Veidai

2021.02.24 07:19

Patricija Belousova pasirodys Vokietijos šokių projekte: sėkmė ateina po tūkstančio treniruočių

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.02.24 07:19

„Vienintelis teisingas kelias tarp tavo tikslo ir gero rezultato – darbas“, – portalui LRT.lt užtikrintai sako šokėja, Vokietijos vicečempionė iš Lietuvos Patricija Belousova, pasirodanti populiariame Vokietijos šokių projekte. Ką reiškia dalyvauti tokiame šou, šokėja žino – du „Šok su žvaigžde“ sezonus ji buvo didžiausias brolio Edvino Belousovo palaikymas ir pagalba.

– Daugelis jus pamena kaip 2014 m. Lietuvos atstovę konkurse „Mis Visata“, kaip jūsų kelias nuvedė į Vokietiją ir kaip nutiko, kad netrukus pasirodysite Vokietijos šokių projekte „Let`s Dance Germany“?

– Dėl „Mis Visata“ – malonu, kad prisimenate, ačiū. Aš esu profesionali šokėja ir į Vokietiją atvažiavau šokti, kai prieš dvejus metus stojau į porą su partneriu iš Vokietijos. Per tą laiką tapome Vokietijos vicečempionais.

Vieną dieną sulaukėme „Let`s Dance“ kūrėjų skambučio, mums pasiūlė atvykti į atranką. Mes įvertinome tai kaip nuostabią galimybę šokti ir tobulėti, ypač kai yra toks sunkus laikotarpis – pandemija. Kiek buvo dalyvių atrankoje, mes nežinome, nes visi šokėjai turėjo savo atskirą atrankos laiką, kad būtų kuo mažiau kontaktų dėl rizikos užsikrėsti COVID-19.

Pagrindinis gyvenimo džiaugsmas – kai myli ir esi mylima.

– Kas bus jūsų partneris? Konkurso formatas panašus į LRT TELEVIZIJOS eteryje rodytą „Šok su žvaigžde“, kuriame profesionalūs šokėjai šokio subtilybių mokė žinomus eterio veidus?

– Principas panašus – gausiu šokti nemokantį partnerį, tiesa, su kuo šoksiu, sužinosiu tik paskutinį vasario savaitgalį tiesioginiame eteryje. Taigi, kol kas net nežinau, su kuo šoksiu, visa tai paaiškės tik pirmosios laidos pabaigoje.

– Paprastai šokėjai savo kelią pradeda labai anksti – į pirmąsias pamokas tėvai atveda dar darželio ar pradinės mokyklos laikais. Kada supratote, jog savo ateitį norite sieti su šokiais?

– Mus su broliu irgi atvedė tėveliai. Kada šokiai tapo neatsiejama gyvenimo dalimi, mes net nepastebėjome. Su laiku daugėjo šokių pamokų, atsirado geri rezultatai, kelionės, aistra, ambicijos. Nebuvo noro visa tai palikti. Taip ir aš, ir mano brolis toliau esame šokio pasaulyje.

Man patinka kurti šokių istoriją, dramas.

– Beje, galbūt ne visi žino, kad esate tam tikra prasme susijusi su lietuvišku projektu „Šok su žvaigžde“ – čia du sezonus dalyvavo jūsų brolis, profesionalus šokėjas Edvinas Belousovas. Su broliu, šeima esate artimi? Kaip vis taip nutikdavo, kad jis visuomet pasikliaudavo jūsų patarimais ir pagalba?

– Mes su broliu esame labai artimi. Kai Edvinas dalyvavo projekte, aš buvau šalia. Edvinas visada pasitardavo su manimi dėl šokio idėjos, muzikos, siužeto. Esant poreikiui, dalinausi savo idėjomis.

Ir pirmajame, ir antrajame sezonuose padėdavau Edvino porai su šokio kostiumais iš mano prekės ženklo „Bellatricia Refined“. Esu tikra, kad dabar Edvinas padės man, kiek tik galės. Jo nuomonė man be galo svarbi.

– Esu girdėjusi, kad kai kam primenate žymiąją Lietuvos šokėją Editą Daniūtę. Ar tiesa, kad ji buvo jūsų mokytoja?

– Man tai garbė, ačiū. Edita Daniūtė ilgą laiką buvo mano šokių trenerė ir tikrai turėjo įtaką man, kaip šokėjai ir kaip asmenybei. Edita yra šokių lyderė ir puikus pavyzdys.

Gyvenimo skonį suteikia jausmas, kad esi reikalinga, kad tavo nuomonė yra kažkam svarbi, įdomi, kad tavo veikla yra kažkam naudinga, kad kažkam esi įkvėpimas.

– Beje, kalbant apie lyderius, ar tiesa, kad dalyvaudama „Mis Visata“ buvote sutikusi ir kadenciją baigusį JAV prezidentą Donaldą Trumpą?

– Kadangi tuo metu, kai man teko garbė atstovauti Lietuvai, „Mis Visata“ grožio konkursas priklausė D. Trumpui, visą mėnesį, kol vyko konkursas, gyvenome Floridoje, jo prabangiame viešbutyje. Jis dažniausiai atvykdavo per konkursą, tad sykį teko susipažinti su kadenciją baigusiu JAV prezidentu.

Mes bendravome, žaidėme golfą – jis rengdavo mums, dalyvėms, golfo pamokas, kartu su mumis dalyvavo humanitarinėse akcijose, kai mes dalinome maisto produktus vargstantiems. D. Trumpas pasirodė labai pozityvus, spindintis energija žmogus, puikus organizatorius.

– Šokis – iš šono labai kūrybiška ir akį traukianti veikla. Vis tik kokias būdo savybes ši veikla išugdė labiausiai?

– Pramoginiai šokiai tai yra sportas, kuriam reikia ir ištvermės, ir maksimalizmo, ir perfekcionizmo. Deja, bet sėkmė ateina po tūkstančio treniruočių, kurių niekas nemato, tad labiausiai šokiai mane išmokė sunkiai dirbti. Vienintelis teisingas kelias tarp tavo tikslo ir gero rezultato – darbas.

– Ar yra šokis, kuris labiausiai tinka jūsų būdui ar apibūdina charakterį? Galbūt esate kaip aistringas tango ar melancholiška kaip fokstrotas?

– Džiaugiuosi, kad visi dešimt šokių yra visiškai skirtingi, tai leidžia ir mums su skirtingomis emocijomis ir skirtingomis istorijomis atlikti pasirodymus. Man patinka kurti šokių istoriją, dramas. Turiu labai daug idėjų. O kaip mėgstamiausią šokį išskirčiau tango. Tai yra aistra, meilė, santykiai tarp moters ir vyro, o būtent apie meilę galima sukurti begalę istorijų ir man tai patinka.

– Praėjusiais metais karantinas supurtė ir privertė keisti savo įprastą dienotvarkę, veiklas. Kaip karantinas pakeitė jūsų kasdienybę? Kas padėjo nenuleisti rankų tvyrant pandemijos nežinomybei?

– Dienotvarkėje atsirado daug laisvo laiko. Iš dalies buvo smagu, kad pagaliau galėjau užsiimti tuo, kam visai neturėjau laiko, bet ta nežinomybė neduodavo ramybės. Galvojau tik pozityviai ir skatinau kitus tai daryti.

Per karantiną mes kaip Vokietijos rinktinės nariai turėjome leidimą, kad galime treniruotis. Su partneriu šokome savo gražiajame balkonėlyje kiekvieną dieną, o kaimynai mums plodavo. Tokiu būdu susipažinome ir su kaimynais. Buvo ir tokių vakarų, kai ir kiti žmonės prisijungė prie mūsų: kažkas grojo gitara, kažkas smuiku, o mes šokome. Surengėme nedidelį pasirodymą.

Sėkmė ateina po tūkstančio treniruočių, kurių niekas nemato, tad labiausiai šokiai mane išmokė sunkiai dirbti.

– Panašu, kad esate iš tų, kurie čiumpa visas galimybes, tiesa?

– Tiesa, bet ne visas, o kiek įmanoma. Tai, kas yra įdomu, kas suteikia malonumą, kas duoda naudos, o rizikuoti ir daryti reikia.

– Kokiomis akimirkomis jaučiate gyvenimo pilnatvę, kas jums teikia tą gyvenimo skonį?

– Aš pasakyčiau taip, kad gyvenimo skonį suteikia jausmas, kad esi reikalinga, kad tavo nuomonė yra kažkam svarbi, įdomi, kad tavo veikla yra kažkam naudinga, kad kažkam esi įkvėpimas. O pagrindinis gyvenimo džiaugsmas – kai myli ir esi mylima.