Veidai

2021.03.03 17:37

Viltingos žinios – ligoninėje pastarąsias savaites besigydančio princo Philipo sveikata šiek tiek pagerėjo

LRT.lt2021.03.03 17:37

Pastarąsias savaites ligoninėje besigydančio britų karalienės Elžbietos II sutuoktinio, 99-erių princo Philipo sveikata šiek tiek pagerėjo, praneša „Sky News“.

Džiugiomis naujienomis viešėdama viename Londono vakcinacijos centrų pasidžiaugė Kornvalio kunigaikštienė, princo Philipo marti Camilla. Ji atviravo, kad princas vis dar kenčia skausmus, tačiau šiek tiek pasitaisiusi jo sveikata visai britų karališkajai šeimai įkvėpė vilties. Camilla pridūrė, kad visi šeimos nariai „laiko kumščius“, jog princas kuo greičiau pasveiktų.

Prieš 15 dienų princas Philipas pateko į Karaliaus Edwardo VII ligoninę. Bakingamo rūmai nurodė, jog vizito medicinos įstaigoje priežastis – infekcija.

Prieš keletą dienų pranešta, jog princas perkeltas į Šv. Baltramiejaus ligoninę, kurioje jam bus atlikti širdies tyrimai.

Nors apie princo Philipo būklę vis dažniau pasigirsta gerų žinių, susirūpinimą kelia ilgas gydymas ligoninėje ir garbus paciento amžius. Šis princo apsilankymas ligoninėje – ilgiausias per jo gyvenimą. Birželio 10-ąją jam sukaks 100 metų.

Princo Philipo jaunesnysis sūnus princas Edwardas praėjusią savaitę sakė, kad jo tėvui jau „daug geriau“ ir jis laukia, kada galės grįžti namo. Jis taip pat padėkojo už gaunamas palaikymo žinutes.

Dar anksčiau Philipo vaikaitis princas Wililamas taip pat sakė, kad kunigaikščiui viskas gera ir jį atidžiai stebi medikai.

Kaip anksčiau teigė vienas šaltinis, į ligoninę princas Philipas buvo atvežtas privačiu transportu, o ne greitosios pagalbos automobiliu, ir vaikščiojo pats.

Buvęs karališkųjų jūrų pajėgų karininkas 2012 metų rugpjūčio mėnesį buvo gydomas toje pačioje ligoninėje dėl pasikartojančios šlapimo pūslės infekcijos, kuri dar birželį sutrukdė jam dalyvauti karalienės Elžbietos II valdymo jubiliejaus iškilmėse.

2011 metais per Kalėdas princas Philipas dėl krūtinės skausmų keturioms dienoms pateko į ligoninę, kur jam sėkmingai buvo atlikta širdies vainikinių kraujagyslių operacija ir stentavimas.

Netoli šv. Pauliaus katedros esanti šv. Baltramiejaus ligoninė pasaulyje garsėja kaip puikus kardiologinių ligų ir vėžio gydymo centras.

Remiantis ligoninės interneto svetaine, jos Širdies ligų centras yra Europos didžiausias specializuotas širdies ir kraujagyslių gydymo paslaugų centras.