Veidai

2021.03.02 17:05

Meghan Markle kovos su britų žiniasklaida atomazga: reikalauja viešo atsiprašymo ir įspūdingos sumos

LRT.lt2021.03.02 17:05

Prieš kurį laiką į teismą britų leidinį „Mail on Sunday“ dėl be leidimo publikuoto laiško tėvui padavusi Sasekso hercogienė Meghan Markle reikalauja, kad jai būtų atlygintos teisinių procedūrų išlaidos ir pirmajame leidinio puslapyje būtų išspausdintas viešas žiniasklaidos priemonės atsiprašymas, praneša „The Guardian“.

M. Markle reikalauja priteisti 750 tūkst. svarų teismo procedūrų išlaidoms atlyginti, taip pat nurodo reikalavimą, kad į teismą paduotas leidinys sunaikintų visas jos ranka rašyto laiško tėvui kopijas.

Karališkųjų pareigų drauge su vyru princu Harry atsisakiusi M. Markle 2019 m. vasarį padavė į teismą žiniasklaidos bendrovę „Associated Newspapers Ltd (ANL)“ už tai, kad, jos teigimu, penkiose bulvarinio leidinio publikacijose buvo piktnaudžiajama privačia informacija ir pažeistas jos privatumas bei asmens duomenų apsauga.

M. Markle apskundė teismui britų laikraštį „The Mail on Sunday“ po to, kai leidinys paskelbė privatų laišką, kurį princo sutuoktinė parašė savo tėvui. 2018 metų rugpjūtį parašytas laiškas buvo išspausdintas 2019 metų vasarį, netrukus po to, kai JAV žurnalas „People“ publikavo straipsnį, kuriame cituojami Meghan draugai kalba apie šį laišką, leidusį geriau suprasti jos sudėtingus santykius su susvetimėjusiu tėvu.

M. Markle savo ieškinį iškėlė praėjusių metų spalio mėnesį. Tada jos advokatai sakė, kad laiško publikavimas buvo britų žiniasklaidos grupės vykdomos melagingų ir sąmoningai žeminančių istorijų apie ją ir jos sutuoktinį kampanijos dalis.

„Deja, bet mano žmona tapo viena iš naujausių britų bulvarinės žiniasklaidos aukų. JK bulvarinis leidinys vykdė negailestingą kampaniją, visiškai negalvodamas apie pasekmes – per visą nėštumo laikotarpį ir auginant mūsų naujagimį“, – taip į incidentą po pasklidusios žinios apie kovą teisme reagavo M. Markle sutuoktinis princas Harry.

Praėjusią savaitę laidoje „The Late Late Show“ H. Harry vėl liejo širdgėlą ir atvirai kritikavo bulvarinę britų žiniasklaidą. Harry atvirai prisipažino, kad nuo savo pareigų turėjo pasitraukti todėl, kad birtų žiniasklaidos elgesys turėjo įtakos jo psichologinei sveikatai. „Aš padariau tai, ką darytų bet kuris vyras ir tėvas – man reikėjo išvežti savo šeimą. Tačiau tai nereiškia, kad man nerūpi, kas vyksta mano šeimoje, kokie sprendimai priimami“, – kalbėjo princas.

Nutarusi žengti teismo keliu, M. Markle laimėjo bylą prieš žiniasklaidos priemonę. Šių metų sausio mėnesį buvo skelbiama, kad jei M. Markle laimėtų bylą, jai priteista finansinė kompensacija būtų skirta kovos su patyčiomis labdaros organizacijai.