Veidai

2021.02.15 10:13

„Simpsonų“ autorius mini gimtadienį: nuo padavėjo iki vieno talentingiausių pasaulio animacijos kūrėjų

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.02.15 10:13

Mattas Groeningas – amerikiečių karikatūristas, kelių labai populiarių animacinių serialų kūrėjas, vasario 15-ąją švenčia 67-ąjį gimtadienį. Laimėjęs ne vieną dešimtį įvairių apdovanojimų, jis turbūt geriausiai žinomas dėl serialų „Simpsonai“ ir „Futurama“.

1954-aisiais gimęs M. Groeningas kurį laiką jaunystėje dirbo įvairius darbus, pavyzdžiui, plovė indus ar buvo padavėju. Tačiau nenustojęs rašyti jis patraukė „Gracie films“ įkūrėjo Jameso L. Brookso dėmesį.

1987-aisiais parodytas animacinis filmukas, vaizduojantis Simpsonų šeimą. Jam populiarėjant buvo nuspręsta pailginti transliavimo laiką iki pusvalandžio, o 2007 metų liepos 27 dieną įvyko ir „Simpsonų filmo“ premjera.

Labas rytas, Lietuva I d. Snieguotas automobilis – pavojus kelyje: pasekmės gali būti skaudžios

1997 m. M. Groeningas su dar vienu „Simpsonų“ kūrėju Davidu X. Cohenu pradėjo kurti „Futuramą“ – animacinį serialą apie gyvenimą 3000-aisiais. Pirmoji jo serija parodyta 1999-aisiais, po keturių sezonų serialas buvo atšauktas, bet dėl aukštų reitingų nuspręsta vėl jį rodyti nuo 2008-ųjų.

M. Groeningo sąskaitoje – 13 „Emmy“ statulėlių, iš kurių 11 – už „Simpsonus“, šiam apdovanojimui kūrėjas nominuojamas kone kasmet. M. Groeningas dažnai laikomas vienu talentingiausių visų laikų animacijos kūrėjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt