Veidai

2021.02.18 07:10

COVID-19 persirgusi Gwyneth Paltrow – apie užsitęsusius simptomus: smegenys buvo apsitraukusios rūku

LRT.lt2021.02.18 07:10

Aktorė Gwyneth Paltrow atvirai prakalbo apie tai, kad persirgusi COVID-19 dar ilgą laiką jautė nuovargį, o smegenys buvo kaip apsitraukusios rūku, rašoma people.com.

Apie tai, ką patyrė, 48-erių aktorė prakalbo ir naujame savo įkurtos sveikatingumo bendrovės „Goop“ tinklaraščio įraše: „COVID-19 persirgau jau seniau, bet po ligos ilgą laiką jutau nuovargį ir smegenys buvo lyg apsitraukusios rūku. Sausio mėnesį man buvo atlikta keletas tyrimų, kurie parodė tikrai aukštą uždegimo lygį mano organizme.

Todėl kreipiausi į vieną išmintingiausių mano pažįstamų ekspertų šioje srityje – funkcinės medicinos atstovą, daktarą Willą Cole`ą. Pamatęs mano tyrimus, jis paaiškino, kad tai yra tas atvejis, kai kelias į pasveikimą bus ilgesnis nei įprastai.“

Pasak žvaigždės, nuo tada, kai pasveiko, ji labai atidžiai renkasi tai, ką deda į savo skrandį, laikosi lanksčios keto ir augalinės dietos bei stengiasi nevartoti cukraus ir alkoholio. Be to, pandemijos metu G. Paltrow dirba nuotoliniu būdu ir stengiasi riboti kontaktus, kuo daugiau laiko leisdama namuose su šeima.

Aktorė papasakojo, kaip jos vaikai, šešiolikmetė dukra Apple Blythe Alison ir keturiolikos sūnus Mosesas Bruce`as Anthony`is, išgyvena karantino suvaržymus, ir prisipažino, kad jaunėliui izoliuotis yra „sunkiausia“, nors jis ir rado mėgstamą užsiėmimą – riedlenčių sportą.

Pastaraisiais metais G. Paltrow vadinama sveikesnio gyvenimo būdo ambasadore, puoselėtoja. Tiesa, interviu žurnalui „Town & Country magazine“ ji prisipažino, kad rūpintis sveikata pradėjo po skaudaus likimo smūgio – 1999-aisiais jos tėvui Bruce`ui Paltrow buvo diagnozuota onkologinė liga, gerklės vėžys. 2002-aisiais vyras mirė.

„Jo gydymas buvo sudėtingas, rodėsi, žiaurus. Apimta nevilties galvojau, ką dar galima padaryti. Tada susidomėjau mityba“, – leidiniui pasakojo ji. Savo išleistoje receptų knygoje ji prisipažino, kad ji vartoja mažai angliavandenių, atsisako gliuteno.

Aktorė stengiasi, kad sveikos mitybos principų laikytųsi ir jos šeima – du vaikai bei vyras Bradas Falchukas, su kuriuo susituokė 2018-aisiais, kartu jie – nuo 2014-ųjų.

Su buvusiu vyru, „Coldplay“ vokalistu Chrisu Martinu, aktorė dalijasi vaikų priežiūrą. „Mūsų santykiai dabar yra geresni, nei buvo mūsų santuoka. <...> Man padėjo specialistas, kurio teigimu, svarbu prisiimti savo atsakomybės pusę už tai, kokie buvo santykiai, už savo klaidas, traumas ir pan. Tik tada galima kažko išmokti, pasveikti ir judėti į priekį.

Visi esame iš dalies geri, iš dalies blogi, nors visi stengiamės viską daryti geriausiai, kaip galime. Nenorėjau, kad mano vaikai būtų traumuoti skyrybų. Su Chrisu nusprendėme, kad jų interesai svarbiausi, nors būna dienų, kai būna labai sunku. Kartais tiesiog reikia išmokti iš naujo, kitaip įsipareigoti žmogui, su kuriuo skiriesi“, – pasakojo ji „Drew Barrymore Show“ laidoje.

Tiesa, „In Style“ aktorė prisipažino, kad siekdama harmonijos šeimoje, per pirmąjį karantiną su vyru lankėsi virtualiose porų psichologo konsultacijose. Vėliau apie tai sukūrė laidų savo tinklaraščiui „Goop“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt