Veidai

2016.04.28 19:11

Berlyno muziejuje – Lenino galva ir kiti istoriniai reliktai

Špandau istorijos muziejus Berlyne kviečia į kelionę laiku. Atidaroma paroda, kurioje – per maždaug tris šimtus metų statyti ir nuversti paminklai. Pasak parodos organizatorių, eksponatai be žodžių pasakoja sudėtingą Vokietijos istoriją.

Parodoje – nuo XVIII amžiaus paminklo to meto Prūsijos monarchui iki eksponatų, nuimtų tik suvienijus Berlyną ir visą šalį.

„Išskirtinė parodos dalis, žinoma, yra Lenino paminklo galva – devyniolikos metrų aukščio paminklo, kuris stovėjo Berlyne. Jis taip pat garsus dėl filmo „Viso gero, Leninai“, net jei pateiktas visai kitaip. Nors visuomet pasisakome už autentiškumą, negalėjome čia atsigabenti tokio dydžio paminklo, todėl nusprendėme eksponuoti galvą“, – apie įdomybes pasakojo Špandau istorijos muziejaus vadovė Andrea Theissen.

Iš ukrainietiško granito iškaltas Leninas Rytų Berlyne iškilo per Šaltąjį karą. Griuvus Berlyno sienai, pirmasis suvienytos Vokietijos sostinės meras įsakė nukelti statulą. Į maždaug 120 dalių supjaustytas monumentas nugulė nuošalioje girioje.

Parodos organizatoriai pasakoja susidūrę su politiniu pasipriešinimu, kai sumanė eksponuoti Lenino galvą.