Veidai

2016.04.15 18:52

Lietuvos klausytojams – Australijos atstovės „Eurovizijoje“ linkėjimai

LRT.lt2016.04.15 18:52

Australijai muzikiniame Europos konkurse atstovausianti dainininkė Dami Im siunčia linkėjimų Lietuvos klausytojams ir kviečia balsuoti už jos kūrinį „Sound Of Silence“.

„Kai pirmą kartą išgirdau šią dainą, supratau, kad tai – puikus eurovizinis kūrinys. Viena iš dainoje plėtojamų temų yra artima man – buvimas toli nuo mylimų žmonių. Gyvename pasaulyje, kur galime bet kuriuo metu susisiekti su bet kuriuo žmogumi. Ir vis dėlto žmonės jaučiasi vieniši ir izoliuoti. Nekantrauju atlikti šią dainą Stokholme ir užmegzti ryšį su visiškai nauja auditorija“, – kalbėjo Dami Im.

Žiūrimiausias pasaulyje „Eurovizijos“ dainų konkursas praėjusių metų gegužę savo 60-metį minėjo, didžiojoje Europos scenoje pristatydamas ir tolimojo žemyno – Australijos – atstovą. Tai turėjo būti išskirtinis atvejis, tačiau šiemet nuspręsta, kad „Eurovizijoje“ Australija dalyvaus ir vėl. Dėl to susitarė „Euroviziją“ rengianti Europos transliuotojų sąjunga (EBU) ir Australijos visuomeninis transliuotojas SBS.

„Žiūrovų, konkurso gerbėjų, žiniasklaidos ir transliuotojų atsiliepimai apie Australijos dalyvavimą gegužę Vienoje vykusiame „Eurovizijos“ konkurse buvo išskirtinai teigiami, – sako Jonas Ola Sandas, „Eurovizijos“ vyriausiasis koordinatorius. – Esame įsitikinę, kad „Eurovizija“ turi potencialo tapti globaliu renginiu. Australijos pakartotinis dalyvavimas įkvepia žengti būtent šia linkme.“

2015-ųjų „Eurovizijoje“ Australijai buvo garantuota vieta finale. Šiemet Stokholme vyksiančiame konkurse Australija privalės varžytis antrame pusfinalyje ir pasirodys prieš Lietuvos atstovą. 

Vienoje gegužę vykusioje 2015-ųjų „Eurovizijoje“ Australijos atstovas Guy Sebastian finale užėmė penktą vietą.

Kas įvyktų, jeigu Australija 2016-aisiais Stokholme laimėtų „Euroviziją“? Pranešama, kad tuo atveju 2017-aisiais ji rengtų konkursą Europoje kartu su kuriuo nors iš Europos transliuotojų.  

2016 m. „Eurovizijos“ dainų konkursas vyks Švedijos sostinės „Globe“ arenoje gegužės 10, 12 ir 14 dienomis.

Australės kūrinys: 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.