Veidai

2016.06.02 14:40

D. Montvydas: esu visai kitur nei Rusijos atstovas

Antradienio vakarą įvyko pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis. Paaiškėjo, kad konkurso finale matysime Azerbaidžaną, Rusiją, Nyderlandus, Vengriją, Kroatiją, Austriją, Armėniją, Čekiją, Kiprą ir Maltą.

„Eurovizine šeima“ – taip Donatas Montvydas vadina Lietuvos delegaciją „Eurovizijoje“. Su ja antradienio vakarą dainininkas ir stebėjo pirmąjį konkurso pusfinalį.

Dainininko teigimu, pusfinalio laida praėjo labai greitai. „Su kiekvienais metais mano kriterijai auga ir sau, ir pasirodymui. Domėdamasis tuo, kas vyksta pasaulyje, automatiškai lygiuojiesi į tai. Mano nuomone, pasirodymai – pakankamai vienodi“, – mano atlikėjas.

D. Montvydo teigimu, pamačius konkurentus, nei vienas jo neišgąsdino, tačiau tai nereiškia, kad jis – besąlygiškai pirmaus. „Tiesiog suprantu, kad einu teisinga linkme mados, gabumų atžvilgiu“, – sako jis.

Lietuvos atstovas tikino, kad favoritų pirmajame pusfinalyje jis neatrado, labiau įsiminė tiesiog gražios dainininkės. „Labai gražios azerbaidžanietė ir armėnė, tai tikrai atsimenu, tačiau atėjo laikas, kai visi labai kartojasi su technologijomis: ledai, hologramos, bandymas sužavėti šou. Manau, kad čia jie labai daug pameta energetine prasme. Šioje vietoje vėl jaučiu privalumą. Su Sacha kalbėjome, kad padaryti žmonėms įspūdį – vienas dalykas, bet kitas dalykas – sujaudinti juos iš vidaus savo šypsena, ką daro, pvz., prancūzas“, – konkurentus vertina pašnekovas.

Paklaustas apie konkurso favoritu įvardijamą Sergejų Lazarevą, D. Montvydas išliko santūrus. „Jis nėra toks įspūdingas, viešieji ryšiai – įspūdingesni. Pasirodymas puikus, bet pametu jo širdį, jei taip galima pasakyti. Matau tik mechaniką. „Eurovizijos“ kontekste jis atrodo kaip vienas iš favoritų, nes pasirodyme tikrai viskas padaryta iki smulkmenų, tačiau daina, mano nuomone, nepakliūtų į dešimtuką, nes man atrodo, kad ji – 5 ar 8 metų senumo“, – sako D. Montvydas.

Lietuvos atstovas tikino, kad „Eurovizijoje“ jam nėra svarbu pirmauti vietos prasme. „Kūrybiniu atžvilgiu, kalbant apie tai, ko aš siekiu, jaučiu, kad esu visai kitur, nei jisai [Rusijos atlikėjas], neturiu omenyje aukščiau ar žemiau. Tiesiog einame skirtingomis linkmėmis, todėl man jis – ne konkurentas. Man svarbiausia – užsitarnauti žmonių pagarbą toje sferoje, kur žmonės klausosi kitokios muzikos, o jis turi savo gerbėją – jį ir turės“, – mano dainininkas.

Į konkurso finalą nepateko Estijos atstovas, tačiau D. Montvydo tai nenustebino. „Esto pasirodymas man buvo silpnas. Spalvos ir faktūros atrodė nesutampančios. Su tokiu šou yra didelis pavojus, kai prašai kažką programuoti ir švedai galbūt padaro ne taip. Mano akimis, jo pasirodymas nepadėjo jo dainai“, – svarsto pašnekovas.

D. Montvydas tikina, kad nemato atlikėjo, kuris būtų panašus į jį. „Išskyrus fizinę faktūrą, turiu galvoje, kad esame vaikinai, gal gražūs, kaip kai kurie sako, nematau nei vieno, kuris transliuotų kažką taip, kaip aš, arba taip dirbtų scenoje“, – įsitikinęs atlikėjas.

LRT.lt portalas primena, jog Lietuva balsuoti galės tik antrajame pusfinalyje, vyksiančiame ketvirtadienio vakarą, kuriame dalyvaus mūsų šalies atstovas Donatas Montvydas.

Tiesiogiai „Eurovizijos” konkursą transliuoja LRT TELEVIZIJA, LRT RADIJAS ir portalas LRT.lt. Klausos negalią turintiems žmonėms dainų konkursą su vertimu į gestų kalbą transliuoja LRT KULTŪRA.