Veidai

2021.02.27 08:43

Pumprickaitė apie 90-uosius televizijoje: atvykus ryškiam svečiui, po įrašo tempdavomės jį į barą

Rytis Zemkauskas, LRT TELEVIZIJOS laida „Pasivaikščiojimai“, LRT.lt2021.02.27 08:43

„Mano darbo su politikais patyrimas parodė, kad silpnas tas mano darbas buvo, nieko aš ten gero nenuveikiau ir negalėjau nuveikti“, – taip apie vienintelę, tačiau gana ilgą, aštuonerius metus trukusią pertrauką nuo televizijos dabar atsiliepia Nemira Pumprickaitė. Visgi ir eterio patirtis, kurią Lietuvoje rastume labai retame CV, neprideda atlaidumo sau – „Pasivaikščiojimų“ pašnekovė sako už profesines klaidas save ir kritikuojanti, ir savaip baudžianti.

Save gana spontanišku ir emocionaliu žmogumi vadinanti N. Pumprickaitė sako, kad ne kartą yra tekę sau pamokslauti „geriau būčiau patylėjusi“. Arba nedariusi, nepastebėjusi. O savo klaidas teigia ypač pastebinti darbe.

„Dažnai smerkiu save už savo darbą, už tai, ką padarau, nes esu vienas iš nuoširdžiausių savo darbo stebėtojų ir visą laiką esu nepatenkinta tuo, ką padariau. Visą laiką. Ir save auklėju“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Pasivaikščiojimai“ sakė N. Pumprickaitė. Ir pateikė pavyzdį, kaip tai atrodo.

Pasivaikščiojimai. Nemira Pumprickaitė: sapnuoju košmarus, kad ateinu į laidą nepasiruošusi

„Buvau sau pažadėjusi, kad po to, kai pabaigsiu visas rinkimų laidas, debatus, rinkimų naktis, kai viskas bus nufilmuota, padaryta, tada aš leisiu sau išgerti taurę vyno, nes tai labai daug nervų kainuojantis darbas, šiais metais ypatingai. Kai jau aš viską padariau, parvažiavau namo, pažiūrėjau paskutinį darbą – „Forumą“ po rinkimų nakties, pasakiau sau: „Pumprickaite, tu nenusipelnei tos vyno taurės“. Ir aš jos negėriau, nes tiesiog negalėjau sau leisti, turėjau be galo daug priekaištų“, – kalbėjo LRT TELEVIZIJOS laidos „Savaitė“ vedėja.

1986 m. žurnalistikos studijas Vilniaus universitete baigusi N. Pumprickaitė televizijoje, tiesa, dažniau už kadro, atsidūrė iškart. Tik ne aktualijų laidose, kuriose ilgainiui tapo įprasta ją matyti, o Lietuvos televizijos sporto naujienų redakcijoje, kur rengė reportažus apie sporto renginius.

„Pavyzdžiui, paskelbiama, kad šeštadienį vyks koks nors visuotinis bėgimas. Aplink ežerą bėga 10 žmonių, o mums reikėdavo sakyti, kad bėgo šimtai. Ir operatorius filmuoja stambiu planu, o aš rašau tekstą: „šimtai žmonių susirinko bėgti aplink ežerą...“, nes reikėjo labai propaguoti masinę kūno kultūrą“, – „Pasivaikščiojimuose“ pasakojo N. Pumprickaitė.

Svyravusi tarp radijo ir neseniai susikūrusios „LitPoliinter“ televizijos, 1994 m. žurnalistė pasirinko pastarąją, po metų tapusią LNK televizija, kur vedė laidas „Ryto ratas“, „Raudonoji linija“ bei žinias. Tuo metu Lapių miestelyje greta Kauno įsikūrusi televizija apipinta darbą čia prisimenančių istorijomis – pavyzdžiui, apie Algirdo Brazausko apsilankymą, sykį trukusį iki paryčių.

„Į tas Lapes gi buvo labai sunku prisikviesti ką nors. Prezidentas tuo metu jau buvo (...) baigęs kadenciją ir pavyko jį prisikalbinti atvažiuoti. Tai kai kiekvienas svečias, kuris iš Vilniaus ar dar kito miesto atsitrenkdavo į Lapes, kaip tada atrodė, į pasaulio kraštą, mes jį visada tempdavomės į barą ir po laidos įrašo siūlydavome gal kavos, gal ko nors stipriau, pasėdėt, pašnekėt.

Juolab kad tai buvo tokia bendruomenė Lapėse, buvo ir viešbutis, kai atvažiuodavo iš Vilniaus, likdavo nakvoti. Kitaip tariant, žmonių visą laiką būdavo. Ir svečias, kuris atvažiuodavo, visada būdavo ryškus, visi norėdavo su juo pakalbėti, tai mes visada tempdavomės į barą, susirinkdavo tada visi, kurie tuo metu būdavo Lapėse, tas žmogus pasakodavo – atsimenu, amžinatilsį rašytojas Petkevičius buvo labai apsuptas žmonių, prezidentas Brazauskas tada irgi. Kiek jis užsibuvo, aš neatsimenu, bet kad buvo ten, kad ilgai bendravome, tai tikrai, faktas“, – kalbėjo N. Pumprickaitė.

Būtent su A. Brazausku keliai susikirto ir vėliau – 2001-2005 m., kuomet dirbo tuometinio premjero atstove spaudai. Keli metai po to – kito socialdemokratų premjero Gedimino Kirkilo komandoje.

„Mano supratimu, svarbu atskirti – aš nedirbau su socdemais, aš ėjau dirbti su premjeru Brazausku, kuris man visada atrodė išskirtinė asmenybė. Nes yra žmonės, kuriuos gali mėgti, gali nemėgti, bet jie yra išskirtinės asmenybės, man tokie yra Brazauskas, Landsbergis, Adamkus – žmonės, kurie politikoje palieka savo pėdsaką, o čia jau mūsų reikalas atsirinkti, geras jis ar blogas. Tai man nei Landsbergis, nei Adamkus nesiūlė dirbti, o Brazauskas pasiūlė“, – sakė pašnekovė.

Po trumpo laikotarpio Seimo pirmininko Arūno Valinsko sekretoriate, 2009 m. N. Pumprickaitė vėl grįžo į televiziją, į žurnalistiką, kurioje dabar neabejoja besijaučianti jaukiau negu galėtų bet kur kitur.

„Tas patyrimas vis tiek išėjo į naudą, visi patyrimai išeina į naudą, kadangi mokslų ant kupros nenešiosi, bet tai nebuvo mano“, – sakė pašnekovė.

Visas pokalbis – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Pasivaikščiojimai“.