Veidai

2021.02.25 08:10

Velniškąjį gyvenimo etapą „Čarlio angelų“ žvaigždė Drew Barrymore sutramdė tik psichiatrijos ligoninėje

LRT.lt2021.02.25 08:10

Legendinių „Čarlio angelų“ aktorės Drew Barrymore gyvenime buvo ir velniškas periodas. Augusi garsioje aktorių šeimoje, jauname amžiuje ir pati pradėjusi aktorės karjerą, ji buvo itin maištinga. Nelankė mokyklos, iš mamos vogdavo automobilį, o kai mama nebepajėgė sukontroliuoti visas ribas peržengiančios dukros, išsiuntė ją gydytis į psichiatrijos ligoninę.

Labai jauname amžiuje tapusi aktore, D. Barrymore, kaip pati teigė, buvo it laukinė. Prie to prisidėjo ir neribotos gyvenimo galimybės, mat ji augo garsioje ir pasiturinčioje aktorių šeimoje.

Duodama nuotolinį interviu Howardo Sterno laidai „SiriusXM“ ji atvirai papasakojo apie įtemptus santykius su mama Jaide Barrymore. Mama, pasak aktorės, dukrai visada labiau norėjo būti drauge, o ne motina, rašo CNN.

„Ėjau į klubus, bet nelankiau mokyklos, vogdavau iš mamos automobilį ir apskritai buvau nekontroliuojama. Kartais tai buvo kaip ir juokinga, o kartais taip įsiusdavau, kad peržengdavau visas ribas ir tada atsidūriau ten“, – sakė ji.

„Ten“ – psichiatrijos ligoninėje, kur D. Barrymore praleido 18 gyvenimo mėnesių. „Pusantrų metų praleidau vietoje, vadinamoje „Van Nuys Psychiatric“, o ten nepaišdykausi. Jei pamėgintum, būtum uždarytas į patalpą su paminkštintomis sienomis ir grindimis arba tiesiog pririštas prie lovos“, – atvirai apie gydymąsi ligoninėje pasakojo aktorė.

Ji prisiminė – buvo tokia pikta, kad net negalėjo blaiviai mąstyti, todėl nesuprato, kodėl už savo jaunystės išdaigas yra griežtai baudžiama. Sprendimą gydytis ligoninėje ji priėmė ne pati – taip nusprendė aktorės mama.

„Klausiau savęs, kodėl tai vyksta. Mano pasaulyje viskas buvo taip lengvai pasiekiama ir prieinama, kad, galbūt, prireikė kažko panašaus, kad galėtum tarsi iš naujo pradėti gyvenimą, – H. Sterno laidoje pasakojo D. Barrymore. – Bet mažai kas pasikeitė per pirmuosius šešis ar aštuonis mėnesius. Pirmuosius šešis ar aštuonis mėnesius aš tiesiog buvau labai pikta. Negalėjau blaiviai mąstyti.“

Net ir pradėjusi gydytis ligoninėje, D. Barrymore nenurimo ir, kaip pati sako, pažadino savo „vidinę maištininkę“. Aktorės įkvėpimu tapo grupės „Plasmatics“ narė Wendy O. Williams, rašo people.com.

„Tai buvo pusiau vaikų, pusiau suaugusiųjų ligoninė, todėl man erzinant ten besigydžiusias mergaites, pro šalį galėdavo praeiti moteris su vaikštyne. Buvo labai linksma“, – prisiminė aktorė.

D. Barrymore atviravo, kad į gydymo įstaigą išsiųsti ją nutarė mama. „Man atrodo, ji sukūrė monstrą ir pati nebežinojo, ką daryti su tuo monstru, – sakė ji. – Tai buvo jos paskutinė viltis, nes aš iš tiesų buvau nevaldoma, ir aš jai atleidžiu už tokį pasirinkimą. Ji tikriausiai jautė, kad neturi, kur kreiptis pagalbos.“

Nors dabar ji supranta motinos sprendimą, grįžusi iš ligoninės D. Barrymore sakė išstūmusi ją iš savo gyvenimo. Tiesa, šį sprendimą ji apibūdino kaip didžiausią kada nors patirtą skausmą.

Išsigydyti sielos žaizdas aktorei padėjo terapija ir vidinės paieškos. Šios pastangos davė vaisių ir santykyje su mama – D. Barrymore jai atleido ir ėmė suprasti, kad nenori, jog jos mama gyventų skausme. Laidoje „SiriusXM“ aktorė atviravo, kad šiuo metu su mama palaiko ryšį.

D. Barrymore yra pelniusi ne vieną apdovanojimą. Tarp jų – „Auksinis gaublys“, „Ekrano aktorių gildijos“ apdovanojimas ir BAFTA nominacija. Ji yra garsios aktorių šeimos narė, Johno Barrymore`o anūkė. Tarp žymiausių D. Barrymore vaidmenų – įkūnyti personažai filmuose „Čarlio angelai“, „Visados kaip pirmą kartą“, „Kartu ne savo noru“ ir kt.