Veidai

2021.03.01 15:17

Karalienės Elizabeth II sutuoktinis, princas Philipas, perkeltas į kitą ligoninę širdies tyrimams

atnaujinta 17.20
BNS2021.03.01 15:17

Britų karalienės Elizabeth II sutuoktinis, 99-erių princas Philipas pirmadienį išvyko iš privačios Londono ligoninės, kur praleido beveik dvi savaites, atlikti širdies tyrimų ir gydytis kitoje ligoninėje, pranešė Bakingamo rūmai.

„Edinburgo kunigaikštis šiandien buvo perkeltas iš Karaliaus Edwardo VII ligoninės į Šv. Baltramiejaus ligoninę, kur gydytojai toliau gydys jį dėl infekcijos ir taip pat stebės jį bei atliks tyrimus dėl senesnės širdies ligos“, – sakoma pareiškime.

„Kunigaikščio būklė išlieka patenkinama, gydymas veikia, bet jis turėtų likti ligoninėje bent iki savaitės pabaigos“, – nurodoma jame.

Princas Philipas vasario 16 dieną pasijuto blogai ir buvo „prevenciškai“ paguldytas į privačią Karaliaus Edwardo VII ligoninę Londone, rekomendavus jo gydytojui.

Bakingamo rūmai netrukus pranešė, kad jo hospitalizavimas nėra susijęs su COVID-19, o vėliau informavo, kad jis yra gydomas dėl infekcijos.

Princas Philipas ir 94 metų karalienė Elizabeth sausio 9 dieną gavo po pirmąją skiepų nuo pandeminio koronaviruso dozę. Jie buvo vakcinuoti kaip priklausantys vyresnio amžiaus žmonių rizikos grupei.

Pirmadienio popietę iš Karaliaus Edwardo VII ligoninės išvažiavęs greitosios pagalbos automobilis pravažiavo pro minią šalia laukusių fotografų ir filmavimo grupių.

Tačiau greta važiavęs policijos automobilis ir tonuoti greitosios pagalbos automobilio langai neleido įžiūrėti, kas išėjo pro šonines duris ir buvo automobilio viduje.

Išeinančiuosius iš ligoninės slėpė tarp automobilio ir išėjimo durų laikyti skėčiai.

Susirūpinimą kelia ilgas princo Philipo, kuriam birželio 10-ąją sukaks 100 metų, gydymas ligoninėje ir jo garbus amžiaus. Nors sakoma, kad princas jaučiasi patenkinamai ir reaguoja į gydymą.

Jo jaunesnysis sūnus princas Edwardas praėjusią savaitę sakė, kad jo tėvui jau „daug geriau“ ir jis laukia, kada galės grįžti namo.

Jis taip pat padėkojo už gaunamas palaikymo žinutes.

Praėjusį pirmadienį Philipo vaikaitis princas Wililamas sakė, kad kunigaikščiui viskas geria ir jį atidžiai stebi medikai.

Dar prieš dvi dienas jį ligoninėje aplankė Williamo tėvas ir vyriausiasis Philipo sūnus sosto įpėdinis princas Charlesas, tačiau tuomet jokių komentarų jis nepateikė.

Kaip anksčiau teigė vienas šaltinis, į ligoninę princas Philipas buvo atvežtas privačiu transportu, o ne greitosios pagalbos automobiliu, ir vaikščiojo pats.

Buvęs karališkųjų jūrų pajėgų karininkas 2012 metų rugpjūčio mėnesį buvo gydomas toje pačioje ligoninėje dėl pasikartojančios šlapimo pūslės infekcijos, kuri dar birželį sutrukdė jam dalyvauti karalienės Elizabeth II valdymo jubiliejaus iškilmėse.

2011 metais per Kalėdas princas Philipas dėl krūtinės skausmų keturioms dienoms pateko į ligoninę, kur jam sėkmingai buvo atlikta širdies vainikinių kraujagyslių operacija ir stentavimas.

Netoli Šv. Pauliaus katedros esanti Šv. Baltramiejaus ligoninė pasaulyje garsėja kaip puikus kardiologinių ligų ir vėžio gydymo centras.

Remiantis ligoninės interneto svetaine, jos Širdies ligų centras yra Europos didžiausias specializuotas širdies ir kraujagyslių gydymo paslaugų centras.