Veidai

2016.05.05 14:58

„Eurovizijos“ rengėjai atsiprašo Lietuvos

LRT.lt, LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“2016.05.05 14:58

Lietuvos delegacijos vadovas sulaukė atsakymo į pretenziją, pareikštą dėl to, kad Lietuvos atstovas „Eurovizijoje“ Donatas Montvydas specialiame konkursui skirtame leidinyje įvardijamas Latvijos atstovu.

Gautame atsakyme „Eurovizijos“ rengėjai apgailestauja dėl įvykusio nesusipratimo ir įsivėlusios klaidos bei artimiausiu metu žada pranešti apie tai, kaip ištaisys klaidą.

„Klaidų šiame leidinyje pasitaiko kasmet, Lietuvai skirtame puslapyje jų yra buvę ir anksčiau, tačiau ši – stambiausia. Galiu visus tik nuraminti, kad pirmojoje spaudos konferencijoje niekam neliko abejonių, kad Donatas – Lietuvos atstovas. Tiek žurnalistai, tiek komentatoriai puikiai pamena jo pasirodymą Baku ir žino, iš kur jis yra“, – tikino Lietuvos delegacijos vadovas Audrius Giržadas.

Oficialiame „Eurovizijos“ leidinyje, pristatančiame šių metų programą ir dalyvius, D. Montvydas pristatytas kaip Latvijos atstovas. Be to, leidinyje, kurį gauna užsienio valstybių delegacijos ir žurnalistai ir kurį dažniausiai įsigyja svarbiausi „Eurovizijos“ gerbėjai ir kolekcininkai, prie D. Montvydo aprašymo skelbiama, kad jis yra garsus latvių dainininkas ir tai jau antras kartas, kai jis atstovauja Latvijai.

Taip pat nurodoma, kad Donato Montvydo karjera prasidėjo konkurse „Daini dainelė“, mokėsi „Balio Dvarionio“  mokykloje, kuri pavadinta „žinomo Latvijos muzikanto garbei“, nuo tada jis dalyvavo keliuose televizijos šou ir laimėjo latvišką šokių su žvaigžde versiją.

„Pastebėję šią klaidą, iškart pamanėme, kad tai yra žmogaus, rinkusio tekstą stereotipinis supratimas – Lietuva asocijuojasi su Ryga, Vilnius – su Latvija. Tai, kad klaida leidinyje šiemet teko mums, yra apmaudu, deja, kai darbą atlieka savanoriai ir studentai, taip jau atsitinka ir apie tai kalbama kasmet.

Pačiame leidinyje nieko pakeisti jau nebegalima – net ir mažesni leidiniai taiso klaidas tik kitame numeryje, o, kaip patys suprantate, kitas šio leidinio numeris bus išleistas tik kitais metais. Paprastai šios klaidos taisomos išsiunčiant oficialų laišką su žinia, kad leidinyje yra klaida. Laišką gauna visi žurnalistai, komentatoriai, delegacijų vadovai ir pan. Ši praktika kartojasi kasmet.

To sureikšminti nereikėtų – ši audra yra tik mūsų stiklinėje. Vakar vyko D. Montvydo pirmoji spaudos konferencija ir niekam nekilo nė menkiausios abejonės, iš kurios jis šalies“, – kalbėjo Lietuvos delegacijos vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt