Naujienų srautas

Veidai2016.04.25 10:14

Aukcione parduotas karalienės Elizabeth II „meilės laiškas“

BNS 2016.04.25 10:14

Aukcione parduotas retas ranka rašytas laiškas, kuriame tuomet dar būsimoji karalienė Elizabeth II pasakoja apie savo romaną su princu Philipu prieš jų vestuves 1947 metais.

Laiške, parašytame tada, kai ji buvo 21 metų princesė, prisimenama jų santykių pradžia nuo retų susitikimų karo metais iki šokių Londone, kur jie drauge lankydavosi.

Karalienė Elizabeth II, kuri ketvirtadienį atšventė savo 90-ąjį gimtadienį, su princu Philipu, kuriam dabar – 94-eri, susilaukė keturių vaikų. Dabar pora turi ir provaikaičių.

Dviejų puslapių laišką rašytojai Betty Shew aukcione „Chippenham Auction Rooms“ Pietvakarių Anglijoje šeštadienį už 14 400 svarų (18 475 eurus) nupirko privatus kolekcininkas iš Didžiosios Britanijos.

B.Shew rašė knygą „Karališkosios vestuvės“ ir jaunoji princesė sutiko pasidalyti savo santykių su sužadėtiniu, karinio jūrų laivyno karininku, Graikijos ir Danijos princu, detalėmis.

„Prisimenu, kad pirmą kartą susitikau su Philipu Karališkajame karinio jūrų laivyno koledže Dartmute 1939 metų liepą, prieš pat karą. (Mes galėjome susitikti anksčiau per karūnavimą arba Kento kunigaikštienės vestuves, bet aš neprisimenu)“, – rašė būsimoji monarchė.

„Aš buvau 13 metų amžiaus, o jis buvo 18-os ir kadetas, kaip tik turintis baigti (koledžą). Kilus karui jis ėmė tarnauti kariniame jūrų laivyne ir matydavau jį labai retai, kai jis buvo išvykęs – manau, kad kokius du kartus per trejus metus“, – rašė ji.

„Tada, kai jo dėdė ir teta, lordas ir ledi Mountbattenai (Mauntbatenai), buvo išvykę, jis leisdavo... savaitgalius su mumis Vindzore. Tada jis dvejiems metams išvyko į Ramiojo (Vandenyno regioną) ir Tolimuosius Rytus, kaip visi žino“, – laiške pasakojo princesė.

Pasak jos, vestuvinis žiedas turėjo būti pagamintas iš velsietiško aukso, o sužadėtinis pats sugalvojo jo dizainą.

„Nežinau akmens istorijos, tik tai, kad jis yra labai puikaus seno šlifavimo. Jis buvo įteiktas man likus nedaug laiko iki sužadėtuvių paskelbimo“, – rašė Elizabeth.

Ji taip pat papasakojo, kaip princas Philipas šoko su ja dviejuose Londono naktiniuose klubuose ir šešias savaites praleido su karališkąja šeima jos privačioje Balmoralo pilyje Škotijoje.

„Mums abiems labai patinka šokti – esame šokę „Ciro's“ ir „Quaglino's“, ir per pobūvius, – rašė ji. – Dažniau matyti vienas kitą pradėjome tada, kai Philipas nuvyko dvejiems metams dirbti į Karališkojo karinio jūrų laivyno puskarininkių mokyklą Koršame – iki tol vienas kito beveik nepažinojome“.

„Jis leisdavo su mumis savaitgalius, o kai ta mokykla buvo uždaryta, jis praleido šešias savaites Balmorale“, – rašė būsimoji karalienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą