Veidai

2016.04.19 19:37

Egzotika Italijoje – kalėjime veikiantis restoranas

Italijoje veikia restoranas, kuriame staliuką vakarienei reikia rezervuoti bent prieš porą mėnesių. Ne tik dėl jo populiarumo, bet ir todėl, kad lankytojai kruopščiai tikrinami, nes restoranas įsikūręs veikiančiame kalėjime.

Jame darbuojasi ne samdyti padavėjai, o patys kaliniai, virtuvėje prie puodų sukasi irgi nuteistieji. Toskanos regione, Volteros mieste, veikiantis restoranas toks ne vienintelis. Tai kalinių reabilitacijos projektas, kuriuo jie skatinami mokytis, kad išėję lengviau atsitiestų ir integruotųsi į bendruomenę. Kalinius įkvepia juos mokyti atvykstantys profesionalūs virėjai.

Kaliniai restorane atlieka visą darbą, tiesa, nuolat prižiūrimi mokytojų ir kalėjimo sargų. Tiesa, atsargumo dėlei, stalo įrankiai yra plastikiniai.

Restorano lankytojai teigiami žiūri į kalinių darbą atliekant bausmes.

„Kaliniai jaučiasi naudingi visuomenei. Jie pamato daugiau nei jų, dažniausiai sudėtinga, kasdienybė“, – požiūrį dėstė lankytoja Barbara.

Kai kurie restorane dirbantys kaliniai pasakojo jaučiantys viltį, kad išėję į laisvę jie užsiims panašia veikla.

„Nusikaltimai, kuriuos nuteistieji padarė, lieka už kalėjimo sienų. Čia jie – tiesiog žmonės. Kalėjimas turi suteikti kaliniams galimybių. Daugiau kaip 20 kalinių jau gavo darbus vietos restoranuose“, – apie buvusių kalinių pasiekimus pasakojo kalėjimo prižiūrėtoja Maria Grazia Giampiccolo.

Italijos kalėjimuose bausmes atlieka daugiau kaip 50 tūkst. nuteistųjų, statistiškai du trečdaliai grįžę į laisvę vėl nusikalsta. Šį skaičių, tikimasi, sumažins tokie projektai, kaip restoranas kalėjime, padėsiantis įgyti įgūdžių, išėjus gauti darbą ir pradėti naują gyvenimą.