Veidai

2016.04.22 13:11

Rumunija neteko teisės dalyvauti „Eurovizijoje“

LRT.lt2016.04.22 13:11

Europos transliuotojų sąjunga (ETS) praneša, kad dėl įsiskolinimų Rumunija neteko teisės dalyvauti šiųmetinėje „Eurovizijoje“. Šią žinią penktadienio rytą paskelbė oficiali „Eurovizijos“ svetainė Eurovision.tv.

16 mln. Šveicarijos frankų Europos transliuotojų sąjungai skolingas Rumunijos nacionalinis transliuotojas nesugebėjo grąžinti reikiamos sumos iki nustatyto termino, todėl Rumunija buvo pašalinta iš šiųmetinio Europos dainų konkurso.

Taip pat Rumunija praranda teisę transliuoti ETS narių programas „Eurovision News“ ir „Sports News Exchanges“. Rumunija turėjo grąžinti skolą iki balandžio 20-osios.

„Gaila, kad turėjome imtis tokių priemonių. Esame nusivylę, nes visi mūsų bandymai spręsti situaciją nesulaukė jokio atsako iš Rumunijos valdžios.

Europos transliuotojų sąjunga yra ne pelno siekianti organizacija, vienijanti septyniasdešimt tris visuomeninius transliuotojus penkiasdešimt šešiose šalyse. Tolesnis Rumunijos įsiskolinimas ETS keltų grėsmę pačios ETS finansinei padėčiai“, – teigia Europos transliuotojų sąjungos generalinė direktorė Ingrid Deltenre.

Šaliai šiemet turėjo atstovauti Ovidius Antonas su daina „Moment of Silence".

Šalies atstovas turėjo pasirodyti antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje, kuris vyks gegužės 12-ąją. Tą pačią dieną į sceną žengs ir Lietuvos atstovas konkurse Donatas Montvydas. Dėl Rumunijos pašalinimo iš konkurso kitų 18-os šalių atstovų tvarka nesikeis.

„Suprantame, kad ši žinia labai nuvils Rumunijos atstovą bei Rumunijos nacionalinio transliuotojo TVR darbuotojus, kurie taip uoliai ruošėsi konkursui. Žinoma, ši žinia nuvils ir Rumunijos žiūrovus ir „Eurovizijos“ gerbėjus“, – įsitikinęs vienas pagrindinių Europos dainų konkurso organizatorių Jonas Ola Sandas.

Jo teigimu, Švedijos nacionalinis transliuotojas SVT labai kruopščiai ruošėsi visų šalių, įskaitant ir Rumunijos pasirodymui konkurse. Dalyvio pašalinimas iš konkurso šiek tiek sujauks organizatorių darbotvarkę, tačiau neturės jokios neigiamos įtakos pačiam „Eurovizijos“ dainų konkursui.

Dėl įsiskolinimų Rumunija ne tik negalės dalyvauti konkurse, bet ir jo matyti – TVR neturės galimybės gauti televizijos signalo iš Stokholmo.

Oficialus 2016-ųjų „Eurovizijos“ dainų konkurso diskas jau yra išleistas, jame yra visų šalių, įskaitant ir Rumunijos atstovo, daina. ETS nusprendė palikti galimybę „Eurovizijos“ gerbėjams klausytis O. Antono dainos, kad šie įvykiai neturėtų neigiamos įtakos atlikėjo karjerai.

Rumunijos žiniasklaida ir konkurso gerbėjai, turintys leidimus dalyvauti konkurse, nepraranda teisės atvykti į konkursą ir bus priskirti vadinamai tarptautinei delegacijai, kuriai priklauso asmenys iš nedalyvaujančių konkurse šalių. Parduoti bilietai į konkursą rumunams taip pat galios.