Veidai

2021.03.07 22:33

Lordą Voldemortą įkūnijęs Ralphas Fiennesas – apie svarbiausią jam moterį ir vienatvę

LRT.lt2021.03.07 22:33

Lordo Voldemorto vaidmenį Hario Poterio filmų serijoje sukūręs Ralphas Fiennesas – vienas ryškiausių šiandienos aktorių kino industrijoje. Išgirdęs klausimą apie asmeninį gyvenimą jis gali įsiplieksti, tačiau yra viena moteris, apie kurią jis galėtų kalbėti ilgai – šviesios atminties motina.

Aktorius išgarsėjo vaidmenimis teatre, o pasaulinį žinomumą jam pelnė vaidmuo 1993-aisiais pasirodžiusiame „Šindlerio sąraše“, taip pat atnešęs jam „Oskarą“, „Auksinį gaublį“, BAFTA apdovanojimus. Prestižiniams apdovanojimams jis buvo nominuotas ir už vaidmenį juostoje „Anglas ligonis“. Šiandien daugeliui pasaulio vaikų, paauglių ir suaugusiųjų jis geriausiai žinomas kaip tamsos valdovas Voldemortas iš filmų apie jaunąjį burtininką Harį Poterį.

„Žinojau, kad knygų serija yra populiari, tačiau pirmųjų Hario Poterio filmų nebuvau matęs. Aiškiai nesuvokiau, ką reiškia šis vaidmuo, kol vaikų turinti sesuo atkreipė mano dėmesį, jog tai yra neeilinis vaidmuo. Tada į jį pažiūrėjau rimčiau – iš pradžių tiesiog svarsčiau, kas tai per vaidmuo, ar man patiks filmuotis. Galiausiai man labai patiko“, – leidiniui „GQ“ sakė R. Fiennesas. Vaidindamas Voldemortą, jis turėjo kalbėti gyvatės šnypštimą primenančiu balsu, kaip tai savo knygose apibūdino rašytoja J. K. Rowling.

Tiesa, Voldemorto kostiumas aktorių daro sunkiai atpažįstamą, tačiau jis atskleidė, kad jam nereikėjo būti su storu sluoksniu grimo – nemažai efektų (pvz., pašalinta nosis) jo veidui buvo pridėta skaitmeniniu būdu.

Aktorius teigė, kad į kiekvieną vaidmenį žiūri su nepažabojamu entuziazmu, kaip vaikas žiūri į pasaulį. Savo asmeninį pasaulį labai saugantis aktorius patikina, kad jei žiūrovas akylai stebės jo pasirodymus, pamatys ir jo paties prigimtį: „Yra kažkas nepaaiškinamo tarp aktoriaus ir jo kuriamo herojaus, kuris paprastai būna daugiasluoksnis, tad kažkuris iš sluoksnių gali slėpti aktoriaus prigimtinį būdą. Žinoma, idealiu atveju norisi pranykti personaže ir sukurti ką nors unikalaus ir visiškai nepanašaus į tave patį.“

Vienu svarbiausių žmonių savo gyvenime R. Fiennesas vadina savo motiną Jennifer, novelistę ir dailininkę, kurią prieš beveik 30 metų pasiglemžė vėžys. Kaip jis pasakojo „Reader`s Digest“, ji niekada neabejojo, jog vaikas pats gyvenime turi atrasti savo kelią, tad savo atžaloms visuomet suteikė daug laisvės ir visuomet palaikė savo atžalų pasirinkimus.

Jis svarsto, jog būtent dėl to jo seserys Martha ir Sophie Fiennes – kino kūrėjos, režisierės, brolis Magnusas Fiennesas – kompozitorius, kitas brolis Josephas – aktorius. Tik vienas brolis sugebėjo išvengti meno žabangų, juokėsi R. Fiennesas, iki šiol nemažai vaidmenų kuriantis ant teatro scenos.

„Su mama buvome labai artimi, ji – puikiausias gerumo pavyzdys. Ar tai nėra viso gyvenimo darbas mokytis suvaldyti veržlias emocijas ir savanaudiškus jausmus? Turbūt su metais visi pamatome, kaip mūsų veiksmai daro įtaką kitiems ir taip sukaupiame tam tikro supratingumo ir užuojautos kitiems“, – svarstė aktorius, garsėjantis savo erudicija, meile menui ir kultūrai, o geriausiai atsipalaiduojantis skaitydamas.

Ir jei apie aktorystę ar režisūrą (jis yra režisavęs kelis filmus) R. Fiennesas gali kalbėti nesustodamas, jo mama – vienintelė moteris, apie kurią jis kalbasi su žiniasklaida. Paklaustas apie asmeninį gyvenimą jis nutyla. „Kai klausimai pasisuka apie mano privatų gyvenimą ar romantiką jame – mano durys užsidaro“, – yra pareiškęs aktorius.

Nors apie jausmus ir mylėtas moteris kalbėti jis nelinkęs, žinoma, kad dar studijuodamas akademijoje (Royal Academy of Dramatic Arts) R. Fiennesas sutiko aktorę Alex Kingston, su kuria po dešimties metų draugystės susituokė 1993 m. Pora išsiskyrė 1997-aisiais, pasklidus kalboms apie jo romaną su Francesca Annis. 2006-ųjų vasarį pora pranešė apie savo išsiskyrimą po 11 drauge praleistų metų. Vėl sklido gandai, kad aktorius turėjo romaną su rumunų atlikėja Cornelia Crisan.

„Man patinka vienatvė. Gyvenu vienas ir manau, kad man neblogai sekasi. Tai suteikia mintims vietos, kurios man labai reikia“, – svarstė jis theguradian.co.uk duotame interviu. Beje, jis prisipažino, kad yra ganėtinai karšto būdo: „Lengvai supykstu, tačiau pyktį greitai paleidžiu. Supratau, kad pyktis nėra gerai, tai labai negraži emocija, net jei akimirkai gali priminti katarsį.“

58-erių aktorius teigė, kad su metais jis vis patogiau jaučiasi savo paties odoje: „Man kažkaip patinka tas vidutinis amžius, tik nežinau, kodėl. Bet ir nenoriu per daug analizuoti. Tiesiog dabar būdamas savimi jaučiuosi geriau nei prieš porą dešimtmečių. Esu ramesnis.“