Veidai

2016.04.21 09:58

Prancūzijoje Heraklio statulai pagaminta nuimama varpa

ELTA 2016.04.21 09:58

Heraklio statulai Prancūzijos Arkašono mieste pagaminta nuimama varpa. Vietos valdžia tikisi, kad išradimas padės kovoti su vandalais, kurie vis nulauždavo šią trijų metrų aukščio senovės graikų mitologijos didvyrio skulptūros dalį, rašo „The Local“.

„Niekam, net didžiausiam savo priešui, nelinkėčiau to, ką patyrė ši statula“, – pareiškė laikraščiui „Sud Ouest“ miesto meras Yves Foulonas.

Dabar, kai parke, kur nuo 1948 metų stovi pusdievio, apsigaubusio jo nugalėto Nemėjos liūto kailiu, skulptūra, vyks renginiai, Herakliui bus pritvirtintas protezas.

Anot mero pavaduotojos Martine Phelippot, rastas sprendimas nėra idealus, nes vyrai norėtų, kad Heraklio varpa nuolat būtų ten, kur ji turi būti.

„Mes suprantame, kad net patį Heraklį tai erzina. Bet, atsižvelgdami į liūdną patirtį, mes manome, kad nuimama varpa – geriausias variantas“, – pridūrė pareigūnė.

„The Local“ pažymi, kad praėjusio amžiaus penktojo dešimtmečio pabaigoje statulą sukūręs skulptorius Claude`as Bouscau buvo priverstas sutrumpinti savo kūrinio varpą. Mat kai kurios damos tvirtino, jog ši Heraklio detalė yra „pasibaisėtinai didelė“.