Veidai

2021.02.26 09:56

Princas Harry atviras – britų žiniasklaida gadina jo psichinę sveikatą

LRT.lt2021.02.26 09:56

Princas Harry atskleidė, kad atsitraukė nuo savo karališkų pareigų, nes britų spauda – „toksiška“ ir „gadina“ jo psichinę sveikatą, rašoma skynews.com.

Karališkosios šeimos narys davė atvirą interviu Didžiosios Britanijos pokalbių šou vedėjui Jamesui Cordenui ir jo laidai „The Late Late Show“. Jiedu su popietės arbata važinėjosi po Los Andželą autobusu po atviru dangumi ir šnekučiavosi.

Harry atvirai prisipažino, kad nuo savo pareigų turėjo pasitraukti todėl, kad birtų žiniasklaidos elgesys turėjo įtakos jo psichologinei sveikatai. „Aš padariau tai, ką darytų bet kuris vyras ir tėvas – man reikėjo išvežti savo šeimą. Tačiau tai nereiškia, kad man nerūpi, kas vyksta mano šeimoje, kokie sprendimai priimami“, – kalbėjo princas.

Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė prieš metus supurtė britų monarchiją atsitraukę nuo svarbiausių karališkosios šeimos narių pareigų. Sutuoktiniai pradėjo naują gyvenimą už Atlanto, apimantį kelias komercines įmones, ir įsikūrė Kalifornijoje.

Jis taip pat pasidalijo savo įžvalgomis apie garsųjį serialą „The Crown“, pasakojantį apie karališkosios britų šeimos gyvenimą. „Tai išgalvota, nors kažkiek paremta ir tikrais įvykiais, – teigė jis. – Serialas leidžia apytiksliai suprasti, koks yra tas gyvenimo būdas, kokio spaudimo sulaukia karališkosios šeimos nariai“.

Jis sakė, kad žiūrėti „The Crown“ jam daug lengviau nei skaityti apie šeimą, save ar žmoną žiniasklaidoje. „Serialas – grožinis kūrinys, o straipsniai spaudoje pateikiami taip, tarsi praneštų tikrą faktą, naujieną. Man tai nepatinka“, – pridūrė jis.

Princas taip pat prisipažino, kad jau antrame savo ir Meghan Markle pasimatyme suprato, kad ji – ta vienintelė: „Jautėmės labai patogiai vienas kito kompanijoje. Kai susitikinėji su karališkosios šeimos nariu, dauguma pasimatymų tampa tiesiog televizoriaus žiūrėjimu ar pokalbiais namuose. Taigi turėjome daug laiko vienas kitą pažinti.“ Vasario viduryje pora atskleidė laukianti šeimos pagausėjimo.

„Archie taps didžiuoju broliu. Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė apimti džiaugsmo laukdami antro vaikelio“, – „People“ žurnalui sakė šeimos atstovas.

Apie tai, kodėl nusprendė palikti karališkąją šeimą, šiuo žingsniu, kaip pranešama, užrūstindama kitus šeimos narius, Harry ir jo sutuoktinė planuoja papasakoti ir interviu pokalbių laidų vedėjai Oprah Winfrey kovo mėnesį. Manoma, jie prisimins savo nuoskaudas, kaip su jais buvo elgiamasi karališkoje šeimoje po jų pasakiškų vestuvių 2018 metais.

Vos paskelbus apie šį interviu, Bakingamo rūmai pranešė, kad karališkoji pora visam laikui atsisakė savo karališkosios šeimos narių pareigų, praėjus vos metams nuo monarchiją sudrebinusio jų ankstesnio pranešimo apie savo planus „atsitraukti“ nuo karališkosios šeimos darbų.