Veidai

2016.05.13 01:27

D. Užkuraitis: tikiuosi, kad D. Montvydas aplenks pats save

„Norėčiau tikėti, kad D. Montvydas gali pats save aplenkti. Jei jis buvo 14-as, tai dabar gali būti aukštesnėje vietoje nei keturiolikta“,– po „Eurovizijos“ pusfinalio pasakojo muzikologas Darius Užkuraitis. 

Antrasis pusfinalis, pasak D. Užkuraičio, buvo panašus į pirmąjį, ir lietuvio galimybės juose būtų apylygės: „Abiejuose pusfinaliuose aš nemačiau jokių labai aiškių favoritų į „Eurovizijos“ nugalėtojo vietą. Šiame pusfinalyje tikrai [gera] buvo Australija. Negerai buvo, kad ji buvo po mūsų, bet visgi mums tai nesutrukdė. Daug kas laiko šį pusfinalį stipresniu, bet man tie abu pusfinaliai daugiau mažiau yra panašūs.“

D. Užkuraitis sakė matęs generalinės repeticijos įrašą ir pusfinalyje D. Montvydas, pasak muzikologo, pasirodė tikrai geriau nei repeticijoje, nors ir repeticijoje nebuvo taip blogai.

„Ką iš tos dainos išspausti galima, viskas buvo padaryta. Donatas pateko į finalą, jis dabar dar labiau pasitikės savimi ir viskas bus dar geriau“,– pabrėžė muzikologas. Pasak D. Užkuraičio, tai, kad D. Montvydas jaudinosi, jam buvo gerai matyti. Tačiau jis tikisi, kad įgavęs daugiau pasitikėjimo, atlikėjas taip nebesijaudins, nors visai nesijaudinti tokiame renginyje yra neįmanoma. „Finalą matys apie 200 mln. žiūrovų, taip pat į tave žiūri visa Lietuva. Visi interneto portalai – pilni įvairių žinių apie viską, pradedant šukuosena. Manau, kad Donatas jaučia tą spaudimą. Tai tikrai sukelia nerimą“, – tikino muzikologas.

Su D. Užkuraičio nuomone nevisiškai sutiko dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu. Jos nuomone, antrasis pusfinalis buvo stipresnis.

„Man Donato pasirodymas labai patiko. Antras pusfinalis buvo kur kas stipresnis, nei pirmas. Atlikėjas – puikus, daina – gera, tad tai gali būti tiesiog gražu arba negražu. Man tai buvo gražu. Prieš tai minėjau, kad jis gali būti trejetuke, tai dabar, kai jau perklausiau visų pasirodymų, man atrodo kad jis yra dvejetuke. Šiemet „Eurovizijoje“ buvo labai daug sceninių efektų, tačiau man labiau patinka, kai atlikėjai nepameta savęs ir sceną užpildo savimi“, – kalbėjo Jazzu.

L. Lučiūnas taip pat pastebėjo, kad šiemet labai daug šalių stengiasi išnaudoti televizinius efektus. „Akivaizdu, kad šis pusfinalis buvo kur kas stipresnis, nei pirmas. Donato patekimo į finalą nepavadinčiau pergale. Tai – tik žingsnis jos link. Bet kuriuo atveju, džiugu, kad Lietuvos vardas bus paminėtas dukart – juk finalą visuomet žiūri kur kas daugiau žiūrovų, nei pusfinalius“, – kalbėjo L. Lučiūnas.

Muzikologą D. Užkuraitį antrajame pusfinalyje labiausiai nustebino gruzinai, nes jie pateikė šiek tiek kitokią savo kūrinio versiją. Pasak D. Užkuriačio, ji buvo labiau „sueurovizinta“. „Tai jiems, matyt, labai padėjo, nes jie iš roko perėjo į tokį „šokinį“ roką. Pirmojoje versijoje, kurią daugelis girdėjo, yra toks tikras rokas ir tai buvo ne tokia komercinė versija“,– sakė muzikologas.

Pasak jo, gruzinų patekimas į finalą iš esmės gali keisti „Euroviziją“.

„Gruzinai nustebino maloniai, nes aš esu tokios muzikos gerbėjas ir smagu, kad ir tokia muzika gali būti „Eurovizijoje“. Visi rokeriai pamatys, kad su tokia muzika galima patekti jau net į finalą, tai, manau, kad tokios muzikos gali padaugėti. Tuo aš džiaugčiausi, o kitiems tai būtų minusas“,– kalbėjo D. Užkuraitis.

Kitas pokytis, kurį pastebėjo jau 15 metų konkursą komentuojantis vedėjas, yra tai, kad garsios, daugiausiai kartų laimėjusios šalys jau nebepatenka į finalą.

„Man keista, kad tokios šalys kaip Danija, Norvegija, daugiausiai kartų „Euroviziją“ laimėjusi Airija net nepateko į finalą. Tai mane stebina, bet, kita vertus, tai rodo, kad kitos šalys labai pasitempė ir dabar jeigu tu esi airis iš grupės „Westlife“, tai tau dar negarantuoja bilieto į finalą“,– ironizavo muzikologas.

Iškart po rezultatų paskelbimo Lietuvos atstovas sakė, kad žinojimas, kodėl lipi į sceną, leido nesijaudinti ir atsipalaiduoti scenoje. „Stengiesi pasiekti daugiau ir daugiau, daugybės metų perspektyvoje, „Eurovizija“ – tik mirksnis, tačiau dabar tai – pats svarbiausias dalykas“, – sakė dainininkas. D. Montvydo teigimu, konkurencija nėra svarbiausias dalykas kūrėjui, o visi vakaro dalyviai – puikūs.

Dainininkas pasirodys antroje finalo pusėje.

D. Montvydo reakcijos, paskelbus rezultatus – vaizdo reportažuose: