Veidai

2021.02.22 10:27

Karti Orijaus Gasanovo patirtis – Maldyvuose vandens motociklo nuoma gali atsieiti per 1,5 tūkst. eurų

LRT.lt2021.02.22 10:27

Nusprendęs pirmą kartą pasivažinėti vandens motociklu Indijos vandenyno pakrante žurnalistas, televizijos ir radijo laidų vedėjas bei kūrėjas Orijus Gasanovas nesitikėjo, kad galiausiai tokia pramoga jam atsieis dešimtis kartų daugiau nei vandens motociklo nuoma. „Gal neplaukiokite vandens motociklais, jeigu nemokate“, – svarstė Orijus.

Žurnalistą, televizijos laidų vedėją ir kūrėją O. Gasanovą darbas neretai nuveda į gražiausius ir įdomiausius pasaulio kampelius. Prieš savaitę jis viešėjo Maldyvų salose. „Buvau dviejose, vienoje – ganėtinai brangu, kitoje, Mafušio saloje, ganėtinai pigu. Tačiau man ši sala tapo daug brangesnė už kitas“, – portalui LRT.lt sakė O. Gasanovas, sutikęs pasidalyti su portalo LRT.lt skaitytojais savo feisbuko įrašu, kuriame aprašė, kaip išsinuomojus vandens motociklą ši pramoga atsiėjo daugiau nei tikėjosi.

„20 minučių pasivažinėjimas vandens motociklu kainuoja 25 Eur. Kadangi nuomojomės du motociklus, man ir komandai, nuoma iš viso kainavo 50 Eur“, – portalui patikslino jis. Tiesa, vos po kelių minučių pirmą kartą išbandyta pramoga tapo gerokai brangesne.

„Labai labai brangus malonumas. Ne, ne patys Maldyvai brangūs. Juose, jeigu nori, galima ir labai pigiai prasisukti. Bet tik gal neplaukiokite vandens motociklais, jeigu nemokate“, – savo įrašą pradėjo žurnalistas.

Jis pasakojo, kaip 20 min pasivažinėjimas Indijos vandenyno pakrante jiems atsiėjo 50, o vėliau ir dar 1676 Eur: „Už 50 Eur davė du motociklus, liepė pasirašyti tokį lapelį su perspėjimais. Pagrindinis skambėjo taip: jeigu motociklas vandenyje apsivers – bus bauda 50 Eur. Reikėjo sutikti su šiuo punktu, kitaip nenuomoja.

Bet mane iškart perspėjo, kad tai nutinka labai labai retai. Tiesiog super retai. Kaip ir žmogus nuo motociklo nukrenta retai, „labai reikia duotis, kad nukristum“, – sakė. Iki šiol nei Palangoje, nei Turkijoje su mocais neplaukiojau. Bet dėl savo laidos, galvojau reikia, galvojau bus juokinga.“

Naujokus važinėtis pamoko mokytojas, O. Gasanovui tekęs instruktorius – šešiolikametis paauglys, kaip rašė žurnalistas, fainas bičas. „Sėdo man iš galo ir liepė ramiai plaukti į priekį. Mes plaukiam, aš jo pasitikslinimui bandau klausti: ar tikrai nenukrisiu į vandenį, perspėju, kad nemoku plaukti, todėl bijau to.

„Oi, ne ne, nenukrisi“, – sako jis man ir rodo, kad aš „liuks“. Gal ir be reikalo rodė, nes tada liepė apsisukti ir grąžinti jį į krantą. Ok, apsisuku. Ir tą akimirką mano mokytojas šešiolikametis jau vandenyje, visas šlapias, rankoje savo telefoną iškėlęs, matosi iš veido, kad nesitikėjo ir visai jam ne linksma. Na, užsilipa jis vėl ant motociklo, palieku šlaputėlį ant kranto. Ir plaukiu filmuotis, koks aš kietas motociklinkas“, – savo pasakojimą tęsė keliautojas.

Kaip netrukus paaiškėjo, ne viskas taip paprasta. „Daug neišsiplėsiu, bet po 5min. vandenyje, sakykime „nuo bangų“ pasibučiavo du mūsų nuomoti motociklai. Vienas nenukentėjo, kitas iš šono gavo įbrėžimų, ir dar plastmasė prie vairo atšoko. Už galvos susiėmęs nuomos punkto direktorius! Už galvos susiėmęs mano šešiolikametis mokytojas ir jo kolegos. <...> Vaje, kaip negerai, – galvoju. Teks tą 50 Eur baudą susimokėti, dėl kurios pasirašiau.

„Ne, ne, ne“, – sako man nuomos direktorius. Kviesime Yamaha motociklų servisą, ekspertus iš sostinės. Jie patikrins ir paskaičiuos. Paskaičiavo vyrai: 1676 Eur. Toks buvo mano pirmas kartas“, – prisiminė O. Gasanovas, kuriam pasivažinėjimas vandens motociklu vietoj 50 Eur atsiėjo apie 34 kartus brangiau.

Populiariausi