Naujienų srautas

Veidai2016.05.15 10:20

D. Montvydas „Eurovizijoje“ – 9-as

LRT.lt 2016.05.15 10:20

Praūžė ilgai lauktas „Eurovizijos“ dainų konkurso finalas! Šį vakarą dėl pirmosios vietos kovėsi net dvidešimt šešių šalių atstovai, tarp kurių – ir lietuvis Donatas Montvydas, o jų rengiamus šou stebėjo ne tik Europa, bet ir Australija, Kinija ir Jungtinės Amerikos Valstijos. Lietuvis konkurse iškovojo 9-ą vietą. Pirmąją vietą iškovojo Ukraina, antrą – Australija, trečią – Rusija.

Šių metų „Eurovizijoje“ – nauja balsavimo procedūra. Visų pirma savo balus skelbė šalių komisijos, o tik tada buvo skelbiami žiūrovų balsai.

Iš žiūrovų Lietuva gavo 96 balus, iš viso – 200 balų. 

Stop kadras

Šalių žiuri balus paskirstė taip:

Albanija

12 balų – Australija

Balai Lietuvai – 0

Armėnija

12 balų – Prancūzija

Balai Lietuvai – 0

Australija

12 balų – Belgija

Balai Lietuvai – 7

Austrija

12 balų – Australija

Balai Lietuvai – 1

Azerbaidžanas

12 balų – Rusija

Balai Lietuvai – 5

Baltarusija

12 balų – Rusija

Balai Lietuvai – 10

Belgija

12 balų – Australija

Balai Lietuvai – 0

Bosnija ir Hercegovina

12 balų – Ukraina

Balai Lietuvai – 0

Bulgarija

12 balų – Armėnija

Balai Lietuvai – 1

Kroatija

12 balų – Australija

Balai Lietuvai – 0

Kipras

12 balų – Rusija

Balai Lietuvai – 0

Čekija

12 balų –Švedija

Balai Lietuvai – 3

Danija

12 balų – Ukraina

Balai Lietuvai – 5

Estija

12 balų – Švedija

Balai Lietuvai – 5

Makedonija

12 balų – Ukraina

Balai Lietuvai – 0

Suomija

12 balų – Švedija

Balai Lietuvai – 6

Prancūzija

12 balų – Italija

Balai Lietuvai – 0

Gruzija

12 balų – Ukraina

Balai Lietuvai – 5

Vokietija

12 balų – Izraelis

Balai Lietuvai – 1

Graikija

12 balų – Rusija

Balai Lietuvai – 0

Vengrija

12 balų – Australija

Balai Lietuvai – 5

Islandija

12 balų – Nyderlandai

Balai Lietuvai – 0

Airija

12 balų – Belgija

Balai Lietuvai – 0

Izraelis

12 balų – Ukraina

Balai Lietuvai – 1

Italija

12 balų – Ispanija

Balai Lietuvai – 0

Latvija

12 balų – Ukraina

Balai Lietuvai – 10

Malta

12 balų – Jungtinė Karalystė

Balai Lietuvai – 0

Moldavija

12 balų – Ukraina

Balai Lietuvai – 4

Juodkalnija

12 balų – Malta

Balai Lietuvai – 0

Norvegija

12 balų – Italija

Balai Lietuvai – 2

Lenkija

12 balų – Ukraina

Balai Lietuvai – 2

Rusija

12 balų – Armėnija

Balai Lietuvai – 0

San Marinas

12 balų – Ukraina

Balai Lietuvai – 0

Serbija

12 balų – Ukraina

Balai Lietuvai –8

Slovėnija

12 balų – Ukraina

Balai Lietuvai –0

Ispanija

12 balų – Armėnija

Balai Lietuvai – 0

Švedija

12 balų – Australija

Balai Lietuvai – 2

Šveicarija

12 balų – Australija

Balai Lietuvai – 7

Nyderlandai

12 balų – Australija

Balai Lietuvai – 0

Ukraina

12 balų – Lietuva

Jungtinė Karalystė

12 balų – Gruzija

Balai Lietuvai – 4;

Lietuviai savo balus skyrė tokia tvarka: 12–  Latvija; 10 – Ukraina; 8 – Rusija; Švedija – 7; Lenkija – 6; Australija – 5; Gruzija – 4; Prancūzija – 3; Vengrija – 2; Austrija – 1;

Lietuvos komisijos reitingavimas:1. Australija; 2. Gruzija; 3. Ukraina; 4. Latvija; 5. Izraelis; 6. Belgija; 7. Armėnija; 8. Lenkija; 9. Bulgarija; 10. Prancūzija; 11. Italija; 12. Vokietija; 13. Malta; 14. Švedija; 15. Nyderlandai; 16. Ispanija; 17. Čekija; 18. Serbija; 19. Vengrija; 20. Azerbaidžanas; 21. Jungtinė Karalystė; 22. Kroatija; 23. Austrija; 24. Kipras; 25. Rusija.

„Eurovizijos“ didįjį finalą, kaip ir prieš tai vykusius pusfinalius, veda pernykštis nugalėtojas Mansas Zelmerlowas ir Švedijos laidų vedėja, komikė Petra Mede. Šį vakarą šalys pasirodė tokia eilės tvarka:

1. Belgijai atstovaujanti Laura Tesoro su daina „What‘s The Pressure“

E. Sabaliauskaitės, L. Butkevičiaus (LRT.lt) nuotr.

Belgijai šiemet teko garbė ne tik užbaigti antrąjį„Eurovizijos“ pusfinalį, bet ir pradėti didįjį konkurso finalą. Šaliai atstovauja itališkų šaknų turinti devyniolikmetė Laura Tesoro su daina „What‘s The Pressure“. Prie eurovizinės dainos kūrybos prisidėjo ir „Depeche Mode“ klavišininkas Brit Peter Gordeno.

2. Čekijai atstovaujanti Gabriela Gunčikova su daina „I Stand“

Reprezentuoti Čekiją „Eurovizijos“ konkurse Gabrielą Gunčikovą išrinko nacionalinė komisija. 22-ejų atlikėja jau yra išleidusi du albumus ir surengusi daugiau nei šimtą koncertų visoje Čekijoje. Savo balsą Kalifornijoje su žinomais meistrais lavinusi atlikėja Europai skyrė dainą „I Stand“.

3. Nyderlandams atstovaujantis Douwe`as Bobas su daina „Slow Down“

Iš pirmojo pusfinalio į finalą pateko paprastumu išsiskiriantis Nyderlandų pasirodymas. Dvidešimt trejų Douwe`as Bobas 2012 m. buvo išrinktas geriausiu Nyderlandų dainininku ir dainų autoriumi. Jis pergalės „Eurovizijoje“ siekia su daina „Slow Down“.

4. Azerbaidžanui atstovaujanti Samra su daina „Miracle“

Azerbaidžano atstovė Samra į finalą pateko taip pat iš pirmojo pusfinalio. Pirmą kartą nacionalinėje Azerbaidžano atrankoje Samra sudalyvavo prieš ketverius metus, būdama vos šešiolikos. Ji „Globe“ arenoje atliko dainą „Miracle“.

5. Vengrijai atstovaujantis Freddie su daina „Pioneer“

Vengras Freddie gimtojoje šalyje išgarsėjo sudalyvavęs muzikiniame televizijos šou. Pernai jo atlikta daina tapo hitu. Dvidešimt šešerių atlikėjas iškart po „Eurovizijos“ ketina išleisti pirmąjį savo albumą. Stokholme jis atliko dainą „Pioneer“.

6. Italijai atstovaujanti Francesca Michielin su daina „No Degree Of Separation“

Sanremo festivalio nugalėtojams grupei „Stadio“ atsisakius teisės dalyvauti „Eurovizijos“ dainų konkurse, garbė ginti Italijos vardą atiteko antrąją vietą festivalyje užėmusiai Francescai Michielin. Dvidešimt vienerių dainininkė atliko dainą „No Degree Of Separation“.

7. Izraeliui atstovaujantis Hovi Star su daina „Made Of Stars“

Ekstravagantiška išvaizda dėmesį traukiantis Hovi Star – eurovizinė Izraelio viltis. Dalyvauti „Eurovizijoje“ – H. Star vaikystės svajonė. Nacionalinėje atrankoje jis nuo pat pradžių buvo laikomas favoritu. Trisdešimtmetį šiemet švęsiantis atlikėjas Stokholme prisistatė su daina „Made Of Stars“.

8. Bulgarijai atstovaujanti Poli Genova su daina „If Love Was A Crime“

Bulgarijos atstovė Poli Genova sulaukė nemažai Lietuvos žiniasklaidos dėmesio dėl eurovizinės dainos priedainyje esančių žodžių, savo skambesiu primenančių žurnalistės Ritos Miliūtės pavardę. Apie tai sužinojusi jauna bulgarė perdavė linkėjimus LRT žurnalistei. Ji antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje prisistatė su daina „If Love Was A Crime“.

9. Švedijai atstovaujantis Fransas su daina „If I Were Sorry“

Švedijos, šiemet rengiančios dainų konkursą, garbę gina vos septyniolikos metų atlikėjas Fransas. Jis išpopuliarėjo būdamas vos septynerių su daina, dedikuota futbolininkui Zlatan Ibrahimoviciui. Po dešimties metų ji susžibėjo nacionalinėje atrankoje ir turi galimybę prisistatyti visai Europai su daina „If I Were Sorry“.

10. Vokietijai atstovaujanti Jamie-Lee su daina „Ghost“

Aštuoniolikmetė Jamie-Lee atstovauja Vokietijai. Praėjusį gruodį ji nugalėjo „Vokietijos balso“ projekte, o vos po kelių mėnesių ji laimėjo šalies nacionalinę atranką į „Euroviziją“ su tuo pačiu kūriniu – „Ghost“. Vokietė domisi Tolimaisiais Rytais ir mėgsta išsiskirti itin spalvinga ir ryškia apranga.

11. Prancūzijai atstovaujantis Amiras su daina „J`ai cherche“

Prancūzijai atstovaujantis Amiras turi Tuniso, Maroko ir Ispanijos kraujo. Gimė Prancūzijoje ir kurį laiką gyveno Izraelyje. Nuo vaikystės pašaukimą muzikai jautęs prancūzas išbandė ir dantų chirurgo profesiją, bet vis dėlto 2013-aisiais sudalyvavęs muzikiniame televizijos projekte, galutinai nusprendė pasinerti į muziką. 31-erių atlikėjas Stokholme atliko dainą „J‘ai cherche“. Tai – pirmasis jo singlas.

12. Lenkijai atstovaujantis Michal Szpak su daina „Color Of Your Life“

Mūsų kaimynei – Lenkijai – atstovauja dvidešimt šešerių Michalas Szpakas su savo kūrybos balade „Color Of Your Life“. Savo pirmąjį muzikinį apdovanojimą pelnęs vos devynerių lenkas savo šalyje išgarsėjo sudalyvavęs televizijos šou „X faktorius“.

13. Australijai atstovaujanti Dami Im su daina „Sound Of Silence“

Mūsų kaimynus scenoje keitė australė Dami Im su daina „Sound Of Silence“. Iš Pietų Korėjos kilusi Australijoje gyvenanti dainininkė anglų kalbos mokėsi klausydamasi popmuzikos. Australija Europos dainų konkurse dalyvauja antrąjį kartą.

14Kiprui atstovaujantys „Minus One” su daina „Alter Ego“

Su daina „Alter ego“ prisistatė Kipro dainininkai. Šaliai atstovaujanti grupė „Minus One“ groja įvairią muziką, pradedant klasika ir baigiant roku bei moderniomis šiuolaikinėmis melodijomis. Muzikantai iškovoti teisę atstovauti savo šaliai „Eurovizijoje“ bandė dar pernai, tačiau tuomet nacionalinėje atrankoje jie liko treti.

15. Serbijai atstovaujanti Sanja Vučic „Goodbye“ (Shelter)

Dainininkė Sanja Vučic iš Serbijos „Globe“ arenoje atliko dainą „Goodbye“ (Shelter). Muzikantų šeimoje gimusi serbė nuo vaikystės mokėsi folklorinių dainų, o vėliau balsą lavino dainuodama Beyonce ir Aretha Franklin dainas. Be dainavimo, dvidešimt dvejų metų mergina turi talentą kalboms – ji gali susišnekėti net šešiomis kalbomis.

16. Lietuvai atstovaujantis Donny Montell su daina „I‘ve Been Waiting For This Night“

Ilgai laukta akimirka Lietuvai – į sceną su švedų kūrybos daina „I‘ve Been Waiting For This Night“ kilo mūsų šalies atstovas Donatas Montvydas, Europai prisistatantis Donny Montell vardu. Beveik metus laiko pasiruošimui Europos dainų konkursui skyręs D. Montvydas savo pasirodymo režisūrą patikėjo švedų komandai.

„Aš esu labai labai laimingas! Ačiū!“,– po pasirodymo „Facebooke“ rašė D. Montvydas.

„Viskas, ką galima buvo padaryti, buvo padaryta“,– po lietuvio pasirodymo komentavo muzikologas Darius Užkuraitis.

17Kroatijai atstovaujanti Nina Kraljič su daina „Lighthouse“

Mūsų šalies atstovą keitė iš Kroatijos kilusi Nina Kraljic. Ji šiuo metu yra pati ryškiausia dainininkė savo šalyje. 24-erių studentė išgarsėjo nugalėjusi muzikiniame televizijos šou, iškart po to jai buvo pasiūlyta atstovauti šaliai „Eurovizijoje“. Ji Stokholme atliko dainą „Lighthouse“.

18. Rusijai atstovaujanti Sergejus Lazarevas su daina „You Are The Only One“

Rusija šiemet į konkursą atsiuntė vieną ryškiausių šalies atlikėjų – Sergejų Lazarevą. Jis praėjusiais metais pelnė visus įmanomus Rusijos muzikos apdovanojimus. Šį vakarą jis varžosi su Filipo Kirkorovo kurta eurovizine daina „ You Are The Only One“.

19. Ispanijai atstovaujanti Barei su daina „Say Yay!“

Iš Madrido kilusi dainų autorė ir atlikėja Barei Ispanijoje nebuvo pasiekusi populiarumo viršūnės, kol nenugalėjo nacionalinėje atrankoje. Du albumus išleidusi trisdešimt ketverių atlikėja scenoje – jau 15 metų. Ji Europai atliko eurovizinę dainą „Say Yay!“, prie kurios kūrybos prisidėjo ir pati.

20. Latvijai atstovaujantis Justs su daina „Heartbeat“

Ispanę keitė kaimynai latviai. Šiais metais šaliai atstovaujantis 21-erių dainininkas Justs atliko pernai metais konkurse puikiai pasirodžiusios Aminatos sukurtą dainą „Heartbeats“. Savo muzikinę karjerą latvis pradėjo muzikuodamas Rygos gatvėse, sudalyvavęs nacionalinėje Latvijos atrankoje „Supernova“ ir joje nugalėjęs, jis tapo šiųmetiniu Latvijos atstovu „Eurovizijoje“.

21. Ukrainai atstovaujanti Jamala su daina „1944“

Po pertraukos į konkursą sugrįžusiai Ukrainai šiemet atstovauja dainininkė, kompozitorė ir aktorė Jamala. Savo kūrybos dainą „1944“, pasakojančią apie Krymo totorių deportaciją, Jamala dedikuoja savo močiutei.

22. Maltai atstovaujanti Ira Losco su daina „Walk on Water“

Maltos garbę muzikiniame konkurse šiemet gina Ira Losco. Jau 15 metų muzikinę karjerą vystanti dainininkė yra pelniusi daugiau nei 20 apdovanojimų. Jai jau dukart teko garbė pradėti sero Eltono Johno koncertus, taip pat ji yra dainavusi kartu su Enrique Iglesias ir kt. Švedijos sostinėje ji atliko dainą „Walk on Water“.

23. Gruzijai atstovaujantys Nika Kocharov and Young Georgian Lolitaz su daina „Midnight Gold“

Gruzijai atstovaujantys Nika Kocharov and Young Georgian Lolitaz taip pat, kaip ir D. Montvydas, dirba su švedų režisiere Sacha Jean-Baptiste. Viename interviu LRT TELEVIZIJAI grupės nariai yra minėję, kad, jų manymu, pasirodyti geriau už D. Montvydą „Eurovizijoje“ jiems nepavyks. Jie Stokholme atlieka dainą „Midnight Gold“.

24. Austrijai atstovaujanti ZOE su daina „Loin d'ici“

Austrija į Europos dainų konkursą išsiuntė dainininkę Zoe. Devyniolikmetė dainininkė ir aktorė savo aktyvią muzikinę karjerą pradėjo prieš trejus metus. Ji Stokholmo arenoje atliko dainą „Loin d`ici“.

25. Jungtinei Karalystei atstovaujantys Joe and Jake su daina „You‘re Not Alone“.

Jungtinės Karalystės garbę konkurse ginti patikėta visiškai naujam duetui Joe and Jake. Iš pradžių viename televizijos muzikiniame projekte varžęsi atlikėjai galiausiai nusprendė suvienyti jėgas ir pakovoti dėl kelialapio į „Eurovizijos“ dainų konkursą. Šiandien jie prisistatė su daina „You‘re Not Alone“.

26. Armėnijai atstovaujanti Iveta Mukuchyan su daina „LoveWave“

Konkurso finalą užbaigė Armėnijai šiemet atstovauja dainininkė, dainų kūrėja, aktorė ir modelis Iveta Mukuchyan. Kai atlikėjai tebuvo šešeri, ji su šeima persikėlė į Vokietiją, kur įgijo išsilavinimą. Po dvidešimties metų dainininkė grįžo į gimtąją šalį mokytis muzikos. Mokydamasi džiazinio dainavimo ji suprato, kad muzika – tikrasis jos pašaukimas. Armėnė konkurse varžosi su daina „LoveWave“.

Po „Eurovizijos“ dalyvių pasirodymų, balsavimo metu, sceną užkariavo pasaulinio garso žvaigždė Justinas Timberlake`as. 

AFP/Scanpix nuotr.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi