Veidai

2021.02.18 14:05

Po netektimis pažymėtų metų Merūnas pasitinka gimtadienį: kiekviena diena atneša šviesos

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.02.18 14:05

„Augantys vaikai kasdien primena, kad metų vis daugėja, atsiranda savita branda, vis kitokie pamąstymai, svajonės“, – portalui LRT.lt sakė operos solistas, tarptautinių muzikos festivalių laureatas, televizijos projektų nugalėtojas Merūnas Vitulskis, vasario 18-ąją minintis 38-ąjį gimtadienį.

Pirmieji Merūną pasveikino žmona Erika ir sūnūs Ajus bei Herkus. „Atbėgo pas mane ryte, dar prieš darželį, pasveikino ir pažadėjo, kad sugrįžę namo dar nustebins, paragino laukti jų staigmenos. Nuostabu, ar gali būti geresnė dovana?“ – šypsojosi gimtadienio dieną portalo LRT.lt kalbintas Merūnas.

Praėję metai jam buvo nelengvi – pandemija iš atlikėjų atėmė galimybę pasirodyti ant scenos, gyvai susitikti su klausytojais, sulėtino tempą. Merūnas prisipažino, kad pastarasis pusmetis jam – itin sunkus, solistas neteko patėvio, dėdės ir močiutės.

„Buvo gyvenime visko, tačiau į pesimizmą stengiuosi nesileisti – žinau, kad tai gali sugriauti. Kažkada praradau mamą, po šio smūgio, įvairių gyvenimo patirčių išmokau kitaip priimti netektis – kiekviena jų liūdna, tačiau žinau, kad tie žmonės visuomet pasilieka širdyje, mintyse. Neleidžiu sau pulti į neviltį – šeima, vaikai, darbai, koncertai, klausytojai – kiekviena diena atneša šviesos. Nereikia manyti, kad būtinai gimtadienis viską pakeis, taps nauja pradžia. Į ateitį žiūriu su optimizmu, atsiranda naujų pomėgių, veiklų, jaukių pokalbių su vaikais, žmona“, – svarstė jis.

LRT Metų apdovanojimai. Pagerbtos 2020-aisiais telkusios ir skatinusios asmenybės bei darbai

Gimtadienių Merūnas sako niekada per daug nesureikšminęs, o su bėgančiais metais juos minintis vis ramiau, gal nebent jubiliejus pažymi išskirtiniau.

„Augantys vaikai kasdien primena, kad metų vis daugėja, atsiranda savita branda, vis kitokie pamąstymai, svajonės. Kaskart pagalvojau, ko dar neįgyvendinau, ką norėčiau nuveikti, atsiranda kitų svajonių“, – kalbėjo solistas, pripažįstantis, kad su kiekvienais metais vis daugiau minčių sukasi apie vaikus, jų ateitį, auklėjimą, prisimena savo tėvų pamokymus.

„Nors metų daugėja, širdyje, mintyse atrodo, sustoji ties tam tikru amžiumi. Su draugais esame diskutavę, kad vienas jaučiasi taip, tarsi jam vis dar šešiolika, kitam – tarsi vis dar aštuoniolika.

Juk ir bėgant laikui per gyvenimą eini su tuo pačiu polėkiu, su tais pačiais norais, gudrumu, išdykumu. Turbūt tik aplinka, nusistovėjusios taisyklės ir normos kažkiek riboja“, – atsiduso Merūnas, gimtadienio dieną nestokojęs optimizmo ir slogias mintis vijęs į šalį.

Gimę tą pačią dieną. Merūnas Vitulskis
Koncertas „Merūnas. Gražiausios dainos“. 
Gyvenimo spalvos. Merūnas ir Erika Vitulskiai plušėjo „Maisto banke“: savanorystę įkvėpė vaikystėje ištarti „ne“ ir tėvų klaidos
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt