarpu liaupsinamo ruso pasirodymas scenos profesionalei visiškai nepatiko. Jos manymu, tai – vakarykštės dienos daina ir šou. „Lietuvos nacionalinei komisijai ruso pasirodymas nepatiko, ir galiu pasakyti, kad tai – tikrai ne politiniai dalykai. Tai tiesiog buvo kičinis pasirodymas“, – tikino ji.

Nacionalinės komisijos narys Vidas Bareikis taip pat negailėjo komplimentų mūsų šalies atstovui. „Visada labai palaikau mūsų šalies atstovus, tačiau dažniausiai po jų pasirodymo būna apmaudu, o šįkart – labai džiugu. D. Montvydo pasirodymui jis pateikia dvi prognozes: optimistinę – mūsų šalies atstovo vietą dešimtuke ir pesimistinę – vietą penkioliktuke.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą