Veidai

2016.05.09 11:04

A. Hitlerio skulptūra Niujorko aukcione parduota už 17,2 mln. dolerių

BNS2016.05.09 11:04

Skulptūra, vaizduojanti klūpantį nacių diktatorių Adolfą Hitlerį, sekmadienį aukcione parduota už 17,2 mln. JAV dolerių – tai rekordinė suma, paklota už italų skulptoriaus Maurizio Cattelano darbą.

Christie`s“ aukcione už šią skulptūrą iš vaško ir dervos, kuri pavadinta tiesiog „Him“ („Jis“), buvo tikėtasi gauti nuo 10 iki 15 mln. dolerių.

Ankstesnis 55 metų M. Cattelano darbų kainos rekordas buvo 7,9 mln. dolerių.

Skulptūra vaizduoja pilku vilnos kostiumu vilkintį mažo ūgio A. Hitlerį, kuris klūpo, laikydamas rankas sukabintais pirštais, o jo žvilgsnis nukreiptas į viršų. Šis darbas buvo baigtas kurti 2001 metais.

Skulptūra buvo vienas iš 39-ių modernaus ir šiuolaikinio meno darbų, išstatytų teminiame aukcione „Bound to Fail“. Šie darbai nagrinėja komercinės nesėkmės ir rizikos plečiant meno ribas idėją.

Aukciono namų „Christie`s“ pokario ir šiuolaikinio meno departamento vadovo pavaduotojas Loicas Gouzeras, kuriam priklauso idėja rengti teminius aukciono vakarus, sakė, kad pastarasis pardavimas buvo „sudėtingas“.

Tačiau jis „praėjo sėkmingai“ ir rodo meno rinkos stiprumą, sakė jis.

L. Gouzeras praėjusią savaitę sakė, kad, priešingai nei kine, „menininkai dar beveik nelietė Hitlerio temos“.

„Pats norėjau ją (skulptūrą) sunaikinti. Keičiau nuomonę tūkstančius kartų, kasdien“, – sakė M. Cattelano.

„Hitleris yra gryna baimė. Tai siaubingo skausmo vaizdinys. Skauda net tariant jo vardą. Ir vis dėlto tas vardas užvaldė mano atmintį. Jis tūno mano galvoje netgi būdamas tabu“, – sakė menininkas.

Šią savaitę aukcione bus išstatyti maždaug 1 500 darbų, už kuriuos tikimasi gauti daugiau nei milijardą dolerių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.