Naujienų srautas

Veidai2016.05.11 09:48

Paaiškėjo pirmieji „Eurovizijos“ finalininkai

Antradienio vakarą įvyko pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis. Paaiškėjo, kad konkurso finale matysime Azerbaidžaną, Rusiją, Nyderlandus, Vengriją, Kroatiją, Austriją, Armėniją, Čekiją, Kiprą ir Maltą.

Paskelbus rezultatus, laimingasis dešimtukas susiriko į spaudos konerenciją, kurioje sulaukė ir sveikinimų, ir nepatogių klausimų.

Maltos atstovė Ira Losco atskleidė, kas jai kėlė didžiausią jaudulį. „Manau, kad buvau ramiausia savo delegacijoje, net kai užlipau į sceną, tačiau mane tarp finalininkų įvardijo paskutinę – tai tikrai „grojo“ mano nervais“, – kalbėjo dainininkė. Ji apgailestavo dėl tų, kuriems nepavyko patekti į finalą. I. Losco tai – jau antroji „Eurovizija“, tačiau dalyvauti pusfinalyje teko pirmą kartą. „Tai puiki patirtis. Aš laukiuosi, todėl nuostabu šia akimirka dalintis su kitu žmogumi, kuris yra manyje“, – sakė dainininkė. Malta pasirodys antroje finalo dalyje.

Azerbaidžano atstovę išvysime pirmoje finalo dalyje. „Manau, kad tik rytoj suprasiu, kas įvyko. Esu labai laiminga“, – kalbėjo Samra. Atlikėja tikino nejaučianti jokio spaudimo, tik pasididžiavimą, kad gali atstovauti savo šaliai.

Austrijos atstovė atskleidė, kad prieš lipdama į sceną apsiverkė. „Verkiau makiažo kambaryje, nes bijojau. Tačiau kai užlipau į sceną, buvau tiesiog laiminga“, – pasakojo mergina. Ji pasirodys antroje finalo dalyje.

„Jie pranešė apie mus priešpaskutinius, todėl man vos nesustojo širdis. Manau, kad jei laimėtume, mūsų garbei Kipre pavadintų oro uostą“, – kalbėjo „Minus One“. Beje, grupės pasirodymą režisavo Sacha Jean-Baptiste, kuri dirba ir su Lietuvos atstovu. Kipro atstovai dainuos antroje finalo pusėje.

Gabriela Gunčikova, Čekijos atstovė, tikino, kad jai tai – ir didelė garbė, ir didelis malonumas. „Mano šaliai tai – istorinė akimirka, mes dar nesame buvę konkurso finale“, – sakė ji. Moteris pasirodys pirmoje finalo pusėje.

„Jei atvirai, aš nervinausi, tačiau dabar esu laimingas“, – prisipažino ir Rusijos atstovas, kuris pasirodys antroje finalo dalyje. Spaudos konferencijos metu jis sulaukė ir provokuojančių klausimų, vienas jų – apie LGBT bendruomenę Rusijoje. „Tokių klausimų interviu metu sulaukiu dažnai. Gėjų yra ir Rusijoje. Esame moderni šalis, turime gėjų klubų, galite paieškoti „google“ ir pamatysite, kiek daug. Jei Rusijai teks garbė surengti „Euroviziją“, mes dar labiau pasistengsime dėl LGBT bendruomenės narių“, – žadėjo dainininkas.

Armėnijos viltis konkurse, Iveta Mukuchyan, taip pat neslėpė jaudulio: „Visada svajoji apie tai ir staiga tai – realybė. Visi man sakė, kad pateksiu į finalą, tačiau sėdžiu čia ir negaliu patikėti. Tačiau viskas buvo per trumpa, tik trys minutės, štai apie ką aš galvojau“. Ji pasirodys antroje finalo dalyje.

„Jaučiausi nuostabiai – tarsi dainuočiau 150 mln. žmonių. Visi šaukė – tai viskas, ko aš tikėjausi“, – sakė Nyderlandų atstovas Douwe`as Bobas. „Padarysiu viską, ką galiu, kad parvežčiau šaliai pergalę. Tikiu, kad mažiau yra daugiau“, – kalbėjo dainininkas, pasirodysiantis pirmoje finalo pusėje.

Kroatijos atstovė atskleidė tebesanti ištikta šoko. „Labai norėjau į finalą, nes ten nebuvome jau septynerius metus. Labai didžiuojuosi savo komanda, savo žmonėmis“, – kalbėjo Nina Kraljic. Ji pripažino jautusi daug spaudimo. Kroatei teks pasirodyti antroje finalo dalyje.

Vengrijos atstovui dainuoti reikės pirmoje finalo dalyje. Freddie teigimu, jis atidavė visą turimą energiją, „Tikiuosi, kad dauguma jūsų tai jautė. Taip dariau tam, kad Vengrijos vėliavą galėčiau iškelti kuo aukščiau“, – atskleidė atlikėjas.

Pirmajame pusfinalyje, kurį vedė praėjusių metų nugalėtojas Mansas Zelmerlowas ir Petra Mede, šalys pasirodė tokia eilės tvarka:

1.  Suomijai atstovaujanti Sandhja su daina „Sing It Away“

2.  Graikijai atstovaujantys „Argo“ su daina „Utopian Land“

3.  Moldovai atstovaujanti Lidia Isac su daina „Falling Stars“

4.  Vengrijai atstovaujantis Freddie su daina „Pioneer“

5.  Kroatijai atstovaujanti Nina Kraljič su daina „Lighthouse“

6.  Nyderlandams atstovaujantis Douwe`as Bobas su daina „Slow Down“

7.  Armėnijai atstovaujanti Iveta Mukuchyan  su daina „LoveWave“

8.  San Marinui atstovaujantis Serhat su daina „I Didn't Know“

9.  Rusijai atstovaujanti Sergejus Lazarevas su daina „You Are The Only One“

10. Čekijai atstovaujanti Gabriela Gunčikova su daina „I Stand“

11. Kiprui atstovaujantys „Minus One” su daina „Alter Ego“

12. Austrijai atstovaujanti ZOE su daina „Loin d'ici“

13. Estijai atstovaujantis Juri Pootsmannas su daina „Play“

14. Azerbaidžanui atstovaujanti Samra su daina „Miracle“

15. Juodkalnijai atstovaujantys „Highway” su daina „The Real Thing“

16. Islandijai atstovaujanti Greta Salome su daina „Hear Them Calling“

17. Bosnijai ir Hercogovinai atstovaujantys Dalal, Deen, Ana & Jala su daina „Ljubav“

18. Maltai atstovaujanti Ira Losco su daina „Walk on Water“

LRT.lt portalas primena, jog Lietuva balsuoti galės tik antrajame pusfinalyje, vyksiančiame ketvirtadienio vakarą, kuriame dalyvaus mūsų šalies atstovas Donatas Montvydas.

Tiesiogiai „Eurovizijos” konkursą transliuoja LRT TELEVIZIJA, LRT RADIJAS ir portalas LRT.lt. Klausos negalią turintiems žmonėms dainų konkursą su vertimu į gestų kalbą transliuoja LRT KULTŪRA.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi