Veidai

2016.04.17 17:07

Latvijos atstovas: po Aminatos pasiekimų latviai vėl patikėjo „Eurovizija“

Dabar „Eurovizija“ Latvijoje labai populiari, bet buvo laikotarpis, kai žmonės nebeturėjo vilties, kad Latvija čia gali kažką pasiekti. „Tačiau po Aminatos pasiekimų žmonės pradeda iš naujo tikėti konkurso sėkme“, – sako šių metų Latvijos atstovas Justs.  

Latvijos atstovė Aminata 2015 m. konkurse su elektroninės muzikos kūriniu „Love Injected“ užėmė 6 vietą. Šiemet Latvijos atstovas taip pat pasirodys su elektroninės muzikos daina, kurią, beje, parašė pati Aminata. Tačiau atlikėjas tikina nesibaiminantis stilių pasikartojimo. „Stilius nekeičia dainos esmės. Ši daina – su kitu pasakojimu, kita istorija, kitais jausmais. Matome, kad tokio stiliaus muzika žmonėms patinka“, – kalba dainininkas. Justs neslepia, kad „Eurovizijos“ konkurse turi ambicijų. „Norime pasiekti kuo aukštesnę vietą“, – sako jis.

Be to, įdomu tai, kad, priešingai nei Lietuvoje, nacionalinėje Latvijos atrankoje dalyvauja tik Latvijoje parašyti kūriniai. „Dabar Latvijoje patvirtinta nuostata, kad atlikėjai turi atlikti Latvijoje sukurtas dainas, bet, be abejonės, yra ir tarptautinio bendradarbiavimo pavyzdžių. Latvijoje irgi buvo panaši situacija kaip Lietuvoje, kai atrankoje dominavo užsienio autorių dainos“, – sako Justs.

Paklaustas, apie ką jo eurovizinė daina, Latvijos atstovas tikina, kad nėra taip lengva apibrėžti savo dainų tekstų reikšmę. „Mano nuomone, ši daina tarsi malda, tarsi šauksmas, kai jauti, kad kažkas gyvenime nesiklosto taip, kaip turėtų“, – dainos esmę nupasakoja atlikėjas.

Latvijos viltis konkurse planuoja nenutolti nuo koncertinės dainos „Heartbeat“ versijos, tačiau žada ir šou elementų. „Šiame renginyje būdinga tai, kad gyva auditorija labai didelė, o dar didesnė auditorija konkursą  žiūri per televiziją. Bandysime subalansuoti, kad abiems auditorijoms būtų malonu. Šou gali būti tik kaip papildoma dalis, tačiau – ne trukdis pačiai dainai“, – mano Justs.

Jis tikina jau susipažinęs su dauguma „Eurovizijos“ dalyvių ir mano, kad Lietuvos atstovas labai stiprus ir talentingas, tad su juo teks pakonkuruoti. Justs įsitikinęs, kad toks didelis konkursas kaip „Eurovizija“ bet kuriam atlikėjui – svarbus žingsnis ir didelė patirtis. „Tokia patirtis leidžia atlikėjui atsiskleisti ir kitose plotmėse“, – mano pašnekovas.

Viso interviu ir akustinės dainos „Heartbeat“ versijos klausykite radijo įraše. 

Latvijos atstovo daina: