Veidai

2021.03.05 17:43

Urna su Arvydo Paltino palaikais jau pasiekė Lietuvą: amžinojo poilsio atguls šalia žmonos

skelbiama, kada bus galima atsisveikinti
Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.03.05 17:43

Urna su vasario 1-ąją Anapilin iškeliavusio muziko, pedagogo Arvydo Paltino palaikais jau pasiekė Lietuvą, o kovo 16 d. planuojamas atsisveikinimas. Tai portalui LRT.lt patvirtino artimas jo bičiulis, kunigas Kęstutis Timofejavas.

Nelly ir Arvydo Paltinų bičiulis K. Timofejavas sakė, kad dėl pandemijos kiek užtruko suplanuoti atsisveikinimą su vasario 1 d. Vokietijoje užgęsusiu A. Paltinu, tačiau jau žinoma, kad kovo 16 d. jis bus išlydimas į paskutinę kelionę.

„Kadangi pasaulį kausto pandemija, tikimės, kad visi atėjusieji elgsis atsakingai, laikysis saugaus atstumo ir kitų rekomenduojamų saugumo reikalavimų“, – portalui LRT.lt sakė K. Timofejavas.

Atsisveikinimas su A. Paltinu vyks laidojimo namuose prie šv. Petro ir Povilo bažnyčios (M. K. Paco g. 4, Vilnius) kovo 16 d., antradienį, nuo 10.00 val. iki 13.00 val.

Amžinojo poilsio A. Paltinas atguls Vilniaus Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje, šalia žmonos Nelly Paltinienės.

LRT.lt primena, kad eidamas 88-uosius A. Paltinas mirė 2021 m. vasario 1 d. Vokietijoje, kur ir gyveno. Į Lietuvą jis atvyko pernai vasarą išlydėti žmonos į paskutinę kelionę ir buvo čia iki spalio pabaigos, o po to grįžo į Vokietiją. A. Paltino žmona Nelly Paltinienė mirė pernai vasario 29-ąją Vokietijoje, o netrukus po jos netekties vyro sveikata ėmė šlubuoti.

„Jam buvo be galo skaudu, neramino, kad atsisveikinęs su žmona jis ir pats išeis. Po birželį vykusių Nelly laidotuvių jis pasiliko Lietuvoje, čia gydėsi ir tik spalį sugrįžo į Vokietiją. Rodės, kad sveikata pasitaisė, tačiau sausio pabaigoje prasidėjo plaučių uždegimas“, – portalui LRT.lt sakė A. Peškaitis, prieš A. Paltino mirtį dar spėjęs su juo pasikalbėti telefonu.

„Tikriausiai jie vėl susitiko Danguje. Juk jie buvo neišskiriama pora“, – sakė solistė Judita Leitaitė, paskutinį kartą su A. Paltinu susitikusi N. Paltinienės laidotuvėse praėjusių metų birželį. Pirmiausia ji prisiminė nepaprastą meilę ir atsidavimą žmonai:„Jis ją nepaprastai globojo ir ją labai mylėjo. Jis buvo jos angelas sargas.“

Iškeliavus A. Paltinui užuojautą pareiškė ir prezidentas Gitanas Nausėda.

„A. Paltino gyvenimo kelias atspindi ištisą Lietuvos kultūros epochą ir atskleidžia gilią ir reikšmingą brydę lengvosios muzikos raidoje. Tai didžiulį atsidavimą savo pašaukimui turėjęs ir ne vieną estrados atlikėjų kartą išugdęs pedagogas. Itin reikšmingi jo ryšiai su lietuvių diaspora, indėlis į Lietuvos muzikinės kultūros puoselėjimą išeivijoje ir visuomet išlikęs glaudus santykis su Tėvyne“, – rašoma prezidento užuojautoje.

Šalies vadovas reiškia užuojautą visiems A. Paltino artimiesiems, bičiuliams ir jo kūrybos gerbėjams.

2020-ųjų pradžioje Nelly ir Arvydas Paltinai minėjo 57-ąsias vestuvių metines. 2020-ųjų vasarį duodama paskutinį savo interviu portalui LRT.lt N. Paltinienė kalbėjo, kad abipusę meilę ir pagarbą jiems išlaikyti padėjo jų širdies muzika: „Jis (A. Paltinas – LRT.lt) mane įsimylėjo ypatingai, nes ir pats buvo ypatingas. O aš atsiliepiau į tą jausmą. Jis buvo asmenybė, tikras vadovas, pedagogas, antrasis mano vokalo mokytojas. Taip, kartu dirbant, gimė tikra meilė. O tikra meilė yra kantrybė, pagarba ir tarnavimas.”

A. Paltinas gimė 1933 m. rugpjūčio 6 d. Lankupių k., Klaipėdos krašte. Choro dirigavimo jis mokėsi Klaipėdos muzikos mokykloje, neakivaizdžiai studijavo choro dirigavimą Lietuvos valstybinėje konservatorijoje.

1982-aisiais išsikraustė į Vakarų Vokietiją, kur dirbo Vasario 16-osios lietuvių gimnazijoje Hüttenfelde.

Populiariausi