Veidai

2021.03.08 15:07

Princo Harry ir Markle interviu kelia bangas socialiniuose tinkluose: vieni palaiko, kiti kaltina išdavyste

LRT.lt2021.03.08 15:07

Po ilgai laukto Oprah Winfrey ir princo Harry bei jo žmonos Meghan Markle pokalbio per CBS socialiniuose tinkluose aistros nerimsta, o internautai skyla į dvi stovyklas. Vieni reiškia palaikymą porai, kiti negali suprasti, kaip princas Harry leido žmonai taip kalbėti apie jo šeimą, interviu prilygina išdavystei.

Ilgai lauktame 2 val. trukmės interviu princas Harry ir M. Markle atvirai papasakojo apie slaptas savo vestuves ir įtemptus santykius su karališkąja šeima. Sasekso hercogai sakė, kad karalienė Elžbieta II su Meghan visada elgėsi gerai, tačiau kai kurių kitų karališkosios šeimos asmenų elgesys nuvylė.

Meghan įskaudino tai, kad dar tada, kai ji laukėsi pirmagimio Archie, rūmuose buvo reiškiamas susirūpinimas jo odos spalva. Tiesa, kitą dieną po interviu O. Winfrey sakė, jog princas Harry patikino, kad jo seneliai, karalienė Elžbieta II ir princas Philipas, nesusiję su diskusijomis ar susirūpinimu Archie odos spalva.

Beje, Oprah interviu nerodytuose kadruose, kurie buvo paviešinti CBS žiniose, princas Harry pasakoja apie tai, kad vis dėlto, jo močiutė praėjusių metų sausį (kai buvo paskelbta apie tai, kad Sasekso hercogai atsitraukia nuo karališkųjų pareigų) negalėjo su juo susitikti, nes „staiga tapo labai užimta“. Princas taip pat apgailestavo, kad jam nusprendus atsitraukti nuo karališkųjų pareigų, princas Charlesas kurį laiką net neatsiliepdavo į jo pokalbius.

Pora prisipažino, kad jų emocinė būklė buvo itin sunki, Meghan net prabilo nenorėjusi gyventi, tačiau paprašiusi specialistų pagalbos, išgirdo, jog jos nesulauks – „tai nebūtų gerai institucijai“.

Interviu lydėjo daugybė interneto vartotojų reakcijų. Įrašu savo tviteryje pasidalijo tenisininkė Serena Williams, gera M. Markle bičiulė. „Ji kasdien mane moko, ką reiškia būti kilnia. Jos žodžiai atskleidžia žiaurumą ir skausmą, kurį jai teko patirti“, – rašė ji, o taip pat pridūrė, kad puikiai žino, ką reiškia rasizmas ar seksizmas, bei patikino trokštanti, kad jos ar jos draugės dukra augtų pasaulyje, kuriame vyrauja pagarba.

JAV komikė, aktorė ir atlikėja Sarah Silverman taip pat reiškė palaikymą Sasekso hercogams bei svarstė, kad princas Harry turėtų pasiimti Meghan pavardę, o modelis ir aktorė Brooklyn Decker retoriškai klausė, ką „firma“ (taip pašaipiai vadinama britų karališkoji šeima) darys dabar.

Tuo tarpu Meghan McCain, autorė, apžvalgininkė ir žurnalistė, pareiškė, jog monarchija – sena ir toksiška koncepcija, gyvuojanti nuo 1776-ųjų.

JAV teniso legenda Billie`is Jeanas Kingas atkreipė dėmesį į tai, kad Meghan prakalbo apie ją kamavusius emocinius sunkumus ir išreiškė viltį, jog tai paragins visus, kuriems reikia pagalbos, jos ieškoti.

Princas Harry interviu taip pat nuogąstavo, kad istorija kartojasi bei prisiminė savo mamos, princesės Dianos istoriją. „Negaliu net įsivaizduoti, ką ji turėjo išgyventi viena“, – kalbėjo jis.

Apie tai susimąstė ir kai kurie internautai – vienas jų teigė, kad smerktina yra tai, kad po visko, kas nutiko princesei Dianai, rūmai vis dar nesurado išeities, kaip padėti su emociniais sunkumais susiduriantiems naujiesiems šeimos nariams.

Kitas tviterio vartotojas svarstė, kokiu rasistu reikia būti, kad susirūpinimą keltų odos spalva vaiko, su kuriuos sieja kraujo ryšys.

Buvo tokių, kurie palaikė Sasekso hercogus, buvo ir tokių, kurie tokį poros atvirumą kritikavo. Nuolat kritikuojantis porą žurnalistas Piersas Morganas ir šįkart nepatylėjo – jis teigė, kad šis interviu – visiškai negarbinga karalienės ir visos karališkosios šeimos išdavystė. „Tokios niekšiškos ir destruktyvios nesąmonės buvo galima tikėtis Meghan, tačiau gėdinga, kad Harry leido žmonai taip žeminti šeimą ir monarchiją“, – rašė žurnalistas, paprastai ganėtinai aštriai atsiliepiantis apie M. Markle ir Harry porą.

JAV žurnalistė ir teisininkė Megyn Kelly suabejojo, ar prieš ištekėdama už Harry, M. Markle žinojo, kad karalienė skiriasi nuo Holivudo žvaigždžių, o taip pat svarstė, ar buvusi aktorė pasivargino apie savo princą internete pasiskaityti daugiau.

Žinoma, pro akis nepraslydo ir O. Winfrey profesionalumas – kai kurie internautai netgi juokavo, kad jei juos į interviu būtų pasikvietusi legendinė pokalbių šou vedėja, jie taip pat būtų atskleidę visas tamsiausias šeimos paslaptis. Kiti Oprah vadino Amerikos karaliene ir teigė, kad norėtų, jog jos pasirodymai eteryje būtų dažnesni. Beje, O. Winfrey ir M. Markle bei princas Harry – seni pažįstami ir geri bičiuliai. Oprah netgi dalyvavo poros vestuvėse 2018-ųjų gegužę.

Ir nors prieš interviu buvo skelbiama, jog karališkoji šeima šio interviu nežiūrės, smalsuoliai pabandė įsivaizduoti, kaip karališkoji šeima atrodytų prie savo ekranų.