Veidai

2021.03.05 10:39

Knygą apie santykį su savimi, kitu ir pasauliu pristačiusi Jurga: galbūt kažkam padės sutaupyti 20 metų

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.03.05 10:39

Nors karantinas atlikėjams buvo nelengvas ir susitikimus su publika pristabdęs metas, dainininkė ir dainų autorė Jurga Šeduikytė džiaugiasi, kad per tą laiką jai pavyko įgyvendinti savo sumanymą – jau pasirodė jos drauge su psichologu Gintaru Šmatavičiumi parašyta knyga „Lipt stogais ir žiūrėt žemyn“.

Apie tai, kad rašo knygą, Jurga prakalbo dar praėjusiais metais. Prasidėjus pavasariui atlikėja džiaugiasi, kad jos rankose – jau atspausdinta, dar dažais kvepianti knygos „Lipt stogais ir žiūrėt žemyn“ kopija. „Pagaliau man pačiai nereikės jos tiek daug skaityti – daugybę kartų perskaičiau ją redaguodama, o vėliau su bendraautoriu Gintaru Šamatavičiumi skaitėme ją įrašinėdami audioknygą“, – portalui LRT.lt su šypsena atskleidė Jurga.

Besižavintys jos kūryba iškart pastebėjo – knygos pavadinimas skamba taip, kaip ir eilutė iš Jurgos dainos „Nebijok“. „Todėl pavadinimą buvo labai lengva sugalvoti. Juk aš ir esu tai, ką kuriu“, – sakė atlikėja ir pridūrė, kad pirmoji pavadinimo dalis tarsi atspindi jos perspektyvą, o antroji – psichologo G. Šmatavičiaus.

„Ši knyga – apie santykį su savimi, su kitu ir su pasauliu, – trumpai apibendrino ji. – Man asmeniškai mokykloje labai trūko pamokos apie santykį su aplinka, su savimi, savo kūnu, kuris paauglystėje pradeda keistis. Taip pat apie santykį su žmonėmis, su kuriais nuo darželio ar mokyklos laikų susiduriame, tada dar nežinodami, kad kiekvienas turi savo įsivaizdavimą ir savo pasaulį, kuris baigiasi ties jo riba ir tik ten prasideda mūsiškis. Tos bazinės taisyklės yra, tik nežinojau jų anksčiau, tad atėjo laikas tai kažkaip kompensuoti – galbūt ši knyga padės kažkam sutaupyti 20 metų.“

Atlikėja sako moralizuoti nemėgstanti, tad knygos forma – laiškai, rašyti per karantiną. Jurga rašė Vilniuje, G. Šmatavičius – Kaune. „Nors kreipėmės vienas į kitą „tu“ ir rašėme vienas kitam, iš esmės tai laiškai apie žmogų, kuris praėjo nelengvą kelią susipažindamas su savimi.

Iš savo minčių ir širdies rašiau atsakymus ir kėliau man rūpimus klausimus, o Gintaras dalijosi argumentais, nuleisdavo mane ant žemės. Todėl ir knygą pavadinome „Lipt stogais ir žiūrėt žemyn“, – pasakojo Jurga.

LRT.lt primena, kad Jurga taip pat yra knygos „Pasaka apie Slieką ir jo draugą Pašiauštą“ autorė.

Populiariausi