Veidai

2021.02.25 17:40

Gillian Anderson laimės paslaptys – energiją teisinga linkme nukreipė nuo paauglystės lankyta terapija

LRT.lt2021.02.25 17:40

Aktorę Gillian Anderson prieš daugiau nei du dešimtmečius išgarsino kultinis serialas „X failai“. Šiandien ji įkūnija ryškiausias istorines asmenybes, skina apdovanojimus ir džiaugiasi, kad pagaliau atrado savo laimės receptus. Nuo 14 metų lankyta psichoterapija aktorei padėjo gyvenimo kelią pakreipti sėkminga linkme.

Paskutinę vasario dieną bus išdalyti „Auksiniai gaubliai“, juose geriausia antro plano aktore pretenduoja tapti G. Anderson už Didžiosios Britanijos premjerės Margaret Thatcher vaidmenį seriale apie britų karališkąją šeimą „The Crown“.

Kaip praneša deadline.com, naujame seriale, kurio preliminarus pavadinimas – „The First Lady“, ji atliks pagrindinį vaidmenį ir įkūnys 1933–1945 m. JAV pirmąją damą Eleanorą Roosevelt.

Kartu su G. Anderson filme vaidins Viola Davis ir Michelle Pfeiffer. Beje, visos trys aktorės yra nominuotos „Auksinių gaublių“ apdovanojimams.

„Viena vertus, visada lengviau vaidinti tikrą asmenybę, nes paprastai apie ją galima rasti daug informacijos, tad belieka atkartoti jos stilių, balsą, kalbėjimo manierą. Žinoma, papildomos įtampos teikia tai, kad nežinai, ar tavo interpretacija bus sėkminga.

Kalbant apie išgalvotus herojus, ne visada siužetas atskleidžia jo būdą, tad aktoriui jį tenka sukurti nuo nulio, reikia suteikti jam tam tikrų bruožų, detalių, kurios atskirtų jį nuo kitų personažų“, – „Harpers Bazaar“ duotame interviu svarstė aktorė, kurią išgarsino kultinis serialas „X failai“. Jame aktorė suvaidino agentę Daną Scully, dirbusią poroje su Agentu Foxu Mulderiu, kurio vaidmenį atliko Davidas Duchovny.

Serialui išpopuliarėjus sklandė gandai, kad aktorių tandemas – pora ir gyvenime, tačiau jiedu tai visuomet neigė. Tiesa, savo pirmąjį vyrą aktorė sutiko būtent „X failų“ filmavimo aikštelėje. 1994-ųjų sausį Havajuose ji susituokė su serialo meno vadovu Clyde`u Klotzu. Tų pačių metų rugsėjo 25-ąją porai gimė dukra Piper Maru. Pora išsiskyrė po trejų metų santuokos.

Antrąsyk G. Anderson ištekėjo 2004-aisiais, o jos vyru tapo dokumentikos kūrėjas Julianas Ozanne`as, su kuriuo santuoka buvo nutraukta 2006 m. Nuo tų metų su Marku Griffithsu romantiškus saitus mezgusi aktorė su juo susilaukė dviejų sūnų, o santykius nutraukė 2012 m.

„Mano gyvenime nieko netrūksta, – atsigavusi po skyrybų kalbėjo ji „The Guardian“. – Žmogus turi poreikių ir norų. Ir aš turiu poreikių sąrašą ir nemanau, kad dėl jų verta leistis į kompromisus. Be to, ir ką nors sutikti neturiu, kada – esu arba aikštelėje, arba lėktuve, arba su savo vaikais“.

Ji taip pat juokavo, kad kitas jos partneris tūrėtų būti labai drąsus, kad pakviestų ją į pasimatymą. „Jei bus lemta, bus ir dar vieni santykiai. Žinau tik viena – jei ką nors sutiksiu, norėčiau jam būti ta vienintelė“, – pridūrė ji.

Aktorė taip pat yra svarsčiusi, kad negalėtų būti santykiuose, kuriuose vyras yra galva, be to, kurdama santykius ji pirmiausia atsižvelgtų į savo vaikų gerovę. „Pirmiausia esu mama“, – 2015 m. tikino ji. Tiesa, netrukus atsirado žmogus, su kuriuo G. Anderson vėl pasiryžo užmegzti santykius – nuo 2016 iki 2020 m. ji susitikinėjo su britų scenaristu Peteriu Morganu, dirbusiu ir su serialu „The Crown“.

„Ne kartą kalbėjau apie tai, kaip svarbu priimti save tokią, kokia esi, save puoselėti, o ne kreipti dėmesį į visuomenės normas ar aplinkinių pamąstymus. Kai užsiimu tuo, kas yra gerai man (išsimiegu, medituoju, sveikiau maitinuosi), tada jaučiuosi labiausiai išsipildžiusi ir patenkinta“, – „New Beauty“ žurnalui pasakojo aktorė.

Jos tikslas – taika galvoje ir mintyse. 2017-aisiais pasirodė aktorės ir jos draugės Jennifer Nadel parašyta knyga „We: A Manifesto for Woman Everywhere“. Joje moterys išdėstė principus, kurie, pasak jų, padeda pažvelgti į savo vidų ir tapti geresniam aplinkai.

„Yra gyvenimas, kurį gyvename, ir gyvenimas, kurį iš tiesų norime gyventi. Svarbu, kad šie gyvenimai kažkaip susisietų“, – „This Morning“ laidai sakė aktorė, pridūrusi, kad tapti laimingesniam nėra sudėtinga, nes kelias į laimę susideda iš mažų žingsnelių – bent vieno gero darbo per dieną sau, bent vieno gero veiksmo kitam.

Laidoje aktorė taip pat kalbėjo apie tai, kad iš aplinkos patiriame spaudimą, manome, kad turime nuversti kalnus ir labai daug suspėti. „Kartais atrodo, kad mano gyvenime pagaliau atsirado pusiausvyra, tačiau, deja, praeina mėnuo ir jame vėl įsigalioja chaosas. Labai sunku išlaikyti tolygumą. Iš tiesų, turime būti sau atlaidūs, nes visi esame žmonės, visi esame sudėtingi – gerai būti tokiais, kokie esame“, – svarstė G. Anderson.

Aktorė taip pat neslepia, kad nuo 14 metų lankosi psichoterapijoje. „Dariau viską, ką daro maištingi paaugliai: lankiausi koncertuose, vartojau svaigalus, slapčia išeidavau iš namų ir pan. Kai mane nuvedė pas specialistus, tai pakeitė mano gyvenimo kelią – gailėjau savęs ir savo energiją liejau savigraužai, kad niekas manęs nesupranta. Tačiau terapija padėjo tą energiją padėjo nukreipti naudingai, skirti savo ateities tikslams“, – prisiminė ji.

Populiariausi