Veidai

2021.02.21 21:50

Žavingoji Diane Keaton, Alas Pacino ir kiti jos vyrai: kodėl Holivudo legenda taip ir nebuvo ištekėjusi

LRT.lt2021.02.21 21:50

Legendinė Holivudo žvaigždė Diane Keaton šiltai atsiliepia apie mylėtus vyrus – garsius aktorius, režisierius. Tiesa, ji juokiasi, kad nė vienas taip ir nepasipiršo, nors pripažįsta, kad ir pati galbūt nėra sukurta santuokai. O ir mama ji tapo tik sulaukusi 50-ies – iki tol savęs neįsivaizdavo nei žmonos, nei mamos amplua.

75-erių „Oskaro“, BAFTA, dviejų „Auksinių gaublių“ ir AFI apdovanojimo už gyvenimo nuopelnus laimėtoja D. Keaton garsėja savitu būdu bei išskirtiniu stiliumi. Skrybėlės, akiniai ir netradiciniai aprangos sprendimai visuomet traukia akį, šypseną kelia geras jos humoro jausmas.

Žiūrovų širdis aktorė pavergė dar aštuntajame dešimtmetyje, o šiandien tarp ryškiausių jos darbų – vaidmenys juostose „Krikštatėvis“, „Annie Hall“, „Pirmųjų žmonų klubas“, „Mylėti(s) smagu“ ir kt.

Žinomumą jai pelnė ir bendradarbiavimas su ekscentriškuoju režisieriumi Woody Allenu – ji pasirodė net aštuoniose jo juostose („Play in Again Sam“, „Radio Days“, „Manhattan“ ir kt.), o aktorių išsvajotą „Oskarą“ D. Keaton pelnė būtent 1977-ųjų filmas „Annie Hall“, kurį W. Allenas sukūrė specialiai jai.

Diane ne vienus metus buvo vadinama W. Alleno mūza ir įkvėpėja. Pati D. Keaton yra sakiusi, kad režisierius ir buvęs širdies draugas padarė nemenką įtaką jos gyvenimui, darbo etikai, karjerai.

W. Allenas ir D. Keaton susitiko 1968-aisiais, kai režisierius ieškojo pragrindinės aktorės Brodvėjaus pjesei „Play It Again“.

„Per atranką jis tiesiog vaikštinėjo drauge su manimi ant scenos ir bandė suprasti, ar nesu per aukšta vaidmeniui. Buvau apstulbusi, kai sužinojau, kad tada jis manęs labiau bijojo, nei aš jo“, – „Los Angeles Times“ sakė aktorė. Ilgos repeticijos suvedė juos į porą. Ir nors jie buvo puikus kūrybinis tandemas, asmeniniai santykiai nesiklostė – 1971 m. jiedu išsiskyrė.

Beje, 2001-aisiais Joy Behar duotame interviu aktorė pirmąkart prisipažino, kad tuo metu, kai susipažino su W. Allenu kentė nuo bulimijos. „Tačiau taip gerai tai slėpiau, kad Woody to net nepastebėjo. Jei jis būtų žinojęs, tikriausiai būtų pasišlykštėjęs manimi. Galiausiai jis atkreipė dėmesį į tai, kad aš buvau kiek neurotiška, liūdna, savimi nepasitikinti bei pasiūlė apsilankyti pas psichoterapeutą. Taip ir padariau. Ir tai man padėjo“, – atskleidė ji.

Aktorei susidėliojus mintis, filmavimo aikštelėje užgimė ir dar viena meilės istorija – nuo maždaug 1978-ųjų, kuriant filmą „Reds“, ji susitikinėjo su aktoriumi ir prodiuseriu Warrenu Beatty.

„Pirmąkart jį pamačiau ekrane. Jis buvo tiesiog svajonė – patrauklus, gražus, paslaptingas... Ne tik puikus aktorius, bet ir nuostabus kūrėjas, režisierius“, – gerų žodžiu variety.com duotame interviu buvusiam mylimajam negailėjo D. Keaton.

Tik gerai ji atsiliepia ir apie kitą kolegą bei buvusį mylimąjį – Alą Pacino, su kuriuo suvedė „Krikštatėvis“. People.com aktorė yra prisipažinusi, kad šis jai į akį krito per jų pirmąjį susitikimą: „Jis vedė mane iš proto – buvo žavus, linksmas, neužsičiaupiantis, tiesiog nuostabus.“ Per 20 metų nuo 1991-ųjų jiedu vis skyrėsi ir taikėsi.

Žiniasklaida ją taip pat poravo su kolegomis iš „Mylėti(s) smagu“ – Jacku Nicholsonu ir Keanu Reevesu, tačiau tai aktorei tik kėlė juoką.

„Turbūt negalėtume susitikinėti su Jacku, juolab kad nelabai įsivaizduoju jį susitikinėjantį su moterimi, kuriai apie 50 m. Be to, jis – mitas, legenda. Nemanau, kad mums kas nors pavyktų“, – „Los Angeles Times“ duotame interviu pastebėjo ji.

Ir nors buvo rašoma, kad netrukus po to, kai juosta „Mylėti(s) smagu“ pasirodė kino teatruose, D. Keaton užmezgė romantiškus santykius su K. Reevesu, patys aktoriai šio fakto niekada nepatvirtino, o D. Keaton pavadino juokingiausiu gandu, kurį apie save yra girdėjusi.

Ellen DeGeneres laidoje legendinė Holivudo aktorė svarstė, kad gyvenime jai į akį krisdavo vyrai, kuriuos bučiuodavo filmavimo aikštelėje. „Galėdavau pamiršti savo tekstą, bet niekada nepamiršdavau, kad turėsiu juos pabučiuoti“, – juokavo ji.

Apie visus buvusius vyrus iki šiol atsiliepia labai šiltai, negailėdama gerų žodžių. Buvę mylimieji taip pat apie D. Keaton kalba su meile. Tačiau „CBS News“ interviu ji sakė, kad A. Pacino ar W. Beatty dabar gyvenime nesutinka, draugu ji vadina W. Alleną, su kuriuo ir po skyrybų ne sykį susitiko filmavimo aikštelėje.

„Visi jie paliko labai gerų prisiminimų. Man gera matyti Warreną ar Alą tapusius tėvais. Turbūt niekada jų neįsivaizdavau tokiame amplua“, – šypsojosi D. Keaton.

Vis dėlto, įspūdingą karjerą padariusi „Oskaro“ laureatė niekada nebuvo ištekėjusi. „Niekas man nesipiršo“, – Jimmy Kimmelio laidoje juokėsi ji. Tiesa, „ABC News“ ji buvo kiek atviresnė bei prisipažino, kad labiausiai santuokoje ją gąsdino kompromisai: „Nenorėjau leistis į kompromisus ir svajojau apie dalykus, kuriuose – daugiau polėkio ir nuotykio. Galbūt tiesiog nesijaučiau sutverta santuokai. Ar dabar to gailiuosi? Kartais.“

Maža to, prieš trejetą metų žurnalui „ InStyle“ duotame interviu ji tikino, kad jau daugiau nei 35-erius metus nebuvo pasimatyme. „Pastaraisiais metais vyrai yra mano draugai. Turiu daug draugų, bet ne pasimatymų“, – juokėsi ji.

Atviriausiais savo santykiais ji vadina nepaprastą ryšį su broliu Randy Hallu, turėjusiu psichikos sutrikimų. Jie visad buvo artimi, nors kartais sesei buvo sunku suprasti brolio mintis. Jam ji dedikavo savo memuarų knygą „Brothers and Sisters“.

ABC duotame interviu ji teigė, kad sunkiai išgyveno prastėjančią brolio būklę, ypač sužinojusi, kad jam reikia kepenų transplantacijos: „Nenoriu į tai gilintis, bet po transplantacijos gavęs antrą šansą, jis ir toliau gėrė. Dabar jam nustatyta ir demencija, kuri vis dėlto mus suartino. Labai jį branginu.“

Ir nors niekada nebuvo ištekėjusi, o jau kurį laiką sako neieškanti romantiškų pažinčių, sulaukusi 50-ies ji nusprendė įsivaikinti du vaikus – brolį ir sesę Dexter ir Duke`ą. „Kai man buvo 30 m. ir išgirsdavau, kad kas nors, kam yra apie 50 m., įsivaikino, galvodavau, kad tai nebuvo pati geriausia mintis. Tačiau su laiku viskas keičiasi. Pradedi svarstyti, kas tikrai prasminga ar vertinga tau“, – kalbėjo ji.

Garsi aktorė patikino, kad jos gyvenimas dabar užpildytas darbu, šeima, draugais. Nors nepasitikėjimas savimi kartais dar kiša koją, ji stengiasi į gyvenimą žvelgti su optimizmu.