Veidai

2021.02.10 09:38

Nuoširdų ir elegantišką pirmosios ponios įvaizdį sukūrusiai Almai Adamkienei – 94-eri

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.02.10 09:38

Vasario 10-ąją gimtadienį mini lietuvių filantropė, visuomenės veikėja, prezidento Valdo Adamkaus žmona, buvusi pirmoji šalies ponia Alma Adamkienė. Jai sukanka 94-eri.

A. Adamkienė 1927-aisiais gimė Šiauliuose, Onos ir Stasio Nutautų šeimoje. Turėjo seserį. Vėliau su šeima persikraustė į Telšius. Tarybinei kariuomenei 1944 metais veržiantis į Lietuvą Nutautų šeima pasitraukė į Vokietiją. Vėliau jie persikėlė į Jungtines Amerikos Valstijas.

A. Adamkienė, tuo metu Nutautaitė, Vokietijoje baigė Eichšteto gimnaziją, kur susipažino su būsimu vyru V. Adamkumi. Studijavo Erlangeno universiteto Filologijos fakultete, Bavarijoje.

Almai Adamkienei – 94: ar žinote, kokiame mieste ji praleido savo vaikystę?

Nuo 1962 metų ji 25 metus vadovavo Adamkų įsigytai Tabor Farmos vasarvietei, kuri tapo svarbiu lietuvybės centru. Čia daug metų vykdavo liberaliosios pakraipos lietuvių išeivių organizacijos „Santara-Šviesa“ suvažiavimai.

Daugiau nei po 50 metų grįžusi į Lietuvą A. Adamkienė čia sukūrė nuoširdų ir elegantišką pirmosios ponios įvaizdį, dėl mandagumo ir stiliaus pojūčio pelnė Lietuvos žmonių meilę ir užsienio valstybių pirmųjų asmenų pagarbą. Tarp jų – ir Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II, su ja porai teko ne kartą susitikti. Už savo veiklą ir darbus 1998-aisiais ji apdovanota Metų moters titulu.

Dar 1997-ųjų rudenį vykstant prezidento rinkimų kampanijai A. Adamkienė nusprendė pradėti labdaringą veiklą. Netrukus buvo įkurtas ir 15 metų veikė jos vardo labdaros ir paramos fondas, kurio paskirtis – padėti vaikams, ypač kaimo vietovėse.

Plačiau – vasario 10 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Almai Adamkienei – 94: ar žinote, kokiame mieste ji praleido savo vaikystę?