Veidai

2016.04.26 13:00

Rudenį Vilniuje bus atidengtos dvi lokių skulptūros – draugystės su Vokietija simboliai

BNS 2016.04.26 13:00

Vilniuje spalio pradžioje minint Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-ąsias metines bus atidengtos dvi Berlyno lokių, vadinamų „Buddy Bar“, skulptūros – draugystės su Vokietija simboliai.

„Berlyno lokio koncepcija kilo iš miesto herbo, jame pavaizduotas lygiai toks lokys. Šie lokiai yra Berlyno miesto ir visos Vokietijos ambasadoriai, kurie simbolizuoja laisvą, demokratišką, tolerantišką ir pasauliui atvirą Vokietiją“, – antradienį spaudos konferencijoje pristatydama projektą sakė Vokietijos ambasadorė Lietuvoje Jutta Schmitz.

Pasak ambasadorės, šių metų spalis pasirinktas ne atsitiktinai, nes sukanka 25-eri metai, kai šalys atnaujino diplomatinius santykius. „Mūsų ambasada nusprendė, kad būtent dabar laikas tokį lokį pastatyti ir Vilniuje. Šie lokiai turėtų simbolizuoti glaudžius, draugiškus ir konstruktyvius Lietuvos ir Vokietijos santykius“, – pabrėžė ambasadorė.

Šiuo metu dvi baltos lokių skulptūros stovi ambasadoje, o vienam jų apipavidalinti ambasada skelbia konkursą Lietuvos menininkams. Kitą lokį pasirinkta tematika ir spalvomis papuoš su ambasada bendradarbiaujanti Viekšnių gimnazija, kurioje sustiprintas vokiečių kalbos mokymas.

Konkursas prasidėjo antradienį, o savo siūlymus, kaip apipavidalinti lokius, Lietuvos menininkai gali teikti iki gegužės 26 dienos. Nugalėtoją išrinks iš lietuvių ir vokiečių deleguotų atstovų sudaryta komisija. Nudažyti lokį konkurso nugalėtojas turės iki rugpjūčio 31 dienos, o spalio 4 dieną, minint Vokietijos Vienybės dieną, lokių skulptūros bus atidengtos visuomenei.

Ambasadorė pabrėžė, kad kiekvienas apipavidalintas lokys – unikalus meno kūrinys, ir menininkai laisvi pasirinkti išraiškos formą.

Viena skulptūra stovės prie Vokietijos ambasados Naujamiestyje, o kita – priešais ambasadorės rezidenciją Turniškėse.

Lokių „Buddy Bar“ istorija prasideda 2001-aisiais, kai Berlyne buvo nudažyta ir pastatyta apie 350 tokių lokių.  Šiuo metu lokių – apie 1800, ir daugiau kaip tūkstantis jų stovi už Berlyno ir Brandenburgo ribų.

Lokio skulptūra – pagal vokiečių menininkų projektą iš atsparaus stiklo pluoštu armuoto plastiko pagaminta dviejų metrų aukščio figūra, kurių kiekvienos apipavidalinimas yra individualus.

Dažniausiai skulptūros statomos prie Vokietijos diplomatinių atstovybių, šios skulptūros pastatytos daugelyje pasaulio miestų, tarp jų Vašingtone, Tokijuje, Dakoje, Sankt Peterburge, Taipėjuje, Paryžiuje, Naujajame Delyje.

Taip pat yra parengta ir keliaujanti Berlyno lokių paroda, šiai du lokius jau yra apipavidalinusios dvi Lietuvos menininkės Dalia Likšaitė ir Ona Paliukienė.