Veidai

2016.05.10 20:23

Paskelbtas verdiktas dėl Rusijos žiuri skandalo

LRT.lt2016.05.10 20:23

Jau šįvakar įvyks pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis, kuriame pasirodys ir Rusijos atstovas Sergejus Lazarevas. Tiesa, visų šalių vertinimo komisijos savo darbą pradeda anksčiau ir pasirodymus įvertinti turi žiūrėdamos juos per televizoriųiš vakaro. Deja, jau pirmąją konkurso dieną nesklandumų neišvengta – žiniasklaidos dėmesį patraukė netinkamas Rusijos žiuri elgesys. 

Viena Rusijos žiuri narių nusprendė nufilmuoti Rusijos žiuri darbą ir paviešinti jį internete, o tai konkurso taisyklės draudžia.

„Eurovizijos“ organizatoriai nusprendė, kad Rusija taisyklių nepažeidė, nes įraše nėra atskleisti komisijos balsavimo balai. RTR anuliavo narės, pavešinusios įrašą, balsavimo rezultatus ir pašalino ją iš komisijos. Kitų keturių komisijos narių balai bus įskaityti.

Vienas pagrindinių konkurso rengėjų interneto svetainei „Metro“ sakė, jog „mes labai atidžiai peržiūrėję įrašą rimtai apsvarstysime, ką daryti, ir savo sprendimą paviešinsime šią popietę“.

Rusijos atstovas S. Lazarevas su šiuo skandalu nėra susijęs, tačiau svarstoma, ar tai neigiamai nepaveiks jo pasirodymo konkurse.

Rusijos komisijai priklausanti Anastasija Stockaja, 33 m. dainininkė, per socialinę platformą „Periscope“ filmavo Nyderlandų ir Armėnijos pasirodymų vertinimą. Ši transliacija greitai išplito internete, kai „Eurovizijos“ gerbėjai suprato, kas vyksta žiuri darbo metu. A. Stockaja turi daugiau nei 1800 sekėjų „Periscope“ tinkle.

Vaizdo įrašas iš „Periscope“ buvo netrukus pašalintas, tačiau jis jau buvo patekęs į „Youtube“ kanalą, kur surinko daugiau nei 9000 peržiūrų.

Filmuotoje medžiagoje matyti dviejų atlikėjų filmavimo rakursai bei specialūs efektai, kurių žiūrovai neturėjo išvysti iki šio vakaro renginio transliacijos.

Be to, filmuotoje medžiagoje užfiksuotas netinkamas komisijos narių darbas – kol televizoriaus ekrane rodomi vertintinų dalyvių pasirodymai, vienas žiuri narių žiūri pro langą, o pati A. Stockaja labiau rūpinosi savo išvaizda, nei vaizdu ekrane – ji mirksėjo į kamerą. Taip pat pasirodymų metu komisijos nariai kalbėjosi tarpusavyje ir tarėsi, o tai „Eurovizijos“ taisyklės griežtai draudžia. 

„Eurovizijos“ taisyklės reikalauja, kad balsavimai vyktų absoliučiai konfidencialiai – įrašus ar nuotraukas platinti draudžiama. Komisijų balsavimo procedūrą kiekvienoje šalyje prižiūri audito kompanijos.

„Eurovizijos“ organizatoriai EBU (Europos transliuotojų sąjunga) paskelbė tirsiantys šį incidentą – į pagalbą pasitekta įmonė „Pricewaterhouse Coopers“. Primename, kad visose šalyse komisija balsuoja valstybės atstovo pasirodymo išvakarėse. Rusijos atstovas pasirodo šį vakarą vyksiančiame pirmajame pusfinalyje, tad šios šalies komisija savo verdiktą apie dalyvius skelbė vakar. 

Dainininkės Anastasijos Stockajos išplatintame 7 minučių trukmės video matyti komisijos narės vertinimo lapas, kuriame išskirtos Vengrija, Moldova, Nyderlandai. Girdėti, kaip komisijos narė sako paremsianti Armėniją, nes jos vyras armėnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.