Veidai

2016.06.02 14:45

D. Montvydas – „Eurovizijos“ finale

Ketvirtadienio vakarą vykusiame antrame „Eurovizijos“ pusfinalyje paaiškėjo, kad Donatas Montvydas pateko į konkurso finalą. Iš viso šiame pusfinalyje, varžėsi 18 valstybių, iš kurių į finalą pateko tik 10: Lietuva, Latvija, Gruzija, Bulgarija, Australija, Ukraina, Serbija, Lenkija, Izraelis, Belgija.

Po pusfinalio surengtoje spaudos konferencijoje dalyviai atsakinėjo į žurnalistų klausimus. Laura Tesoro atskleidė, kad akimirkai buvo praradusi tikėjimą savo sėkme, mat apie Belgijos patekimą į finalą paskelbė paskutiniu numeriu. Burtų traukimas lėmė, kad dainininkė pasirodys pirmojoje finalo dalyje.

Gruzijos atstovas, „Young Georgian Lolitaz“ vokalistas Nika Kocharovas atvirai pripažino, kad grupės nariai nustebo patekę į finalą. Šalies atstovai pasirodys antroje finalo dalyje.

Ukrainiečių dainininkė Jamala dėkojo už nuostabų ketvirtadienio koncertą. Šalies žurnalistai į spaudos konferenciją atvyko su gėlėmis bei paveikslais, kuriuos įteikė dainininkei. Paklausta, apie ką yra jos daina ir ar kūrinys neturi ryšio su dabartiniais politiniais įvykiais Ukrainoje, atlikėja atsakė, kad daina skirta jos senelei bei visiems Ukrainos žmonėms. Jamala taip pat pasirodys antroje finalo dalyje.

Bulgarijos atstovė Poli Genova konkurse dalyvauja jau antrą kartą, tačiau tik šį kartą jai pavyko patekti į finalą. „Dabar esu laimingiausias žmogus žemėje“, – sakė ji.  Specialiai „Eurovizijos“ konkursui dainininkė pasidarė pienės pūko, kuris šiemet yra konkurso simbolis, tatuiruotę. Dainuoti jai teks pirmoje finalo dalyje.

Dami Im džiaugėsi, kad jos šalyje fanai kėlėsi 5 ryto tik tam, kad pamatytų dainininkės pasirodymą. Jos teigimu, Australija dievina konkursą jau nuo 1980 m. Atlikėja burtuose ištraukė pirmąją finalo pusę.

Lietuvos atstovas sakė, kad žinojimas, kodėl lipi į sceną, leido nesijaudinti ir atsipalaiduoti. „Stengiesi pasiekti daugiau ir daugiau, daugybės metų perspektyvoje, „Eurovizija“ – tik mirksnis, tačiau dabar tai – pats svarbiausias dalykas“, – sakė atlikėjas. D. Montvydo teigimu, konkurencija – nėra svarbiausias dalykas kūrėjui, o visi vakaro dalyviai – puikūs. Dainininkas pasirodys antroje finalo pusėje.

Serbė Sanja Vučic sakė, kad džiaugiasi, jog jos svarbi žinia – apie smurtą prieš moteris – pasiekė Europos klausytojus. „Į „Euroviziją“ nežiūriu kaip į konkursą, žiūriu į tai, kaip į didžiausią muzikos festivalį, ir tenoriu atstovauti savo šaliai geriausiai kaip tik galiu“, – kalbėjo ji. Serbė dainuos antroje finalo pusėje.

„Neįsivaizduoju, kas vyksta, ir kur esu“, – juokavo Izraelio atstovas. Atlikėjas džiaugėsi ne tik tuo, kad šiemet pateko į finalą, bet ir tuo, kad tai – dovana jo šaliai Nepriklausomybės dienos proga. „Kai buvau vaikas, eiti į mokyklą man buvo skausminga. Kiti vaikai mano gyvenimą pavertė beveik pragaru, tačiau aš likau tuo, kuo esu. Visi esame vienodi, tai – vienintelis svarbus dalykas: nesvarbu, kokios lyties esi, ar esi transeksualus, homoseksualus, iš kokios šalies esi, mes visi lygūs“, – sakė Hovi Star, kuris pasirodys pirmoje finalo dalyje.

Lenkijai atstovaujantis atlikėjas Michal Szpak sakė, kad visos dainos – puikios ir nei vienos favoritės išskirti negalėjo. Jam pasirodyti teks pirmoje finalo pusėje.

Latvijos viltis „Eurovizijoje“ sakė, kad jaučiasi puikiai, bet pavargęs. Dainininkas tikino, kad savo pasirodymu buvo patenkintas, nes jautė, kad skleidė energiją, kurios norėjo. „Norėjau būti išgirstas, todėl ir dalyvavau „Eurovizijoje“, – sakė Justs, kuris dainuos antroje finalo dalyje.

Pusfinalio vedėjai Mansas Zemerlowas ir Petra Mede renginį pradėjo nuotaikinga daina apie „Euroviziją“, kurioje paminėjo visas šalis, dalyvaujančias konkurse. Beje, M. Zemerlowas liepą koncertuos Jūros šventėje Klaipėdoje. 

Antrajame pusfinalyje šalys pasirodė tokia eilės tvarka:

1.  Latvijai atstovaujantis Justs su daina „Heartbeat“

AFP/Scanpix nuotr.

Antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį pradėjo mūsų kaimynai latviai. Šiais metais šaliai atstovaujantis 21-erių dainininkas Justs atliko pernai konkurse puikiai pasirodžiusios Aminatos sukurtą dainą „Heartbeats“. Savo muzikinę karjerą latvis pradėjo muzikuodamas Rygos gatvėse, o sudalyvavęs nacionalinėje Latvijos atrankoje „Supernova“ ir joje nugalėjęs, jis tapo šiųmetiniu Latvijos atstovu „Eurovizijoje“.

Justs į sceną žengė dėvėdamas odinę striukę. Kaip pastebėjo konkursą komentuojantis muzikologas Darius Užkuraitis, tai tampa savotiška „Eurovizijos“ mada – jis yra tikrai ne pirmas, taip pasidabinęs scenoje. 

2.  Lenkijai atstovaujantis Michal Szpak su daina „Color Of Your Life“

Antroji į sceną žengė dar viena mūsų kaimynė – Lenkija. Jai atstovauja dvidešimt šešerių Michalas Szpakas su savo kūrybos balade „Color Of Your Life“. Savo pirmąjį muzikinį apdovanojimą pelnęs vos devynerių lenkas savo šalyje išgarsėjo sudalyvavęs televizijos šou „X faktorius“. 

3.  Šveicarijai atstovaujanti Rykka su daina „The Last Of Our Kind“

TT NEWS AGENCY/Scanpix nuotr.

Šveicarijai šiemet atstovaujanti Rykka yra kilusi iš Kanados. Savo muzikinį kelią nuo folkloro pradėjusi talentinga artistė išgarsėjo pasukusi į popmuziką. Ji Stokholme prisistatė su daina „The Last Of Our Kind“.

4.  Izraeliui atstovaujantis Hovi Star su daina „Made Of Stars“

TT NEWS AGENCY/Scanpix nuotr.

Ekstravagantiška išvaizda dėmesį traukiantis Hovi Star – eurovizinė Izraelio viltis. Dalyvauti „Eurovizijoje“ – H. Star vaikystės svajonė. Nacionalinėje atrankoje jis nuo pat pradžių buvo laikomas favoritu. Trisdešimtmetį šiemet švęsiantis atlikėjas Stokholme prisistatė su daina „Made Of Stars“.

„Bravo. Puiki daina, geras balsas, subtilus šou. Labai nustebčiau šios dainos nematydamas finale“, – po pasirodymo sakė D. Užkuraitis

5.  Baltarusijai atstovaujantis Ivan su daina „Help You Fly“

Baltarusija į didįjį Europos dainų konkursą išsiuntė dvidešimt vienerių dainininką Ivaną. Ilgaplaukis atlikėjas „Eurovizijos“ gerbėjus bandė sudominti mistiniu pasirodymu su vilkais. Tiesa, konkurso taisyklės draudžia į sceną atsivesti gyvūnų, todėl atlikėjo kūrybinė komanda turėjo sugalvoti, kaip šią idėją perteikti kitu būdu. Pats Ivanas, prisistatantis su daina „Help You Fly“, teigia niekuomet nesvajojęs apie dainininko karjerą – daug labiau jis norėjo tapti gitaristu.

„3D vizualizacija buvo išties įspūdinga. Tai turbūt – tas kartas, kai vizualizacija tikrai papildo dainą o ne ją užgožia“,– baltarusio pasirodymą gyrė muzikologas. 

6.  Serbijai atstovaujanti Sanja Vučic „Goodbye“ (Shelter)

TT NEWS AGENCY/Scanpix nuotr.

Dainininkė Sanja Vučic iš Serbijos „Globe“ arenoje atliko dainą „Goodbye“ (Shelter). Muzikantų šeimoje gimusi serbė nuo vaikystės mokėsi folklorinių dainų, o vėliau balsą lavino dainuodama Beyonce ir Aretha Franklin dainas. Be dainavimo, dvidešimt dvejų metų mergina turi talentą kalboms – ji gali susišnekėti net šešiomis kalbomis.

7.  Airijai atstovaujantis Nicky Byrne‘as su daina „Sunlight“

Su vaikinų grupe „Westlife“ išgarsėjęs airis Nicky Byrne‘as šiais metais gina savo šalies garbę „Eurovizijos“ konkurse. Airija – daugiausia kartų „Eurovizijoje“ nugalėjusi šalis – šiemet pirmą kartą savo šalies atstovą rinko ne nacionalinėje atrankoje, o vidinės atrankos būdu. N. Byrne`as Stokholme atliko dainą „Sunlight“. 

„Euroviziją“ komentuojantis D. Užkuraitis sukritikavo Nicky Byrne‘o vokalinius sugebėjimus, tačiau sakė, kad mėgstantys grupę „Westlife“ į tai gali žiūrėti pro pirštus. 

8.  Makedonijai atstovaujanti Kaliopi su daina „Dona“

Prieš mūsų atstovo pasirodymą į sceną žengė Makedonijai atstovaujanti Kaliopi. Kaliopi – ne tik savo šalyje, bet ir visuose balkanuose žinoma dainininkė, savo repertuare turinti ir popmuzikos, ir roko kūrinių. Ji, kaip ir D. Montvydas, „Eurovizijoje“ jau dalyvavo 2012-aisiais – tais metais ji pateko į finalą. Šiemet Makedonijos atstovė atliks dainą „Dona“.

„Man tai pasirodė šiek tiek „perspausta“. Bet tai mums – tik geriau“,– po pasirodymo sakė muzikologas.

9.  Lietuvai atstovaujantis Donny Montell su daina „I‘ve Been Waiting For This Night“

Ilgai laukta akimirka Lietuvai į sceną su švedų kūrybos daina „I‘ve Been Waiting For This Night“ kilo mūsų šalies atstovas D. Montvydas, Europai prisistatantis Donny Montell vardu. Beveik metus laiko pasiruošimui Europos dainų konkursui skyręs D. Montvydas savo pasirodymo režisūrą patikėjo švedų komandai.

„Nežinau, kaip jums, man – viskas puikiai“, – lietuvio pasirodymą gyrė D. Užkuraitis.

„Viskas, ko norėčiau, – tai tik, kad mano Tauta manimi didžiuotųsi. Palikau viską scenoje. Metų darbas ir tai buvo verta!“, – po pasirodymo savo „Facebook“ paskyroje rašė lietuvis. 

10. Australijai atstovaujanti Dami Im su daina „Sound Of Silence“

Mūsų šalies atstovą scenoje keitė australė Dami Im su daina „Sound Of Silence“. Iš Pietų Korėjos kilusi Australijoje gyvenanti dainininkė anglų kalbos mokėsi klausydamasi popmuzikos. Australija Europos dainų konkurse dalyvauja antrąjį kartą. 

Puiki atlikėja, subtili daina, geras projekcijų panaudojimas, sakė „Eurovizijos“ komentatorius, pridėdamas, kad mums nėra naudinga, jog šis kūrinys skambėjo iškart po D. Montvydo. 

11. Slovėnijai atstovaujanti ManuElla su daina „Blue And Red“

Slovėnijai atstovaujanti ManuElla Europos konkurso žiūrovams prisistatė su daina „Blue And Red“. ManuElla groja įvairiais muzikos instrumentais, tačiau labiausiai jai patinka dainuoti. Savo eurovizinį kūrinį Slovėnijos atstovė parašė pati.

12. Bulgarijai atstovaujanti Poli Genova su daina „If Love Was A Crime“

Bulgarijos atstovė Poli Genova sulaukė nemažai Lietuvos žiniasklaidos dėmesio dėl eurovizinės dainos priedainyje esančių žodžių, savo skambesiu primenančių žurnalistės Ritos Miliūtės pavardę. Apie tai sužinojusi jauna bulgarė perdavė linkėjimus LRT žurnalistei. Ji antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje prisistatė su daina „If Love Was A Crime“.

13. Danijai atstovaujantys „Lighthouse X“ su daina „Soldiers Of Love“

Danija į Europos dainų konkursą išsiuntė vaikinų popgrupę „Lighthouse X“. Trys vaikinai Europos dainų konkurse atliko dainą „Soldiers Of Love“.

„Pozityvą pajutau, bet kad daina labai patiktų – to negaliu teigti“,– sakė D. Užkuraitis. 

14. Ukrainai atstovaujanti Jamala su daina „1944“

Po pertraukos į konkursą sugrįžusiai Ukrainai šiemet atstovauja dainininkė, kompozitorė ir aktorė Jamala. Savo kūrybos dainą „1944“, pasakojančią apie Krymo totorių deportaciją, Jamala dedikuoja savo močiutei.

Apie ukrainietės pasirodymą muzikologas sakė, kad „daina turi velniškai stiprų emocinį užtaisą ir jeigu pats tiki tuo, ką dainuoji, išeina labai gerai“.

15. Norvegijai atstovaujanti Agnete su daina „Icebreaker“

Norvegijos atstovė – dvidešimt vienerių Agnete – jau dešimtmetį sukasi muzikos versle. Kaimyninėje Švedijoje ji atliko dainą „Icebreaker“, kurią jauna dainininkė sukūrė kartu su dar dviem kompozitoriais.

Jai, pasak D. Užkuraičio, koją šiek tiek pakišo jaudulys.

16. Gruzijai atstovaujantys Nika Kocharov and Young Georgian Lolitaz su daina „Midnight Gold“

Gruzijai atstovaujantys Nika Kocharov and Young Georgian Lolitaz taip pat, kaip ir D. Montvydas, dirba su švedų režisiere Sacha Jean-Baptiste. Viename interviu LRT TELEVIZIJAI grupės nariai yra minėję, kad, jų manymu, pasirodyti geriau už D. Montvydą „Eurovizijoje“ jiems nepavyks. Jie Stokholme atlieka dainą „Midnight Gold“.

17. Albanijai atstovaujanti Eneda Tarifa su daina „Fairytale“

Albanija šiais metais savo šalies atstove „Eurovizijoje“ išrinko televizijos laidų vedėją ir dainininkę Eneda Tarifa. E. Tarifa jau yra dalyvavusi nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje savo šalyje 2004 ir 2008 m. Dabar ji šalyje yra žinoma ne tik kaip dainininkė, bet ir kaip  televizijos šou „Portokalli“ vedėja. Ji „Globe“ arenoje atliko dainą „Fairytale“.

18. Belgijai atstovaujanti Laura Tesoro su daina „What‘s The Pressure“

Antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį užbaigė Belgija. Šaliai atstovauja itališkų šaknų turinti devyniolikmetė Laura Tesoro su daina „What‘s The Pressure“. Prie eurovizinės dainos kūrybos prisidėjo ir „Depeche Mode“ klavišininkas Brit Peter Gordeno. 

Iš pirmojo pusfinalio į finalą pateko  Azerbaidžanas, Rusija, Nyderlandai, Vengrija, Kroatija, Austrija, Armėnija, Čekija, Kipras ir Malta. Be atrankos į finalą iškart pateko ir didysis penketukas, skiriantis daugiausiai lėšų konkursui – Prancūzija, Ispanija, Vokietija, Didžioji Britanija, Italija bei pernai metų nugalėtoja – Švedija.