Veidai

2016.04.30 16:08

Atskleidė, kuriam Lietuvos atlikėjui labiausiai išpopuliarėti padėjo „Eurovizija“

„Eurovizijos“ dainų konkursas padėjo išpopuliarėti grupei ABBA ir atlikėjai Celine Dion. Tačiau muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys nemano, kad laimėjimas konkurse būtinai garantuoja tarptautinę sėkmę – išpopuliarėti gali ir ne geriausią rezultatą pasiekę atlikėjai. Anot jo, labiausiai „Eurovizija“ Lietuvoje padėjo išpopuliarėti didesnių aukštumų konkurse nepasiekusiam Jeronimui Miliui.

„Čia kaip su grožio konkursais, kai ateina naujas laimėtojas, praėjusių metų laimėtojo karaliavimo laikas baigiasi, tad tas susidomėjimas akimirksniu smarkiai sumažėja“, – teigia „Lietuvos ryto“ muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys.

Pasak jo, Eurovizijos konkursas labiausiai Lietuvoje padėjo išpopuliarėti Jeronimui Miliui.

„Tai yra atlikėjas, kurio iki atrankos, išskyrus metalo muzikos gerbėjus, beveik niekas nežinojo Lietuvoje. (...) Jis nuvyko į Euroviziją, nieko gero nenuveikė, bet ne viską lemia rezultatai. Visi pamatė, kad jis turi puikų balsą, kad gali dainuoti įvairiais stiliais.

Dabar matome, kad jis neatsigina pasiūlymų ir turi labai daug darbo. Lygiai tą patį pasakyčiau apie praėjusių metų atlikėjus – Vaidą Baumilą ir Moniką Linkytę. Taip, lietuviai žinojo, kad yra tokie atlikėjai, žinojo keletą jų dainų. (...) Žiūrėdamas į jų koncertų grafikus ir į tai, kas darosi su jų karjera po to konkurso, matau pagyvėjimą“, – teigia R. Zilnys.

Jeronimas Milius sako, kad Eurovizijos į konkurso atranką jis atėjo dėl lažybų. Kompozitoriui Vytautui Diškevičiui parašius dainą, neturėjo kito pasirinkimo. Tačiau dainos pergale jis netikėjo iki pat atrankos pabaigos.

Daugiau apie konkursą ir jo nešamą sėkmę žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.