Veidai

2016.05.07 14:49

Prestižine premija apdovanotame name į rūsį galima nusileisti ir čiuožykla

Vieno namo Londone, netoli Kju sodų, architektui pavyko sėkmingai suderinti senovinę mūro sieną, stiklą ir gamtos jėgų bei laiko veikiamą geležį. Pernai šio namo projektas buvo apdovanotas prestižine Britų architektų karališkojo instituto nacionaline premija.

Kaip sujungti sena ir nauja? Kju namuose geležis derinama su senovine mūro siena. Du stogais dengtus pastatus jungia stiklo koridorius. Taip suformuotas didelis vienai šeimai priklausantis namas.

„Čia buvo XIX amžiaus pabaigoje statytos arklidės ir stoginė, tarnavusi Moldleiko kelyje pastatytiems mūriniams namams. Mes siekėme išsaugoti istorinį paveldą, bet kartu norėjome drąsaus architektūrinio sprendimo, todėl palikę plytų sieną galėjome už jos pastatyti labai modernų pastatą, kuris derėtų prie šio rajono aplinkos“, – pasakoja statybų inžinierius ir namo savininkas Timas Lucasas.

Nuo lietaus ir oro rūdijanti geležies danga jau įgavo gražų oranžinį atspalvį. Be to, ji labai praktiška.

„Namo fasadas, kaip karkasinis apvalkalas, buvo iš anksto pagamintas fabrike. Tiesą sakant, jis pagamintas Anglijos šiaurėje esančiame Halo mieste. Atvežtas čia, pakeltas ir pritvirtintas. Tokiu būdu nereikėjo statyti pastolių kaimynų sode“, – pasakoja T. Lucasas.

Kaip atrodo šis namas, žiūrėkite LRT KULTŪROS laidos „Euromaxx“ reportaže.