Naujienų srautas

Veidai2016.04.20 23:21

Kaip „Londonas prie jūros“ gyvena ne sezono metu

Pietų Anglijos pajūrio kurortas žavesio nepraranda ir žiemą. Iš Londono iki čia – tik valanda kelio traukiniu. Dauguma Londono gyventojų savaitgaliais traukia į Braitoną, kad pabėgtų nuo metropolio triukšmo ir įkvėptų gaivaus pajūrio oro.

Ankstyvą rytą Braitone ramu net ir paprastai judrioje miesto dalyje prie pat prieplaukos. Vietiniai, tokie kaip dailininkas Jeremy Sandersas, mėgaujasi žiemos mėnesiais, nes Braitone tai poilsio metas. Per metus čia apsilanko iki 8 mln. turistų, bet paprastai jie čia lankosi vasarą.

„Patariu atvažiuoti žiemą. Negaliu garantuoti, kad visuomet bus geras oras, bet juk ir vasarą Anglijoje ne visada geras oras. Žiemą daug geriau, nes nėra jokių eilių, greičiau bet kur nuvažiuosit. Kartais čia gali būti visai šilta. Jeigu paplūdimyje pavyks susirasti užuovėją, gali būti tiesiog nuostabu“, – tikina J. Sandersas.

Apie Braitoną dažnai sakoma, kad tai „Londonas prie jūros“. Ketvirtį milijono gyventojų turinčiame mieste yra daugybė restoranėlių ir kavinių. Sakoma, kad čia atsirado pirmosios maitinimo įstaigos, dirbančios be jokių atliekų.

Plačiau apie Braitoną – LRT KULTŪROS laidos „Euromaxx“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi