Veidai

2021.03.01 09:49

„Auksinių gaublių“ dalybose neišvengta trikdžių, aktorės Jodie Foster pergalę vainikavo bučinys su žmona

atnaujinta 10.07
LRT.lt, BNS2021.03.01 09:49

JAV prasidėjo kasmetinių kino ir televizijos apdovanojimų bumas – naktį iš sekmadienio į pirmadienį išdalyti „Auksiniai gaubliai“. Dėl pandemijos apdovanojimų ceremonija vyko virtualiai, ji pirmąkart buvo transliuojama iš dviejų vietų. Renginys neapsiėjo be netikėtumų: tiesioginiame eteryje pasitaikė techninių nesklandumų, kadre pasirodė ir nugalėtojų artimieji – vaikai, mylimieji, net augintiniai.

„Auksinių gaublių“ ceremoniją vedusios komikės Tina Fey ir Amy Poehler vakarą atidarė pasijuokdamos iš renginį organizuojančios Holivudo užsienio spaudos asociacijos (angl. Hollywood Foreign Press Association, HFPA), kuriai daromas vis didesnis spaudimas dėl įvairovės stokos.

„Holivudo užsienio spaudos asociaciją sudaro apie 90 žurnalistų, kurių gretose nėra nė vieno juodaodžio ir kurie kasmet lanko apmokamas išvykas į kino filmus, ieškodami geresnio gyvenimo“, – sakė T. Fey.

Vakaro pradžioje trys HFPA atstovai žengė į „Auksinių gaublių“ sceną ir, išgirdę asociacijai adresuotą kritiką, pažadėjo „labiau įtraukią ateitį“ kelioms įtakingoms šou verslo grupėms, įskaitant Holivudo aktorių ir režisierių sąjungas.

78-ojoje „Auksinių gaublių“ ceremonijoje apdovanojimus kino pasaulio atstovai atsiėmė nuotoliniu būdu, tad ir padėkos kalbas sakė iš savo namų įvairiuose pasaulio kampeliuose. Ko gero, šiomis dienomis jau nebenuostabu, jog tiesioginio eterio metu bendraujant per „Zoom“ neretai pasitaiko techninių trikdžių.

Pirmasis prie ceremonijos per nuotolį prisijungė aktorius Danielis Kaluuya, už vaidmenį juostoje „Judas and the Black Messiah“ pelnęs apdovanojimą geriausio draminio filmo antrojo plano aktoriaus kategorijoje. Jam pradėjus sakyti padėkos kalbą, kone pusei minutės ekrane stojo tyla, privertusi sunerimti tiek renginio organizatorius, tiek žiūrovus.

Visgi netrukus nugalėtoją pristačiusi aktorė Laura Dern sureagavo į techninius nesklandumus. Ji atsiprašė žiūrovų už ryšio sutrikimus ir dar sykį pasveikino „Auksinį gaublį“ pelniusį aktorių. Nuskambėjus aplodismentams, D. Kaluuya gavo dar vieną progą pasisakyti. „Ar mane girdite? Jūs tik ką iš manęs pasityčiojote“, – tiesioginiame eteryje vėliau juokavo pirmąjį „Auksinį gaublį“ pelnęs aktorius.

O štai apdovanojimą geriausio filmo ne anglų kalba kategorijoje atsiėmęs filmo „Minari“ režisierius ir scenarijaus autorius Lee Isaacas Chungas tiesioginiame eteryje pasirodė ant rankų laikydamas dukrelę. Netrukus užsienio spaudoje imta diskutuoti, kad šis jaukus ir nuoširdus kino kūrėjo aktas puikiai atspindėjo ir jo filmuose plėtojamas meilės ir šeimos temas.

Tiesioginiame eteryje su retai viešumoje matomais vaikais pasirodė ir aktorė Nicole Kidman, nominuota geriausios miniserialo ar televizijos filmo aktorės kategorijoje. Šalia „Louis Vuitton“ suknele pasipuošusios aktorės pasirodė jos sutuoktinis Keithas Urbanas ir 12-kos bei 10-ies dukterys Sunday Rose ir Faith Margaret.

Nors padėkos kalbos buvo sakomos nuotoliniu būdu, kaip jau tapo įprasta, apdovanojimų scena kino pasaulio atstovams tapo proga pasisakyti svarbiomis temomis, atkreipti dėmesį į socialines problemas, o kartais ir pašmaikštauti.

Du „Auksinius gaublius“ už vaidmenį filme „Borat Subsequent Moviefilm“ pelnęs aktorius Sacha Baronas Cohenas nepraleido progos tiesioginio eterio metu paliesti rasizmo temą ir atsiimdamas apdovanojimą dėkojo „baltajai Holivudo užsienio spaudos asociacijos (angl. Hollywood Foreign Press Association) komisijai“.

2021-ųjų „Auksiniai gaubliai“ buvo sėkmingi ir garsiai Holivudo aktorei Jodie Foster, už vaidmenį filme „The Mauritanian“ pelniusiai apdovanojimą geriausios draminio filmo antrojo plano aktorės kategorijoje. Nors garsėja darbais ir apdovanojimais, asmeninį gyvenimą kurį laiką J. Foster buvo linkusi laikyti paslaptyje.

Tiesa, 2013 m. aktorė viešai prisipažino, kad yra homoseksuali. Atsiimdama šių metų „Auksinį gaublį“, ji „Zoom“ ekrane pasirodė drauge su žmona Alexandra Hedison ir tarp jųdviejų įsitaisiusiu keturkoju augintiniu. Džiugią akimirką vainikavo sutuoktinių bučinys, po kurio sekė J. Foster padėkos kalba.

Geriausiu aktoriumi po mirties už vaidmenį filme „Ma Rainey`s Black Bottom“ buvo pripažintas Chadwickas Bosemanas, nuo storosios žarnos vėžio miręs praėjusių metų rugpjūtį. Ch. Bosemanui skirtą „Auksinį gaublį“ atsiėmė jo žmona Taylor Simone Ledward, renginio žiūrovams padovanojusi itin jautrią kalbą.

„Jis pasakytų ką nors gražaus, įkvepiančio, ką nors, kas pažadintų vidinį mūsų balsą, sakantį „tu gali“, – kalbėjo aktoriaus našlė. Tiek ji pati, tiek Ch. Bosemano kolegė aktorė Viola Davis neslėpė ašarų.

2021-ųjų „Auksinių gaublių“ pažiba tapo apdovanojimą geriausio režisieriaus kategorijoje pelniusi filmo „Nomadland“ režisierė Chloe Zhao. Ji tapo pirmąja moterimi, pelniusia šį apdovanojimą nuo 1984-ųjų, ir antrąja per visą apdovanojimų istoriją.

Nuo pat 1944-ųjų, kai buvo surengti pirmieji „Auksinių gaublių“ apdovanojimai, geriausio režisieriaus kategorijoje iki šių metų buvo nominuotos tik penkios moterys: Barbra Streisand, Jane Campion, Sofia Coppola, Kathryn Bigelow ir Ava DuVernay.

„Dėkoju visiems už tai, kad galiu daryti tai, ką myliu. Pamėgau kurti filmus ir pasakoti istorijas, nes tai suteikia mums galimybę juoktis, verkti, mokytis vienam iš kito ir vienas kitam turėti daugiau atjautos“, – atsiimdama apdovanojimą kalbėjo filmų kūrėja C. Zhao. Šis įvertinimas užsienio spaudoje buvo sutiktas itin palankiai. Juokais viliamasi, kad ateityje nebeteks laukti kone 40 metų, kol „Auksinis gaublys“ vėl atiteks į moters režisierės rankas.

„Auksinių gaublių“ laimėtojų sąrašą rasite čia.