Veidai

2021.03.01 13:11

„Auksinį gaublį“ pelniusi „Valdovės gambito“ žvaigždė įvaizdyje nepamiršo užuominos apie šachmatus

LRT.lt2021.03.01 13:11

JAV nuvilniję „Auksinių gaublių“ apdovanojimai buvo sėkmingi ir serialo „Valdovės gambitas“ („The Queen`s Gambit“) aktorei Anyai Taylor-Joy, pelniusiai apdovanojimą. Nors ceremonijoje dalyvavo nuotoliniu būdu, aktorė nustebino iškilmėse pademonstruotu įvaizdžiu, jame nepamiršo ir su šachmatais susijusių detalių.

Labiausiai išgarsėjusi po „Netflix“ serialo „Valdovės gambitas“, 24-erių A. Taylor-Joy tapo geriausia aktore miniserialo ar televizijos filmo kategorijoje ir atsiėmė pirmąjį savo „Auksinį gaublį“. Ji tapo pirmąja Lotynų Amerikos kilmės aktore, pelniusia apdovanojimą šioje kategorijoje.

A. Taylor-Joy taip pat buvo nominuota kaip geriausia komedijos ar muzikinio filmo aktorė už vaidmenį filme „Emma“, tačiau šis apdovanojimas atiteko juostos „I Care a Lot“ aktorei Rosamund Pike.

„Norėčiau padėkoti „Netflix`ui“ už tai, kad leido mums kurti tokį serialą, kokio norėjome. Nuostabu, kad visi jį matė. Kartočiau šį projektą dar, ir dar, ir dar sykį. Labai daug išmokau. Ačiū tiems, kurie žiūrėjo serialą ir palaikė jo veikėjus. Tai labai daug reiškė“, – dėkodama už įvertinimą kalbėjo aktorė.

Ne mažiau dėmesio už jos padėkos kalbą sulaukė ir A. Taylor-Joy šventinis įvaizdis. Nors ceremonijoje dalyvavo nuotoliniu būdu, aktorė nustebino prabangiu garderobu, kurį jai padėjo išsirinkti stilistas Law Roachas. Tuo, kad galėjo prisidėti prie garsios aktorės šventinio įvaizdžio kūrimo, stilistas pasidžiaugė savo instagramo paskyroje

Aktorė pasipuošė įspūdinga vakarine „Dior Haute Couture“ kurta smaragdine suknele, o serialo „Valdovės gambitas“ pamiltą pagrindinės herojės šukuoseną ji iškeitė į ilgus, šviesius plaukus. „Dior“ kurta suknele vilkinčios aktorės nuotraukomis tviteryje pasidalijo ir patys mados namai.

A. Taylor-Joy savo šventiniame įvaizdyje nepamiršo pametėti užuominų ir apie šachmatus. Akyliausi renginio žiūrovai pastebėjo, kad ji pasipuošė šachmatų figūromis ir lentos ornamentais išmargintu manikiūru. Šia vos pastebima, tačiau itin svarbia detale ji pagerbė serialą, kuris aktorei pelnė pasaulinę šlovę.

A. Taylor-Joy įvaizdžio pasirinkimai socialiniuose tinkluose netruko pakurstyti kalbų. Sveikindami aktorę su laimėjimu, jos kolegos ir gerbėjai ją praminė šių metų „Auksinių gaublių“ valdove.

Majamyje, Floridoje gimusi ir šešių vaikų šeimoje augusi A. Taylor-Joy prieš filmavimo kameras debiutavo 2014 m., kai suvaidino komedijoje „Vampyrų akademija“ (angl. „Vampire Academy“). Tiesa, galutiniame filmo variante scena, kurioje suvaidino A. Taylor-Joy, buvo iškirpta.

Visgi tais pačiais metais ji suvaidino Roberto Eggerso filme „Ragana“ (angl. „The Witch“), po šio filmo ėmė sekti daugelis kitų vaidmenų. 2017 m. aktorė buvo nominuota BAFTA apdovanojimui kylančios žvaigždės kategorijoje.

Nors gimė Jungtinėse Amerikos Valstijose, dar būdama kūdikis A. Taylor-Joy su šeima išsikraustė į Argentinos sotinę Buenos Airės. Kadangi kalbėjo ispaniškai, anglų kalbos ji išmoko būdama tik šešerių, kai persikėlė gyventi į Londoną.

Nors nėra šachmatų profesionalė, aktorė yra modelis, kurį laiką ji lankė baleto pamokas. Modeliu A. Taylor-Joy tapo visai netikėtai – sykį ją, pirmą kartą apsiavusią aukštakulnius ir gatve vedžiojančią šunį, pastebėjo vienas aktorius. Jis priėjo prie merginos ir pasiūlė jai susisiekti su jo agentu.

„Yra daug dalykų, kuriuos norėčiau daryti. Šiuo metu mano širdyje didžiausią vietą užima vaidyba, tačiau vieną dieną noriu tapti režisiere“, – leidiniui „Crash“ kiek anksčiau kalbėjo kylanti žvaigždė A. Taylor-Joy.