Veidai

2021.03.01 14:30

Dalis „Auksinių gaublių“ svečių gavo progą sužibėti renginyje, kiti įvaizdžiu stebino per nuotolį

LRT.lt2021.03.01 14:30

JAV praūžę „Auksinių gaublių“ apdovanojimai šiemet dėl pandemijos vyko kur kas vėliau nei įprasta, buvo atsisakyta ir renginio tradicija tapusio raudonojo kilimo, mat ceremonija vyko virtualiu būdu. Tiesa, dalis svečių vis tik buvo pakviesti į renginį ir turėjo progą prablaškyti pandeminį snaudulį, pasipuošti ir papozuoti fotoaparatų objektyvams.

Įprastai vykdavusi sausį, virtuali 78-oji „Auksinių gaublių“ apdovanojimų ceremonija šiemet dėl pandemijos suduoto smūgio kino industrijai vyko neįprastai vėlai – vasario 28 d.

Pirmą kartą istorijoje apdovanojimų ceremonija buvo tiesiogiai transliuojama iš dviejų JAV vietų – „Beverly Hilton“ viešbučio Los Andžele vakarinėje pakrantėje, kur įprastai ir būdavo dalijami „Auksiniai gaubliai“, ir „Rainbow Room“ renginių salės Niujorko Rockefellerio centre rytinėje pakrantėje.

Iškilmingą ceremoniją vedė žiūrovams jau pažįstamas aktorių Tinos Fey ir Amy Poehler duetas – jos „Auksinių gaublių“ iškilmes drauge vedė jau ketvirtąjį sykį.

Šiemet dėl pandemijos buvo ribojamas apdovanojimų svečių skaičius, todėl keitėsi ir neatsiejama apdovanojimų tradicija tapęs raudonasis svečių kilimas – ant jo pasirodančios garsenybės kasmet sulaukdavo didžiulio žiniasklaidos ir smalsuolių dėmesio.

Vietoje svečių pasirodymo ant raudonojo kilimo, televizijos žiūrovams buvo paruošta speciali programa: transliuojami interviu su kino pasaulio atstovais, rodomos į adovanojimų istoriją patekusios linksmiausios ir įsimintiniausios „Auksinių gaublių“ akimirkos ir pan.

„Auksinių gaublių“ nominantai ceremoniją stebėjo iš namų, tad nugalėtojai padėkos kalbas sakė virtualiu būdu. Tiesa, nugalėtojus pranešę aktoriai į ceremoniją atvyko. Tarp jų – Michaelas Douglasas, Catherine Zeta-Jones, Kevinas Baconas, Joaquinas Phoenixas, Renee Zellweger, Annie Mumolo, Kenanas Thompson, Tiffany Haddish, Anthony Andersonas, Kate Hudson ir kt.

Įdomu tai, jog šiemet į apdovanojimus buvo pakviesti ne tik, kaip įprasta, kino pasaulio atstovai, bet ir priešakinėse kovos su koronavirusu linijose dirbantys asmenys. Tiesa, svečių skaičius buvo labai ribotas, o apdovanojimuose buvo laikomasi itin griežtų saugumo reikalavimų.

Panašu, jog paskutinę žiemos dieną į iškilmingus apdovanojimus atvykę svečiai mielai rinkosi ryškias garderobo spalvas – Jamie Lee Curtis raudonajį kilimą nuspalvino ryškiai geltona spalva, Cynthia Erivo nustebino ryškiai žaliu deriniu.

Tačiau net ir ceremoniją stebėdami iš namų kai kurie aktoriai kaip reikiant paplušėjo kurdami šventinį įvaizdį. Štai „Auksinį gaublį“ pelniusi serialo „Valdovės gambitas“ (angl. „The Queen`s Gambit“) aktorė Anya Taylor-Joy pasipuošė įspūdinga vakarine „Dior Haute Couture“ kurta smaragdine suknele, neliko nepastebėtas ir jos šachmatų figūromis bei lentos ornamentais išmargintas manikiūras.

„Netflix“ serialo „Emily in Paris“ žvaigždė Lily Collins nuotolinei „Auksininių gaublių“ apdovanojimų ceremonijai pasirinko mados namų „Yves Saint Laurent“ kurtą suknelę.

Dar vieno „Netflix“ miniserialo „Unorthodox“ aktorė Shira Haas ceremonijai pasirinko elegantišką juodą suknelę. Jos įvaizdžiu rūpinosi mados namai „Chanel“. Aktorė renginyje taip pat dalyvavo nuotoliniu būdu.

2021-ųjų „Auksinių gaublių“ svečiai – nuotraukų galerijoje.